999 rezultate për

2016

Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës në zgjedhjet e Dibrës në 2016 Sipas demokratëve, skema e shitblerjes së votës përfshinte edhe grupe kriminale që kultivonin kanabis. Edhe pse Dibra nu
Albin Kurti: Të mbështesim Kosovën, si Shqipërinë në "Euro 2016" Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëherësh ai që pritet të jetë Kryeministri i ri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,
Tifozët e Milanit kujtojnë intervistën e Piolit: Jam tifoz i Interit, kam lindur zikaltër Pavarësisht ecurisë negative të skuadrës, dhe fushatës për largimin e Giampaolos, tifozët e Milanit duken sërish të pakë
Zhang i pamundur në derbi në Serie A: Fitorja e fundit e Milan është në 2016 Historia thotë Inter: derbi i mbrëmjes së sotme do të jetë ai numër 224, në 170 sfidat e kampionatit zikaltrit kanë fitu
Lila sulmon Gent Cakajn për pasaportat: Na dekoruan, pastaj na ç'dekoruan Andi Lila, futbollisti i Tiranës dhe njëherazi kryetari i Sindikatës së Futbollistëve, tregoi në emisionin "Procesi Spor
Si në kohën e Hitlerit: Turqia djeg 300 000 libra Më shumë se 300 mijë libra janë hequr dhe më pas larguar nga shkollat dhe bibliotekat turke, që pas përpjekjes për grush
SHKODËR/ Atentat me silenciator biznesmenit në sy të gruas, arrestohet 30-vjeçari Në prangat e policisë së Shkodrës ka rënë Skënder Daija pasi akuzohet se ka plagosur më 2016, Syri Mehmetin. Mësohet se
Hoxha plas "bombën": Rama ka lejuar masivizimin e hashashit në 2016-ën Opozita jo pak herë ka hedhur akuza se "legalizimi" i kanabisit në vend është lejuar nga vetë kryeministri Rama. I ft
I akuzuari për vrasje në vitin 2016 dënohet me 13 vite Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit M. A. në kohëzgjatje prejtrembëdhjetë (13) vite
Ylli i Interit i jep fund beqarisë, martohet me "bombën" Filipa Brandao (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Interit Cedric Sores i ka dhënë fund beqarisë teksa është martuar me parteneren e tij, Filipa Brandao. At
ZYRTARE: Konfirmohet drejtori i ri i Milanit Ekipi i Milan ka konfirmuar që Frederic Massara do të jetë drejtori i ri sportiv. Massara në të kaluarën ishte futbol
"Bombat" e BILD. Si dhe kush i përgjoi 20 zyrtarët e lartë të PS në Dibër Një artikull i publikuar nga BIRN dhe Zëri i Amerikës më 30 janar të këtij viti mbi rolin e krimit të organizuar në bler
Zyrtare: UEFA pezullon procedurat kundër Milanit, CAS ka në dorë gjithçka (FOTO LAJM) EFA ka njoftuar se ka pezulluar procedurat kundër AC Milan lidhur me dështimin për të përmbushur kërkesat e balancit bux
Si duket sot djali nga India, i shpallur si më i bukuri në vitin 2016 (FOTO LAJM) Rohit Khandelew është djali bukurosh nga India që u shpall Mister Bota 2016. Ky konkurs u zhvillua në Britaninë e Mad
Çfarë po ndodh? Importet nga Kolumbia, 13-fishohen në raport me 2016-n Teksa në muajt e parë të këtij viti në portin e Maltës janë kapur katër herë ngarkesa me kokainë brenda kontenierëve, që
Nga Spanja: Pogba do vetëm Realin Paul Pogba kërkon Real Madridin. Është ky shkrimi i sotëm nga gazeta spanjolle "Marca" gazetë e cila ndodhet pranë klu
Rudi Vata: S’kemi kualitetin që kishim në 2016 I ftuar në studion e emisionin "Ëndërr Kuqezi" në RTSH, ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata ka folur për gjendjen aktua
Terroristi i Zelandës kishte vizituar Kosovën në 2016 Ish-ministri i Punëve të Jashtme, i cili aktualisht shërben si shef ekzekutiv i Fondacionit “Sfidat e Mijëvjeçarit”, Pet
Nis seanca për “Eskobarin e Ballkanit”, tre akuzat që do të fundosin Balilin Rreth orës 10:00 në Gjykatën për Krime të Rënda, ka nisur seanca e parë e gjykimit ndaj Klement Balilit, i njohur ndrysh
Duke udhëtuar me Arbanën që në 2016, fiksimi i partnerit të ri të moderatores (FOTO LAJM) Arbana Osmani është duke përjetuar një histori dashurie me regjisorin e emisionit "Dua Të Të Bëj Të Lumtur", Eduart Gris