999 rezultate për

2017

Ky film vizatimor "parashikoi" vdekjen e Kobe Bryant me helikopter në vitin 2017 (VIDEO) Aksidenti me pasojë fatale për Kobe Braynt dhe vajzën e tij është kryefjala nëpër media. Interesimi i madh për të zbulua
Persona me rrezikshmëri të lartë, këta janë 10 shqiptarët më të kërkuar në Britani (FOTO LAJM) Gazeta Angleze Sunday Express i ka kushuar një investigim special 10 shqiptarëve më të kerkuar që fshihen në Britaninë e
Gazetari: Kush po i liron në të vërtetë kriminelet e regjur nga burgjet Ditët e fundit në media dhe rrjete sociale, ka shpërthyer një debat në lidhje me lirimin e disa emrave të njohur të botë
Vuri në alarm policinë italiani, kush është Xhimi që u arrestua sot tek Fresku Ditën e sotme në Tiranë në zonën e Freskut u arrestua nga policia e Shtetit Xhimi Isiu, ose sic njihet ndryshe edhe si G
"Sulm terrorist në ndeshjen me Izraelin": Pushohet çështja ndaj Ergys Faslisë Prokuroria e Krimeve të Rënda ka pushuar çështjen ndaj Ergys Faslsë i arrestuar në vitin 2017 para ndeshjes me Izraelin
Si kjo grua mashtroi botën dhe pastaj u zhduk (FOTO LAJM) Ruja Ignatova e quajti veten Cryptoqueen, mbretëresha e kibernetikës. Ajo u tha njerëzve se kishte shpikur një monedhë d
Skandali/ Ilaçet e skaduara hidhen buzë lumit të Tiranës Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një skandal me ilaçe të skaduara, të cilat në vend që të asgjësohen, hidhen buzë
Haziri: Pa u numëruar të gjitha votat s’flasim për koalicion me VV-në Ka përfunduar numërimi i votave nga Komisioni Qendror Zgjedhor për zgjedhjet e 6 tetorit, duke përjashtuar këtu votat me
I preu fqinjit kokën, "i tmerrshmi" i Përmetit gati të lerë qelinë Familjarët e Nesim Hoxhës, shprehen se gjyqtari i Gjykates së Përmetit Dritan Hasani, në bashkëpunim me Prokurorinë Përm
KQZ jep të dhëna zyrtare: Votuan më shumë qytetarë se në 2017-n Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në faqen zyrtare të saj ka publikuar shifrat për daljen në votime për secilën komunë të R
Rrit çmimin dhe ujë s'ka: Paratë shkojnë për punësim militantësh dhe salltanete Nga Gjergj Erebara Kompania monopol e furnizimit me ujë dhe me shërbimin e heqjes së ujërave të zeza në Tiranë,
KQZ publikon listën zyrtare të votuesve në Kosovë Lista përfundimtare e votuesve për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës përmban 1,937,869 emra t
"E pamë çfarë ndodhi në zgjedhjet e 2017", Agron Duka sinjal Bashës Kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka tha se kriza politike nuk mund të zgjidhet me një marrëveshje individu
Mbarojnë pushimet për deputetët, kur pritet të fillojë sesioni i ri parlamentar Ditën e hënë me datë 2 shtator në orën 18:00 pritet të nis seanca e parë plenare për sesionin e ri parlamentar. Ky ës
As italianët as turqit, këta janë të huajt që bëjnë shumicën në Shqipëri (FOTO LAJM) Janë mbi 14 mijë të huaj që kanë zgjedhur të jetojnë e punojnë në Shqipëri. INSTAT raportoi se në 2018, numri i të huajv
Filmat komedi ndër vite me aktorët më të njohur që nuk duhet t’i humbisni Filmat janë mënyra më e mirë për të ngritur disponimin, por ndonjëherë është e vështirë të zgjedhni një – na ka ndodhur
Operacioni "Tuneli" çon në pranga grupin e shqiptar të trafikut të kokainës dhe marijuanës (VIDEO) Autoritetet italiane ndërmorën mëngjesin e sotëm një operacion të koduar “Tuneli” duke sekuestruar 40 kg marijuanë. L
Meta: Ramaforma e la vendin pa Gjykatë Kushtetuese Ndryshimet kushtetuese të Reformës në Drejtësi u miratuan në 21-22 Korrik 2016, me 140 vota unanime të Kuvendit të Shqip
“Një shtet i mbytur në moçalin mafioz”: Shkrimi i plotë i "Bild" pas batërdisë së përgjimeve Shkruan "Bild" Një shef policie që shpik një plan për manipulimin e zgjedhjeve me një ministër. Një ministër që
JLo martohet për të katërtën herë (FOTO LAJM) Si pjesë e turneut, këngëtarja e famshme Jennifer Lopez publikoi dokumentarin “It’s My Party: Showtime!”, i cili zbulon