999 rezultate për

9642

Nuk ua mban xhepi të blini maska çdo ditë? Mësoni si t'i bëni vetë në shtëpi Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime, për krijimin e një maske në shtëpi. Përmes disa fotove në faqen
Si pasojë e sheqernave, mëlçia e fëmijëve është njësoj si e të alkoolizuarëve Prindërit e paedukuar, jetesa e shpejtë, besimi në marketing dhe reklama kanë çuar deri te ushqimi i keq te shumica e fë
Tri ngjyra në pastën e dhëmbëve kanë një domethënie dhe janë të rëndësishme Secila nga tri ngjyrat ka ndikimin e vet shëndetësor të rëndësishëm për mbrojtjen e shëndetit të dhëmbëve. Përbërësit
7 ditë pas tërmetit, del bilanci paraprak i dëmeve Data 26 nëntor, vetëm një ditë para festave kuqezi u kthye në një ditë tragjike për Shqipërinë. Kjo pasi një tërmet i fu
Si të kemi dhëmbë të bardhë si perlë në kushte shtëpie Një buzëqeshje shndritëse është ëndrra e të gjithëve. Por para se t’i drejtoheni dentistit , ne ju japim disa ide për zb
Si ndryshojnë shenjat e autizmit tek bebet nga 0 në 3 vjeç Është shumë e vështirë të thuash që një fëmijë është me autizëm, sepse ka dhe fëmijë të tjerë normal që gëzojnë të njëjt
Agjentët sekretë: 9 hapa për t'i njohur njerëzit plotësisht Aftësia që t’i lexoni njerëzit e tjerë mund t’ju ndihmojnë dukshëm në komunikim. Lara Chai, e cila ka punuar 23 vjet si
Provoni versionin e pjekur të patateve dhe do të harroni mishin në pjatë Këtë shtesë të shkëlqyeshme përgatiteni në mbrëmje apo në mëngjes, sepse është më e shijshme kur qëndron disa orë në fri
Pallate dhe makina luksoze, sekuestrohen pronat e bosit të drogës në Vlorë Prokuroria e Vlorës sëbashku me policinë kanë sekuestruar ditën e djeshme disa pasuri të paluajtshme dhe një shumë të ma
Prokurori mesazh Berishës: “Dje nga zyra e Ramës doli urdhri i prerë" Ish-kryeministri Sali Berisha, pretendon se ka marrë një mesazh nga një prokuror ashtu siç e quan ai "Prokurori digjital
100 doza kokainë, kapet mat vlonjati i rrezikshëm Policia ka vënë në pranga një shtetas i cili është kapur duke shitur lëndë narkotike. Burime nga policia bëjnë me d
Nëse doni t'i shpëtoni helmimin, ndiqni me përpikmëri këto këshilla Për të mbrojtur shëndetin tonë, është mirë të respektojmë disa rregulla sa i përket mbajtjes dhe përdorimit të ushqimeve
Niseni ditën me këto tri çaje dhe trupi do t'ju falenderojë Zbuloni pijet fenomenale dhe të shijshme të cilat janë ideale për detoksifkimin e trupit në mëngjes. Edhe pse çdokush
Receta më e thjeshtë, ëmbëlsirë me mjedër Përbërësit: ▪ 800 g biskota ▪ 1 litër jogurt ▪ 250 g mjedra apo dredhëza ▪ 200 g krem P
Zieni bananen, mjaltin dhe ujin, magjia ndodh për tre ditë Përshkruajeni dhe ruajeni këtë recetë. Shërimi i kollës kronike dhe bronkitit gjithmonë ka qenë problematik, madje edhe
Recetë e vjetër orientale për qebapë: Kënaqësi për adhuruesit e mishit të qengjit! S’keni nevojë të përdorni skarën e zakonshme! Provoni diçka të re dhe kënaqni orekset tuaja. Përbërësit:▪ ½ kg
Musaka e shpejtë Nevojiten: ▪ një kokë lulelakre, ▪ një filxhan oriz, ▪ 400 g mish të bluar, ▪ një qepë, &
Tavë me mish pule dhe me speca Nevojiten: ▪ 2 kg mish pule, ▪ 1 kg qepë të kuqe, ▪ 4 – 5 thelpinj hudhre, ▪ 350 g karota,
Kapama me mish pule: Mishi më i shijshëm, i përsosur për kafjall gjatë fundjavës! Kapama me mish pule është gjellë interesante nga mishi i bardhë dhe spinaqi. Është më se e dëshirueshme që me këtë ra
Byrek ose pite me mish pa petë Byreku ose pitja, të gatuar kështu, janë shumë të shijshëm, por ajo që është e dhe më e rëndësishme, gatuhen shumë lehtë