999 rezultate për

2017

TOP-5 golashënuesit më të mirë për vitin 2017 (FOTO LAJM) Leo Messi, Cristiano Ronaldo dhe Robert Lewandowski, janë në garë për golashënuesin më të mirë për vitin kalendarik 2017
Kylian Mbappe lojtari më i mirë për vitin 2017 nga gazeta franceze Kylian Mbappe është zgjedhur nga “Telefoot” si futbollisti më i mirë i ri për vitin 2017. Sulmuesi i PSG-së ka lënë p
Policia blindon Tiranën, kush janë akset e bllokuara ditën e nesërme Protesta e nesërme e paralajmëruar nga Partia Demokratike ka bërë që Policia e Tiranës të fillojë të marrë masat që tani
Bie numri i azilkërkuesve në Gjermani për vitin e dytë radhazi Numri i azilkërkuesve në Gjermani, që kishte rënë ndjeshëm në vitin 2016 pas kulmit të mbërtijeve të migrantëve në vitin
Faqet e para të shtypit shqiptar për ditën e sotme (FOTO LAJM) Të nderuar lexues të Albeu.com, në foto-galeri do të gjeni një pasqyrë të faqeve të para të gazetave kryesore në Shqipër
Klubet e vetme që nuk kanë humbur këtë sezon futbollistik 2017/18 Manchester City, Barcelona dhe Atletico – janë tri klubet e vetme që pa humbje këtë sezon. Serie A, La Liga, Premier
STATISTIKË / Cristiano Ronaldo barazon me gola rivalët e tij Cristiano Ronaldo ka barazuar Leo Messin dhe Robert Lewandowskin me gola të shënuara në një vit kalendarik. Goli në f
Real Madrid fituesi i Kupës së Botës për herë të dytë me radhë (VIDEO) Real Madridi është fituesi i Kupës së Botës për Klube për vitin 2017. Galaktikët në finale mundën skuadrën brazilian
PDK ankohet në Gjykatën Kushtetuese për Prizrenin Shaqir Totaj kandidati i Partisë Demokratike e Kosovës, për kryetar të Komunës së Prizrenit në zgjedhjet lokale, ka para
DETAJET/ Në Qeveri hapen 1,076 vende të reja të punës Numri i të punësuarve në institucionet publike të nivelit qendror do të ketë një rritje të madhe në vitin 2018. Kjo rrit
Talenti i Dortmundit lojtari i vitit 2017 në Amerikë (FOTO LAJM) Mesfushori i talentuar i Borussia Dortmundit, Christian Pulisic, është shpallur lojtari më i mirë i SHBA-së për vitin 20
Shifrat e frikshme, 10 gra u vranë vetëm në 2017 në Shqipëri Parlamenti përmes një rezolute i kërkon qeverisë masa urgjente për reduktimin e dhunës në familje. Ndërkohë ambasadorja
Google tregon se cilët telefona kanë qenë më të kërkuarit në 2017 Google ka zbuluar se cilët telefona kanë qenë më të kërkuarit në rrjet gjatë vitit 2017. Në fakt lista e Google trego
Nga shpërthimi i vullkanit te kërcimi i oktapodit, fotografitë më të mira të 2017 (FOTO LAJM) Fotografi spektakolare janë zbuluar së fundmi nga National Geographic, të cilat tregojnë pamje mahnitëse të natyrës.
Kjo është fjala më e klikuar në Google për vitin 2017 Uragani Irma ishte fjala më e kërkuar për vitin 2017 si në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ashtu edhe në nivelin global,
Në tremujorin e tretë në Kosovë ndërtimet kushtuan më shtrenjtë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Indeksin e Çmimeve të Ndërtimit (IKN) për tremujorin e tretë (TM3)
Policia arreston një person që premtonte punësime në aeroport Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person i cili i mashtroi dy vajza për gjoja punësimin në Aeroportin e Pris
Shifra të frikshme, 28 mijë shqiptarë kanë kërkuar azil në BE gjatë 2017 Rreth 27 500 shqiptarë kërkuan azil në vendet e Bashkimit Europian gjatë 2017-ës. Një shifër që tregon një fluks të
Faqet e para të shtypit shqiptar për ditën e sotme (FOTO LAJM) Të nderuar lexues të Albeu.com, në foto-galeri do të gjeni një pasqyrë të faqeve të para të gazetave kryesore në Shqipër
Bënë namin me ndarjen e tyre, kush janë çiftet që s’i mbijetuan 2017 (FOTO LAJM) Siç ka pasur shumë dasma VIP, ky vit që po lëmë pas, nuk kanë munguar edhe ndarjet e bujshme të personazheve të njohur s