999 rezultate për

2019

Zgjidhet goli më i bukur në Premier League për sezonin 2019/20 (VIDEO) Futbollisti i Tottenham, Son Heung-min ka fituar çmimin për golin më të bukur të sezonit 2019-2020 në Premier League.
Alimehmeti: Kemi më pak vdekje se në 2019, Shqipëria me pozitivitet 22% Mjeku Ilir Alimehmeti ka thënë gjatë një interviste se Covid-19 nuk është shkaku i parë i vdekjeve në vendin tonë. Ai th
Skandali me tenderin: Një kapele e uniformave të Ushtrisë së Policisë plot 350 euro Fituesi i tenderit të paracaktuar nga Ministria e Brendshme për uniformat e Policisë së Shtetit llogaritet të prodhojë r
Kryeson Dybala, Ronaldo mungon në listën e më të mirëve të sezonit 2019/20 në Serie A Paulo Dybala është shpallur MVP i sezonit 2019/20 në Serie A, pasi këta të fundit publikuan listën e plotë. “Paraqitj
Vrau teknikun e kondicionerit, dërgohet për gjykim Griseldo Kusi Gjykata e Tiranës ka dërguar për gjykim të pandehurin Griseldo Kusi, i akuzuar për vrasjen e Indrit Çela në gusht të 201
Kryeson Denaj, si ndryshoi pasuria e ministrave gjatë 2019-ës Zbardhen deklarimet e pasurive të ministrave të kabinetit Rama për gjatë vitit 2019. Portali i dedikuar për këto të dhën
Tifozët zgjedhin formacionin e sezonit 2019/20 në Premier League Sezoni më i gjatë në Premier League është vetëm një ndeshje që të përfundojë me Liverpoolin që tashmë është shpallur kam
Messi dhe Ramos në formacionin e më të mirëve të për sezonin 2019/20 në La Liga Me La Ligën që i përfundoi të gjitha takimet e edicionit 2019/20 në fundjavën që shkoi, Goal.com ka zbuluar formacionin
Përfundon verifikimi i kandidatëve, "bllokohet" sërish Kushtetuesja Këshilli i Emërimeve në Drejtësi njofton përfundimin e verifikimit të kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese. KED e mby
Heqja e tatimfitimit, bizneseve të vogla iu "falen" rreth 35 milion euro në vit Këshilli i Ministrave ka miratuar së fundmi vendimin që norma e tatimfitimit do të jetë zero për tatimpaguesit me xhiro
30 momentet më dramatike në futboll gjatë dekadës 2010-2019 (VIDEO) Futbolli padyshim është sporti më i ndjekur në planet dhe numuron miliona shikues në mbarë botën. Në këtë video ju do
Freedom House: Demokracia në Shqipëri po përkeqësohet! Demokracia në Shqipëri është përkeqësuar, sipas raportit të fundit nga Freedom House, me titull “Kombet në Transit 2020”
"E pushtuan demonët", detaje rrëqethëse nga dëshmia e Blerta Josifit Zbardhen detaje të tjera nga dëshmia e Blerta Josifi, e mbijetuara e horrorit e cila tregon se e motra ka qenëe e para q
Nga sherri Messi-Abidal te gjobat e Dembeles, 11 problemet që e shkatërruan Barcelonën në sezonin 2019/2020 Kur nisi sezoni 2019/2020 askush nuk e mendonte që gjërat do të shkonin kaq keq për Barcelonën. Katalanasit po dështo
Alarmante: Mbi 500 viktima nga aksidentet gjatë 2019-s në vend Në vitin 2019, nga aksidentet rrugore në Shqipëri humbën jetën 519 persona, ose gati 12% më shumë se viti i kaluar, sipa
E trishtë: Mbi 20 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE gjatë 2019-s Për vitin 2019, shqiptarët mbajnë vendin e parë sa i takon numrit të personave që kanë kërkuar azil në Bashkimin Evropia
Guvernatori i BSH paralajmëron: Pritet rritje e numrit të papunësisë dhe kredive me probleme Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko shprehet se pandemia e COVID-19 ka goditur fort ekonominë shqiptare. G
Italianët "të fiksuar" pas mallit shqiptar, sa ton kanabis u sekuestruan gjatë 2019-s 16 tonë drogë janë kapur nga Guardia di Finanza gjatë vitit 2019, të trafikuara nga Shqipëria përmes detit Adriatik dhe
Shifra shqetësuese, popullata e Maqedonisë po plaket, shkollat ​​po boshatisen Tendencat negative demografike në vendin tonë po marrin gjithnjë e më shumë vrull dhe këtë e ilustrojnë më së miri nga t
Duhej të ishte gati që në 2019, Rama publikon foto nga projekti në Aeroportin e Kukësit (FOTO LAJM) Aeroporti i Kukësit u premtua të ishte një mrekulli dhe tashmë duhet të ishte plotësisht gati. Madje Kryeministri i p