999 rezultate për

2020

I shënoi 2 gola Anglisë, Berisha në formacionin më të mirë në "Euro 2020" (FOTO LAJM) Valon Berisha është zgjedhur në formacionin më të mirë të kualifikimeve për "Euro 2020". Futbollistët e Kombëtares së
Pasimi spektakolar i Rey Manajt mahnit UEFA-n (VIDEO) Kombëtarja Shqiptare siguroi fitore spektakolare 4-2 në Elbasan Arena ndaj Islandës. Por në këtë ndeshje ajo që ra në
Gazzetta dello Sport: Kosova, "hirushja" që ëndërron kualifikimin në "Euro 2020" Gazzetta dello Sport: Kosova "hirushja" që ëndërron kualifikimin në "Euro 2020" Kosova ka befasuar të gjithë jo vetëm
Vjen “Defenderi” i ri 2020: "Land Rover” ndryshon dizajnin pas 22 vitesh Land Rover ka ndryshuar më në fund dizajnin e Defender, duke e prezantuar në shfaqjen e makinave në Frankfurt këtë javë
I shënoi dy gola Anglisë, Berisha sot është në garë me Cristiano Ronaldon Uefa Euro 2020 vlerëson paraqitjen e Valon Berishës dhe dy golat e tij ndaj Anglisë. Valon Berisha shkëlqeu duke real
KALENDARI/ Shqipëria mban gjallë shpresat për në "Euro 2020", finalja e vërtetë ndaj Turqisë Shqipëria dhuroi një paraqitje fantastike dje në mbrëmje duke mposhtur 4-2 me Islandën në "Elbasan Arena". Një fitore
Zaev i prerë: Zgjedhjet, jo më herët se në tetor të 2020-s VMRO-DPMNE do të insistoj për zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe në takimin e sontëm të kryeministrit Zoran Zaev
Sky Sports, elozhe Kosovës para ndeshjes me Anglinë Përderisa Anglia po përgatitet për ta pritur Kosovën për ndeshjen e sotshme në kuadër të kualifikimeve në EURO 2020, Sky
Kalendarin e 2020 do e realizojë vajza më seksi në botë, pritet kështu (FOTO LAJM) Kelly Brook njihet për format e saj perfekte fizike. Bukuroshja britanike ka bërë gati kalendarin e saj zyrtar për vi
Euro 2020/ Spanja "blindon" kreun, Italia nis arratinë (VIDEO) Spanja është praktikisht ekipi i parë që kualifikohet në Euro 2020. Kombëtarja iberike mposhti 4-0 Ishujt Faraoe, duk
iPhone e 2020-ës do të kenë teknologjinë flagshipët, Galaxy S10 e ofron sot Ndërsa rivalët si Samsung dhe Huawei shesin prej kohësh telefonë të cilët kanë skanerë të shenjave të gishtërinjve nën e
Greqia në humbje, jashtë Euro2020, debuton një lojtar shqiptar me helenët Greqia shënon humbjen e tretë rradhazi në raundin e pestë të kualifikueseve të Euro 2020. Përballë Kishin Finlandën të c
EKSKLUZIVE/ Rrëfehet Qeqa Krelani për Albeu.com, përveç futbollit më pëlqen të udhëtoj: Për Flakën jap jetën, ëndërr të komentoj Kosovën në "Euro 2020" (FOTO) Komenatorja e parë femër Qeqa Krelani, e cila prej dy vitesh komenton ndeshje futbolli, ka folur në një intervistë ekskl
Reja tregon si i zgjodhi lojtarët për EURO 2020 Trajneri i kombëtares,Edi Reja në një konferencë për shtyp publikoji listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet ndaj
“Toyota” befason sërish, prezanton makinat elektrike për lojërat olimpike 2020 (FOTO LAJM) 3.700 automjete të reja do të jenë pjesë e Lojërave Olimpike 2020, në Toyko, të gjitha nga kompania e automjeteve “Toyot
“Ditë zie” për BMW-në dhe Mercedes-in, ”Audi” promovon ‘bishën’ RS-6 me 600 kuaj fuqi (VIDEO) Modelet wagon me performancë të lartë janë një element kryesor i ”Audi”-së dhe kompania nuk ka zhgënjyer as kësaj radhe
Trembet Barcelona, ky është formacioni "bombë" i Real Madrid në 2019-2020 (FOTO LAJM) Zinedine Zidane e ka gati formacionin për sezonin e ri 2019-20. Real Madrid gjatë kësaj merkato verore ka bërë disa n
Paralajmëim i OKB: Sulme të mundshme terroriste në 2020 Organizata e Kombeve të Bashkuara paralajmëron një valë sulmesh terroriste brenda fundit të vitit. Në një raport të p
EURO 2020/ Dalin në shitje bilatat e ndeshjes Francë - Shqipëri (FOTO LAJM) Kanë dalë në shitje biletat e ndeshjes Francë – Shqipëri Federata Shqiptare e Futbollit ka dhënë këtë njoftim në faqe
Lajm i mirë për Kosovën, do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike "Tokyo 2020" Në “Tokyo 2020” do të jetë edhe Kosova. Lajmin e dha Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), që ka pranuar ftesën e Komitetit