999 rezultate për

2021

Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë Qipron për herë të dytë në Eurovizion Të premten në mëngjes, shfaqja “Stin Folia ton Koukou” bëri një zbulim të papritur në lidhje me Eurovision 2021. Gaze
Ëndrra amerikane, kushtet e aplikimit për llotarinë e 2021-shit Teksa ëndrra amerikane për aplikantët e 2020 skadon më 30 shtator, programi i rradhës nis në mesditën e 2 tetorit për 55
A do të shkojë Arilena Ara në Eurovision 2021? Zbulohet vendimi i Shqipërisë Pandemia prishi planet e festivalit “Eurovision 2020” dhe jo vetëm, pasi pritej që fituesja e festivalit të RTSH-së, Ari
Shahini: Nuk do të përfshihem në zgjedhjet e 2021 Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka deklaruar se nuk do të përfshihet në zgjedhjet e 2021 dhe se për këtë vendim ka njo
ZYRTARE/ Dalin datat e Kupës së Italisë! Ja kur nis dhe mbaron Lega Serie A, e cila do të zbulojë kalendarin e ri nga ora 12:00 ditën e mërkurë, por ka njoftuar gjithashtu datat e Kup
DETAJET/ Çfarë taksash do të paguajnë bizneset shqiptare në vitet 2020-2021 Bizneset me xhiro deri në 14 milionë lekë nuk do të paguajnë këstet e parapagimit të tatimit mbi fitimin për vitin 2020.
La Liga merr vendimin për tifozët në sezonin 2020/2021 Në Qeverinë e Spanjës nuk besojnë se tifozët do të lejohen në stadiume në fillim të stinorit të ri të La Ligës. Sezon
ZYRTARE/ FSHF vendos datën e fillimit të Kategorisë Superiore Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së ka përcaktuar ditën e sotme datat e fillimit dhe përfundimit të kampionateve kombëtarë për
Një tjetër shtet njofton gjetjen e vaksinës kundër koronavirusit Kuba lajmëron nisjen gjatë javës që vjen të testeve klinike, sa i takon vaksinës që pretendon se ka zbuluar kundër koron
Superkompjuteri parashikon fituesin e Premier League dhe ekipet që bien nga kategoria për sezonin 2020/2021 Manchester City është parashikuar të mposht rivalët e ashpër të Liverpoolit për të fituar titullin e Ligës Premier në se
Rikthehet ashpër karantina, ky shtet do i mbaj kufijt mbyll deri në 2021 Australia është një ndër shtetet që e ka marrë shumë seriozisht luftën ndaj COVID-19. Territori i largët verior (NT)
Punëtorët e Facebook deri në verën e 2021 do të punojnë nga shtëpia Rrjeti social Facebook ka zgjatur deri në korrik 2021 modelin e punimit nga shtëpia të cilën e zbaton për shkak të koron
Pritet të ulen me 270 euro të ardhurat e shqiptarëve, sa shkon humbja totale Në kuadrin e fundit makroekonomik, qeveria shqiptare parashikon që të ardhurat për frymë në vitin 2020 të zbresin në 553
COVID-19/ OBSH: Vaksina s’mund të pritet para fillimit të vitit 2021! Organizata Botërore e Shëndetësisë tha se hulumtuesit janë duke bërë përparim të mirë në zhvillimin e vaksinës kundër ko
Laporta i frikësuar se Messi mund të largohet nga Barcelona Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka pranuar se ai është i frikësuar që Lionel Messi mund të mos e zgjasë qëndri
ZYRTARE/ Ja kur nis dhe mbaron Bundesliga në sezonin 2020-2021 Federata gjermane e Futbollit ka publikuar kalendarin zyrtar për sezonin 2020-2021 në Bundesligë. Kështu, mësojmë se
Champions League 2020/21: Fillon më 20 tetor dhe mbyllet në Stamboll më 29 maj, ja kalendari UEFA ka publikuar datat e fillimit dhe përfundimit të sezonit 2020-2021 në Ligën e Kampionëve. Gara elitare evropiane
Zgjedhjet e 2021-shit, a do të aplikojë SPAK modelin kroat? Zgjedhjet e vitit 2021 janë një kufi politik shumë i rëndësishëm për vendin. Një kufi që sjell nevojën normalisht të nd
ZYRTARE: Kampionati francez nuk ndryshon format për sezonin 2020-2021 Ligue 1 nuk ndryshon format dhe nuk “ngushtohet”, siç pritej ose parashikohej gjatë kësaj periudhe ku futbolli është nda
E tha Sali Berisha: Ky do të jetë kryeministri i Shqipërisë në 2021 "Lulzim Basha do të jetë kryeministër i vendit në vitin 2021". Kështu u shpreh gjatë intervistës së tij për "Çim Peka