999 rezultate për

8242

FANTASTIKE/ Jo vetëm në stadium por edhe në restorant tifozët duartrokasin Ronaldon (VIDEO) Juventusi fitoi me rezultat 3-0 në Allianz Stadium ndaj Atletico Madridit dhe kështu u kualifikua në çerekfinale të Ligë
Latifi shkëlqen në Kupë, shënon hat-trick dhe i jep kualifikimin skuadrës së tij Ish-lojtari i Skënderbeut, Liridon Latifi, ka shkëlqyer ditën e sotme në Hungari. Ekipi i tij, Puskas Akademi, ka lua
Tirana skualifikon me vështirësi Flamurtarin, kualifikohen të mëdhatë Tirana ka eleminuar Flamurtarin nga Kupa e Shqipërisë. Bardheblutë luajtën për 75 minuta me një lojtar më pak pasi
Liverpool 5-1 Arsenal, kjo është nota e Shaqirit dhe e Xhakës (FOTO LAJM) Liverpooli ka fituar me rezultatin e thellë 5-1 ndaj Arsenalit në derbin e javës së 20-të në Premier League. Golat në
Espanyol 0-4 Barcelona, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Barcelona ka fituar në transfertë në derbin katalanas ndaj Espanyolit me rezultatin e thellë 4-0. Skuadra e Ernesto V
Përfundon në paqe pjesa e parë, gol i anuluar dhe traversë Ka përfunduar në barazim 0-0 pjesa e parë e sfidës së madhe ndërmjet Partizanit dhe Tiranës. Loja ka qenë dinamike dhe m
Ranieri e nis me fitore aventurën te Fulham U rikthye Klaudio Ranieri. Debutimi i trajnerit italian në stolin e Fulhamit nis me një fitore 3-2 përballë Sauthemptoni
Zvicër 5-2 Belgjikë, nota e Shaqirit dhe e Xhakës (FOTO LAJM) Zvicra fitoi me rezultat 5-2 ndaj Belgjikës në kuadër të grupeve të Ligës së Kombeve. Golat për vendasit i shënuan Ri
Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Barcelona ka fituar ndaj Sevillas me rezultatin 4-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e nëntë të kampionatit spanjoll.
Mbyllen pjesët e para, njihuni me rezultatet e të gjitha ndeshjeve në Champions Kanë startuar 6 takimet e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve. Në fushë kanë zbritur edhe kampionët
Tirana-Kamza/ Bardheblutë pranë golit Po luhet në “Selman Stërmasi” sfida mes Tiranës dhe Kamzës e vlefshme për javën e parë të Kategorisë Superiore. Pas një
Ibrahimoviç i papërmbajtshëm, i mjaftojnë 24' minuta për "Hat-trick" (VIDEO) Zatan Ibrahimovic vazhdon të na surprizoi në kampionatin amerikan MLS. Suedezi ka bërë një paraqitje të mrekullueshme
Anglia shkatërron Panamanë dhe siguron kualifikimin Një ndeshje fantastike dhe me plotë emocione kjo midis Anglisë dhe panamasë. Anlgezët kanë shënuar një goleadë këtë n
Gjermani - Suedi, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Gjermania ka fituar në fund të ndeshjes me rezultatin final 2-1 ndaj Suedisë në ndeshjen e dytë të Grupit F në kuadër të
Juventus i turpëroi, këto janë notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Juventusit fitoi sonte ndaj Milnait në finale të Kupës së Italisë me rezultatin e përgjithshëm 4-0. Golat për Zonjën
Sowe pëmbys Lushnjen, ndeshje e çmendur në "Roza Haxhiu" Skëndërbeu nuk ka më ndërmend të tolerojë më. "Viktima" e radhës këtë herë ka qenë lushnja që pësoi humbjen em përmbysje
Çmendet Laçi, përmbys disavantazhin prej 2 golash ndaj Skënderbeut (VIDEO) Dukej si e mbaruar por jo për Laçin.Edhe pse u gjend në një disavantazh prej dy golash, laçjanët bënë çmendurinë duke e
Çfarë spektakli në “Niko Dovana”, Teuta dhe Kamza dhurojnë spektaklin e vitit (VIDEO) Përballje dramatike në “Niko Dovana” në sfidën mes Teutës dhe Kamzës që përfundoi me rezultatin 3-3… Teuta gjeti goli
Inter - Juventus, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Juventusi ka arritur të fitojë në transfertë ndaj Interit me rezultatin e përgjithshëm 2-3. Derbi i Italisë ka sjell
Manchester United - Tottenham, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Manchester United fitoi me rezultatin e përgjithshme 2-1 në gjysmëfinale të Kupës FA ndaj Totteham Hotspur. Golat në