999 rezultate për

6-te

Stuttgart befason Bayern me një gol të pabesueshëm (VIDEO) Anastasios Donis, sulmuesi 22-vjeçar i Stuttgart, ka hedhur kandidaturën e tij për golin e vitit. Ai ka befasuar Baye
EMRAT/ Burrë e grua u hodhën nga kati i 6-të, i gjetën të vdekur në rrugë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mengjesin e sotem ne Berat. Një cift bashkëshortësh janë gjetur të vdekur në rrugë, posht
Tirana mirëpret Edicionin e 6-të Ndërkombëtar të Shahistëve Frankofonë Loja e shahut do të bëhet pjesë e të gjitha shkollave të kryeqytetit. Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim me Federatën Kom
A e dini pse nusja rri në krahun e djathtë të dhëndrit A e dini pse dhëndri qëndron në krahun e majtë të gruas. Arsyeja e këtij pozicionimi është e çuditshme dhe pse e zba
U hodh nga kati i 6-të, humb jetën i moshuari Një i moshuar është hedhur nga ballkoni i katit të 6-të dhe ka humbur jetën. Viktima është i moshuari me inicialet Q.
Kjo është java më e "nxehtë" e Superiores Javën e 6-të të Superiores do të shohim ndeshje nga ato që gjithë tifozët presin. Përveç derbit të kryeqytetit që i
Sistemi VAR barazpeshon pjesën e parë të Danimarkë-Australi Pjesa e parë midis Danimarkës dhe Australisë është mbyllur në barazpeshë 1-1. Goli i parë i këtij takimi ka ardhur s
Tirana hap dyert në Edicionin e 16-të të Bienales së Arkitekturës në Venecia Me një trokitje simbolike në një derë të vjetër tipike tiranase, kryeqyteti i Shqipërisë hapi dyert në Edicionin e 16-të
Kurorëzohet edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards, shpallen fituesit e shtatë kategorive (FOTO LAJM) Pas një maratone katër mujore, edicioni i 6-të i Albanian ICT Awards u finalizua në mbrëmjen Gala të së Premtes, ku u bë
Albin Tahiri i kënaqur me rezultatin e garës së parë (VIDEO) Skitari Albin Tahiri, më në fund ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore. Pasi kushtet që mbretëruan ishin jo të mira,
Zbulohet origjina e lashtë e hepatitit B Mumja e një fëmijë mesjetar ka treguar rastin më të hershëm të hepatit B. Analiza e një AND-je që i përket shekullit
Dorëhiqen dy deputetë të LSDM-së Kuvendi konstatoi sot dorëheqjet e dy deputetëve të LSDM-së, Stevo Pendarovski dhe Vasko Kovaçevski të cilët do të kaloj
Cocciante ndez skenën e Festivalit të 56-të në RTSH me Margherita Sot ngriti siparin e tij Festivali i 56-të i Këngës në RTSH. Ky festival është konsideruar si rikthim i artistëve më të
Festivali i 56-të i RTSH-së, rikthehen artistët e mëdhenj shqiptarë Ka startuar këtë mbrëmje edicioni i 56-të i Këngës në RTSH nën drejtimin e Adi Krastës. Në një skenografi të magjish
REKORDE / Celtic mposhtet pas 69-të ndeshjeve nga Hearts Celtic është mposhtur sot nga Heartsi me shifrat 0-4 në kampionatin skocez. Skuadra e Brendan Rodgersit ka pësuar hum
Erkand Qerimaj nuk shkon më shumë se vendi i 6-të në Botërorin e peshëngritjes Erkand Qerimaj e mbyll pa medalja Botërorin e peshëngritjes që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Shta
Parandalohet tragjedia, 66-vjeçari do hidhej nga kati i 6-të por… Një ngjarje e rëndë është parandaluar sot në Pogradec. Mësohet se një i moshuar ka tentuar t’i japë fund jetës së tij du
E konfirmon vetë lojtari, gati blerja e 6-të e Milanit në merkato Andrea Conti e ka bërë zgjedhjen për të ardhmen dhe është vetëm Milani. Mbrojtësi që sapo mbylli aventurën me Italinë e
Juventus shkruan historinë, feston titullin e 6-të radhazi në Seria A (VIDEO) Juventus shkruan historinë në futbollin italian. "Zonja e Vjetër" zyrtarisht është kampione e Italisë për sezonin 2016-1
Vijon puna për ndërtimin e këndit të 16-të të lojërave te Pallati me Shigjeta Një kënd i ri rekreativ po i shtohet kryeqytetit në Njësinë Nr. 5, në zonën e njohur si “Pallati me Shigjeta”. Falë inve