999 rezultate për

2026

Infantino jep lajmin e papritur, cila është risia e Botërorit Një Botëror me 48 skuadra do të ishte një risi për sa i përket zhvillimit të këtij kompeticioni. Këtë ide e ka mbësh
Donald Trump shprehet i lumtur që Botërori do të organizohet në SHBA SHBA, Meksika dhe Kanada do të jenë mikpritësit e Botërorit 2026 pasi që arritën ta mposhtin ofertën e Marokut dhe kjo ë
Zbulohet për kë votoi Shqipëria për Botërorin 2026 Sot gjatë kongresit të FIFA-s në Rusi është vendosur edhe vendi pritës i Botërorit 2026. Sipas rregullave të reja të
Zyrtarizohen pritësit e Botërorit 2026 Tashmë është zyrtare, Botërori 2026 do të mbahet në Kontinentin Amerikan. Lajmi është bërë me dije në mediat e huaja
Federata e Marokut i kërkon votën FSHF-së për organizimin e Botërorit 2026 Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, zhvilloi sot një takim zyrtar me një delegacion nga Federata e Futbollit të Marokut,
Kim Jong tradhëton armët për futbollin, Koreja e Veriut hedh kandidaturën për Botërorin e 2026 Duket që tani kanë filluar të ziejnë alternativat për organizimin e Botërorit të vitit 2026. Kandidaturat potenciale të
Deri më 2026 vështirë se do të fiket Kosova A Qeveria e Kosovës është përcaktuar që ta mbajë gjallë edhe për disa vite njërin prej ndotësve më të mëdhenj në vend, ter
Botërori me 48 ekipe, ja si e komenton De Biasi Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni de Biasi, ka folur për vendimin e fundit të dalë nga zyrat e FIFA-s
FIFA zyrtarizon Botërorin me 48 kombëtare, "buzëqesh" Shqipëria Ishte përfolur prej kohësh, por tashmë është zyrtare. Institucioni më i rëndësishëm i futbollit ka vendosur që Kupa e Bo
Ideja e re e Infantinos, Botërori me 48 skuadra Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka lëshaur një deklaratë shumë interesant e për zgjerimin e shteteve pjesëmarrëse
Botërori me 40 ekipe më 2026, shans i artë për Shqipërinë Shqipëria mund të ketë shanse të mëdha për të luajtur në një Botëror në të ardhmen, njëlloj siç ndodhi edhe në Europian.
Ja si do të duket basilika e Barcelonës "Sagrada Família" (VIDEO) Njëri prej vendve më atraktive për turistët në Barcelonë, basilika Sagrada Familia do të rikonstruktohet. Punimet pri