999 rezultate për

abdyl

VV u përgjigjet akuzave të PDK-së për blerje votash Lëvizja Vetëvendosje u është përgjigjur akuzave të Partisë Demokratike të Kosovës se kanë blerë vota në Prizren. PDK-
Nga shofer mallrash në deputet, njihuni me socialistin që doli në përgjimet e Abdylajt Ilir Ndraxhi, deputeti i Partisë Socialiste, emri i të cilit është përmendur në përgjimet e Astrit Avdylajt, kreut të ba
Kush janë Abdylajt dhe si u kthyen në "menaxherë" të votave të Rilindjes Sot tabloidi gjerman Bild publikoi 6 audio-përgjime që implikojnë zyrtarë të lartë të PS, përfshi vetë Vangjush Dakon, n
Bëni kujdes, këto rrugë të Tiranës sot janë të bllokuara Sot do të zhvillohet gara për fëmij “Fun Run” dhe për mbarëvajtjen e këtij eventi do të bllokohen disa rrugë përgjatë i
Gati?! Kjo është telenovela më e re turke që do të gozhdojë shqiptarët Në ekranin e "Klan plus", sezoni i ri televiziv do të nisë me seriale të reja. Drejtori i programacionit të TV Klan,
Një shqiptar i vërtetë! Abdyli mahnit italianët me veprën bujare Shqiptari Arijon Abdyli ka mahnitur italianët duke treguar shqiptarin e vërtetë në vend të huaj. Shqiptari ka bërë
I jepet lamtumira e fundit ish/ministrit Abdylaqim Ademi Po i jepet lamtumira e fundit ish funksionarit të lartë shtetëror nga radhët e BDI-së, Abdylaqim Ademi. Në funeralin
Ndërron jetë Abdylaqim Ademi ish ministër dhe funksionarë i lartë i BDI-së Si pasojë e një sëmundje të rëndë rreth mesnate ka ndërruar jetë Abdilaqim Ademi, sekretari i përgjithshëm i BDI-së. Ai
Çfarë po ndodh me Feta Alimin "shpëtimtarin" e Ziadin Selës? Abdylfeta Alimit i dyshuar për “cenim terrorist të rendit kushtetues” për 27 prillin e përgjakshëm të vitit kaluar i vaz
Abdylselami nuk pranoi postin e ministrit por ka një suprizë Sekretarit organizativ të AKR-së, Abdylselami Shkodra pati refuzuar ta drejtojë Ministrinë e Punëve të Brendshme, gjoja
Pushohet nga puna polici që shpëtoi Ziadin Selën Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu, ka pezulluar nga puna Abdylfetah Alimin, policin që shpëtoi deputetin Ziadin
Tirana "blindohet" për Asamblenë e NATO-­s, ja rrugët që do të bllokohen Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë njofton për bllokimin e disa akseve rrugore dhe masat e marra, pasi nga data 27 maj
Akademiku Abdylmenaf Bexheti: BDI dhe PDSH i kanë shërbyer të njëjtit "bos" (VIDEO) Aksionet që po ndërmerr Prokuroria Speciale e Maqedonisë janë në funksionim të kthimit të shtetit ligjor, vlerëson akade
Ja 119 themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës më 1989 Lista e pjesëmarrësve në Kuvendin Themelues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mbajtur më 23 dhjetor 1989 Në Kuv
Në BDI kërkohen "kokat" e Musa Xhaferrit, Fatmir Besimit e Abdylaqim Ademit? Gjendja brenda Bashkimit Demokratik për Integrim duket shumë e tensionuar me pakënaqësitë ndaj zëvendëskryeministrit Mus
Lëvizja për Reforma: Abdylaqim Ademi përçmon shqiptarët si Jankullovska (VIDEO) Zëdhënësi i Lëvizjes për Reforma në PDSH, Elmir Sejfullai, gjatë një konference për shtyp, është shprehur se testimi eks
Abdylaqim Ademi kritikohet se s'ka plan për përmirësimin e arsimit Lëvizja për Reforma PDSH kritikon ashpër ministrin e arsimit dhe shkencës, Abdylaqim Ademi pasi vlerëson se as përpara s
Abdyli: Lugina e Preshevës, territor shqiptar i okupuar nga "Serbia e Madhe" Profesor Doktor Ramiz Abdyli mendon se Lugina e Preshevës është një territor shqiptar, por i okupuar nga "Serbia e Madhe
Sekuestrohen 100 kg kanabis sativa Policia kufitare e Durrësit ka mundur të ndalojë dy raste të trafikimit të lëndëve narkotike Kanabis Sativa, drejt Itali
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj "Grupit të Llapit" Procesi gjyqësor ndaj të ashtuquajturit "Grupi i Llapit" vazhdon në gjykatën Themelore të Prishtinës. Sot pala mbrojtës