999 rezultate për

2017

Në vitin 2017, 8 mijë kosovarë gjetën të ardhmen në Gjermani Në vitin 2017 ka rënë numri i përgjithshëm i migrantëve që kanë ardhur në Gjermani, megjithatë Gjermania mbetet një vend
Vijon seanca, kuorumi bëhet nga deputetët e PSD-së Ka vazhduar seanca, pasi Kuvendi shkoi në një pushim 15 minutësh që zgjati një orë, për shkak të mungesës së kuorumit. T
Nissan-i tërheq 215 mijë automjete nga SHBA Kompania Nissan do të tërheq 215 mijë automjete dhe SUV automjete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) për shkak të
Kur mund të lëvizin kosovarët vërtetë pa viza “Vizat liberalizohen këtë vit”, “vizat hiqen në pranverë” … togfjalësha të kësaj natyre janë dëgjuar shpesh viteve të fu
Zyrtare: Luka Modric shpallet Lojtari i Vitit 2017/18 në UEFA Champions League Luka Modric është shpallur Lojtari i Vitit 2017/18 në UEFA Champions League. Edhe pse u shpall mesfushori më i mirë
Cristiano Ronaldo shpallet sulmuesi i sezonit 2017/18 në Champions League Sot në Monaco po mbahet hedhja e shortit e UEFA Champions League për sezonin 2018/19. Por sot po ndahen edhe çmimet
Luka Modric shpallet mesfushori i sezonit 2017/18 në Champions League Sot në Monaco po mbahet hedhja e shortit e UEFA Champions League për sezonin 2018/19. Por sot po ndahen edhe çmimet
Sergio Ramos shpallet mbrojtësi i sezonit 2017/18 në Champions League Sot në Monaco po mbahet hedhja e shortit e UEFA Champions League për sezonin 2018/19. Por sot po ndahen edhe çmimet
Keylor Navas shpallet portieri i sezonit 2017/18 në Champions League Sot në Monaco po mbahet hedhja e shortit e UEFA Champions League për sezonin 2018/19. Por sot po ndahen edhe çmimet
Kaq veteranë dolën vetëm në vitin 2017 Janë bërë më shumë se një javë që kur tema për listat e fryera të veteranëve ka ndezur opinionin publik, përkatësisht pa
Frontex sërish alarmon për drogën në Shqipëri, Serbia kryeson për armë Agjencia e ruajtjes së kufirit dhe menaxhimit të emigracionit, “Frontex”, ka dalë me një raport, për sa i përket kultivi
Si u ekzekutua në 2017, biznesmeni me nofkën “Tenxherja”, të cilit sot iu sekuestruan 1 milion euro Policia e Shtetit në një njoftim sot deklaronte se kishte për bërë sekuestrimin e disa llogarive bankarë të Roland Sh
Në Shqipëri jetojnë e punojnë 13 mijë të huaj, kryesojnë iranianët Numri i të huajve me leje qëndrimi në Shqipëri, në 2017, rezultoi 12.906 banorë, duke shënuar rritje me 3,1 %, krahasuar
Kanadaja u mbyll derën shqiptarëve, ja vendimi i fundit i qeverisë Kanadaja ka njoftuar se do ti japë fund sistemit të lotarisë për prindërit apo gjyshërit e huaj që aspirojnë ribashkimin
Shqipëria po "shkrin", këto janë shifrat që duhet të trondisin këdo Shtesa natyrore e popullsisë për tremujorin e dytë 2018, pasqyron një rënie me 69,9 %, në krahasim me tremujorin e dytë
Viti 2018 i keq edhe për bankat në Shqipëri, ja sa ra fitimi krahasuar me një vit më parë Fitimi neto akumulativ i bankave në Shqipëri u ul në 11 miliardë lekë (101.5 milionë dollarë / 87.7 milionë euro) në fun
Shqipëria po plaket, 134 mijë nxënës e studentë më pak se 4 vjet më parë Plakja e popullsisë dhe rigjallërimi i emigracionit dhe i nxënësve që duan të ikin jashtë vendit, ka sjellë një rënie të
E rëndë, stadiumi i Barcelonës shenjestër e terroristëve (FOTO LAJM) Sulmet terroriste të vitit 2017 në Barcelonë lanë të vdekur 16 persona dhe qindra të lënduar, por kjo ngjarje sipas medi
Për një vit 1 mijë divorce në Kosovë Agjencia e Statistikave e Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Shkurorëzimeve në Kosovë” për vitin 2017. Të dhën
Lotaria Kombëtare e pafat, thelloi humbjen në 2017 në 2.7 mln euro Lotaria Kombëtare e cila ka licencën ekskluzive për organzimin e lojrave me një afat 10 vjeçar nuk po rezulton me fat në