999 rezultate për

8203

​Mustafa kundër zgjedhjeve, paralajmëron takim për postin e presidentit Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të takojë partitë politik
​Kryeministri Hoti: Qeveria e përkushtuar për respektimin e të drejtave të fëmijëve Kryeministri Avdullah Hoti mori pjesë në konferencën për lansimin e rezultateve të Anketës Globale të Treguesve të Shumë
​Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar.
​Selmanaj takim virtual me ambasadorët e BE-së, sjell në vëmendje çështjen e vizave Zëvendëskryeministrit Driton Selmanaj sot ka zhvilluar një takim virtual me shefin e Zyrës së BE-së në Kosovë, Ambasador
​Twitter cakton hakerin e famshëm për shef të sigurisë Rrjeti social Twitter, i ekspozuar ndaj kërcënimeve serioze të sigurisë, ka punësuar një nga hakerët më të famshëm në bo
​Biden thirrje Trump të pranojë humbjen: Më shumë njerëz do të vdesin nga COVID-19 Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Joe Biden deklaroi se edhe më shumë amerikanë mund të vdesin nëse administrata Donald T
​Osmani bën deklaratën e fortë: Vuçiç po kërcënon me luftë të dhunshme Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas deklarimeve të presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç
​Sot, paraqitja e parë e Veselit para Speciales Paraqitja e parë e Kadri Veselit para Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë do të bëhet sot në ora 15:00.
12 të vdekur vetëm sot, mes viktimave edhe një 34 vjeçar nga Durrësi Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit kemi një rritje alarmante të rasteve të reja me 525 raste si dhe
Pirlo: Lazio e rrezikshme në kundërsulm Në prag të përballjes më të rëndësishme të javës në Serinë A, Juventus-Lazio, trajneri i bardhezinjve, Andrea Pirlo, i s
Ky objekt femëror është më i ndotur se tualeti Një objekt që është pjesë e përditshme e jetës së grave është një burim i rëndësishëm i mikrobeve. Sipas ekspertëve, bëh
Poza të parezistueshme, modelja kanadeze nuk i le vend imagjinatës (FOTO LAJM) Khloe Terae është një nga modelet më seksi të momentit. Modelja bukuroshe nuk humbet asnjë moment pa publikuar fotot e s
​E shpejtë dhe me tetë sy: Merimanga "dhelpër" zbulohet në Evropë Një merimangë ‘dhelpër’, e cila është një gjuetare e natës, e njohur për shpejtësi dhe shkathtësinë e saj, u zbulua në t
U ble si zëvendësues, Jota i lë në "tako" të gjithë Kur Liverpool solli Diogo Jotan nga Wolverhampton verën e kaluar, shumë menduan nëse shuma prej 45 milionë eurosh ishte
​Sulmon qytetarët me thikë në qendër të Gjakovës, arrestohet nga policia (VIDEO) Një person ka sulmuar sonte me thikë qytetarët e policët në qendër të qytetit të Gjakovës, e i cili më pas është arrestu
​Itali, bie numri i të infektuarve në 24 orët e fundit Infektimet me Covid-19 në Itali janë në rënie, ato ishin sot 29 907 nga dje 31 758, sipas buletinit të Ministrisë italia
Covid-19, këto janë masat shtrënguese të disa shteteve evropiane Nga bllokimi i dytë kombëtar në Francë deri në izolimin ”e lehtë” në Gjermani, më poshtë renditen të gjitha vendet europ
Kur Iniesta turpëroi lojtarët e Spartakut (VIDEO) UEFA sot kujtoi të mrekullueshmin Andres Iniesta. Iniesta shënoi një epokë në Barcelonë, ​​dhe Messi e la
​Zbulimi i ujit në Hënë mund të rikthejë kërkimet për alienët Ndërsa uji është zbuluar në hënë, disa njerëz spekulojnë se mikrobet e huaj mund të jetojnë në sipërfaqen e satelitit të
HOROSKOPl/ Planet e ditës do të pësojnë disa ndryshime për shkak të një situate të re Dashi Ju sot do të jeni në gjendje të kryeni një detyre e cila do të jetë vendimtare për të ardhmen tuaj. Në një pro