999 rezultate për

2024

"Strakosha më bën me zemër, qesha kur Duka më kërkoi Europianin 2024" Edoardo Reja, trajneri i kombëtares, pas kalimit në Ligën B në Nations League, ka folur për “La Repubblica” në Itali dhe
Ky tualet kushton 23 milion dollar, gati në 2024 Kur vjen çështja tek teknologjia e avancuar, NASA di si të ruajë diferencën me të tjerët. Kjo, edhe kur bëhet fjalë për
ZYRTARE/ Xhaka firmos deri në vitin 2024 me Bazelin Mesfushori i Kombëtares do të vazhdojë të jetë pjesë e Bazelit, pavarësisht se emri i tij shpesh ka qenë i lidhur me një
Lazio nuk e lëshon yllin e mesfushës, i rinovon kontratën deri në 2024-ën! Lazio blindon xhevahirin e saj. Klubi bardhekaltër për të shmangur interesimin e klubeve të mëdha italiane si Juventusi
ZYRTARE/ Juve blindon Szczesny, polaku rinovon kontratën Wojciech Szczesny ka rinovuar kontratën me skuadrën e Juventusit. Portieri polak do të mbajë fanellën e Juventusit de
Super lajm për Liverpoolin, Klopp vendos për të ardhmen urgen Klopp do të jetë trajner i Liverpoolit deri në vitin 2024. Ai sot nënshkroi kontratën e re me "Reds" e cila do
Verrati nënshkruan kontratë të re me PSG Marco Verratti ka nënshkruar kontratë të re me Paris Saint-Germainin. Përfaqësuesi italian do të jetë pjesë e klubit fra
Juventus "blindon" Higuain dhe Dybala, gati kontratat e reja Paolo Dybala dhe Gonzalo Higuain, janë pranë arritjes së marrëveshjes me Juventus për vazhdimin e kontratave raporton "C
Tirana hedh kandidaturën për t’u zgjedhur “Kryeqyteti Europian i Kulturës 2024” (FOTO LAJM) Në vitin 2024 Tirana mund të jetë Kryeqyteti Europian i Kulturës. Bashkia e Tiranës ka hedhur kandidaturën për të qenë a
Agnelli ka një lajm të madh për Juventusin Juventus është kthyer në një superfuqi në botën e futbollit. Sukseset e një pasnjëshme janë product i një pune të mirë o
Gjermania do të zhvillojë “Euro 2024”, shikoni sa votuan anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s Ditën e sotme është bërë zyrtare nga UEFA se ku do të zhvillohet kampionati europian i vitit 2024. Për të siguruar o
Europiani 2024 u kërkua nga Turqia, por UEFA ia jep këtij shteti Gjermani dhe Turqia kanë qënë në një garë të ashpër, për të qënë organizatorë të Europianit 2024. Por në fund kanë q
Maqedonia dhe Sllovenia në garë për të organizuar Europianin e vitit 2022 dhe 2024 në Hendboll Federata e Hendbollit të Maqedonisë (FHM), së bashku me Federatën e Hendbollit të Sllovenisë (FHS) do të konkurojnë për
NATO i përgjigjet Trumpit, rritje buxheti deri në vitin 2024 Nga Mynihu, në konferencën e 53-të të Sigurisë, përballë 47 ministrave të Jashtëm, përfshirë ministrin e Jashtëm rus Lav
Mark Zuckerberg kandidon për president të SHBA-ve në vitin 2024? Shumë njerëz të cilët dëgjojnë se si babai i "Facebook"-ut, Mark Zuckerber, flet për legjendat greke dhe se si dëshiron
Gjermania hedh kandidaturën për organizimin e “EURO 2024” Reinhard Grindel, president i Federatës Gjermane të Futbollit ka deklaruar gadishmërinë e Gjermanisë për të pritur një t
Hollande: Sulmet terroriste nuk do pengojnë Francën që të organizojë Lojërat Olimpike 2024 Presidenti Francois Hollande ka deklaruar ditën e sotme se sulmet terroriste që kanë goditur Francën në 18 muajt e fundi
Ja vendet kandidate për organizimin e "Euro 2024" Suedia, Norvegjia, Danimarka dhe Finlanda kanë hedhur idenë e kandidimit së bashku për organizimin e kampionatit Evropia
Ja si do të jetë Mbretëria e Kosovës në vitin 2024 (FOTO) E keni menduar ndonjëherë Kosovën Mbretëri me një territor deri më 2024 të dhjetëfishuar. Këtu përfshihet edhe pushti