999 rezultate për

2050

Dimri mund të mos ekzistojë më në vitin 2050 Shkencëtarët në Australi kanë zbuluar se në vitin 2050 nuk do të ketë më dimër në këtë kontinent, por një verë të re të
Zonat e bregdetit shqiptar, që mund të zhduken në 2050 (FOTO LAJM) Një raport i "Climate Central", i cili ka studiuar rreth 135 rajone të rruzullit tokësor, tregon se cilat janë zonat më
Shifra të frikshme/ Brenda 3 dekadave, miliona europianë do mbeten të verbër Shkaku që sjell verbërinë e përhershme është pikërisht degjenerimi makular, i cili thuhet se do prekë 77 milion evropian
Parashikime të zymta për të ardhmen e Shqipërisë Shqiptarët do vazhdojnë të lënë Shqipërinë madje në një numër edhe më të madh. Të paktën kështu flasin parashikimet e Ba
Deri më 2050 do të ketë ndryshime dramatike klimatike Londra do të ketë një klimë pas 30 vjetësh atë që ka Barcelona sot dhe Madridi do të jetë si Marakeshi i Marokut deri në
STUDIM/ Ngrohja globale sjell rritje drastike të temperaturave në kryeqytet Nëse sjellim nëpër mend vitet e kaluara, vera ka qenë më e freskët dhe më e lagësht. Si pasojë e ngrohjes globale ccdo v
Në Angli duhani do të konsumohet deri në vitin 2050 Më shumë se 7 milionë persona vdesin çdo vit nga sëmundje që shkaktohen nga pirja e duhanit, të paktën sipas shifrave të
Këto barna mund të vrasin 10 milion persona deri në 2050 Shumica prej nesh kemi përdorur antibiotikë në ndonjë fazë të jetës sonë – qoftë për ta trajtuar ndonjë infeksion në ves
Shqiptarët braktisin fshatin, çfarë pritet të ndodhë në vitin 2050 Populli shqiptare ndër vite ka treguar se ka në tendencë që të zhvendoset më shumë drejt qendrave të qyteteve të mëdha.
Popullsia e botës mund të arrijë në 10 miliardë në vitin 2050 Në kuadër të parashikimeve që Fondi i Kombeve të Bashkuara për Popullsinë (UNFPA) ka bërë rreth situatës së popullsisë b
"Ronaldo, braktise Real Madridin dhe luaj te Juventus deri në 2050" Ish-mbrojtësi i Manchester United dhe Juventusit, Patrice Evra, ka gjetur momentin për të këshilluar Ronaldon mbi të ard
CIA parashikon numrin e banorëve të Maqedonisë në vitin 2050 Sipas parashikimeve statistikore të CIA-s, deri në vitin 2050 në Republikën e Maqedonisë do të ketë 4.4 përqind më pak b
CIA: Kosova është vendi i vetëm në Ballkan që do të ketë rritje të popullsisë Vendi i vetëm në Ballkan që do të shënojë rritje të popullsisë në 30 vitet e ardhshme do të jetë Kosova. Sipas projek
Në vitin 2050 e gjithë bota do “pushtohet” nga afrikanët, ja pse Forumi dy ditor rajonal i Afrikës për Zhvillim të Qëndrueshëm i organizuar nga OKB-ja, me pjesëmarrjen e shumë ministrav
The Independent: Mund të jemi shfarosur deri në 2050-ën Sipas studimeve rreth të ardhmes së Inteligjencës Artificiale, raca njerëzore mund të zhduket brenda jetës sonë. Jeff
Mediat turke "tërbojnë" Greqinë: Në vitin 2050 Greqia do të jetë Shqipëri (FOTO LAJM) Gazeta turke "Star" ka publikuar sot një shkrim i cili ka "tërbuar" grekët pasi shkruan se Greqia në vitin 2050 do të j
Të martohesh me një robot? Sipas shkencëtarëve me vrullin e madh që ka marrë teknologjia, brenda vitit 2050 mund të martohemi me një robot. Rob
Tre parashikimet katastrofike që priten të ndodhin deri në vitin 2050! Jane Goodall, antropologe e njohur ka publikuar një artikull sipas saj tregon katastrofat dhe ngjarjet që priten te pre
A do të ketë punë në 2050? E ardhmja e punës së shpejti do të jetë “mbijetesë e më të përshtatshmëve”, thotë Paul Mason, drejtor i teknologjive të
Ja cili do të jetë shkaktari i gjysmë milion vdekjeve në vitin 2050 Ekspertët paralajmërojnë se në vitin 2050 të paktën një gjysmë milioni personash do të ndërrojnë jetë për shkak të ndiki