999 rezultate për

2015

Zyrtare/ Reali vazhdon kontratën me Asension Real Madridi ka vendosur të vazhdojë kontratën më mesfushorin ofenziv Marco Asensio deri në vitin 2022, raporton e përdi
Operacioni “Ballkan”, gjykata i jep 14 vite burg Arben Prendit Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 14 vjet heqje lire Arben Prendin, nën akuzën e "trafikimit të narkotikëve" gjyki
Trafikoi të miturën për prostitucion, ekstradohet nga Athina 49-vjeçari Një 29 vjeçar nga Berati i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafikim të miturish u ekstradua sot nga Athina. Shtetasi
Franca kalon Britaninë, bëhet ekonomia e 5-të më e fuqishme në botë Franca dhe Britania e Madhe janë "në garë" për vendin e pestë sa i përket shteteve me ekonominë më të fuqishme në botë.
Vrasja e policit në Lazarat, 6 muaj organizim Prokuroria e Krimeve të Rënda ka dërguar në gjyq një grup prej pesë personash të akuzuar direkt për vrasjen e oficerit t
Gjykim i shkurtuar për 3 të akuzuarit lidhur me 2 vrasje në 2015 Lidhur me një ngjarje të rëndë ndodhur në 1 tetor të vitit 2015, sot gjykata ka pranuar gjykim të shkurtuar për tre të p
Ja cilët janë emrat më të përdorur në Kosovë për 2015-ën Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e lindjeve në Kosovë për vitin e kaluar. Emri me freku
Kolegët i turren Anjezës, e motra i thur lavde (FOTO) Pas largimit të Anjeza Shabanit nga emisioni "Alarm", që e moderonte në krah të Armir Shkurtit, karrigen e saj e zuri e
Guardia di Finanza: 15 % e territorit shqiptar e mbjellë me drogë Gazeta e njohur italiane "Corriere Della Serra" duke iu referuar raportit të policisë italiane të "Guarda Di Finanza" sh
Vazhdon seanca e 103-të parlamentare Kuvendi i Maqedonisë ditën e sotme do të mbajë vazhdimin e dytë të seancës së 103-të në të cilën mes pikave tjera është
Ja sa donacione morën partitë politike në Maqedoni për vitin 2015 Sot është publikuar raporti i Entit Shtetëror për Revizion, ku shihen shifrat e parave që u janë dhënë partive politike
Ky është lojtari më i shpejtë i United për sezonin 2015/16 Sipas statistikave të "Opta", francezi Anthony Martial ka bërë vrapimin më të shpejt të sezonit 2015/16 dhe atë në ndesh
Miratohen një varg raportesh në seancën e sotme Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme që po zhvillon ka miratuar një varg raportesh, të cilat mbetën pa u votuar nga sean
Sot mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, ja temat e ditës Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot për të vijuar seancën e papërfunduar, si pasojë e mungesës së deputetëve të papërgj
Independent: Kosova e pesta në botë që ka kontribuar për ISIS-in (FOTO LAJM) Kosova është radhitur e pesta në listë për vendet në botë nga kanë shkuar më së shumti të luftojnë përkrahë grupit terro
20 futbollistët më të paguar në botë në vitin 2015 (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo është futbollisti më i paguar i vitit 2015. Ylli i Real Madridit përveçse po kalon momente të mira në
Zbardhet dokumenti/ Ja si biznesmeni i shpëtoi burgut në 2015 për trafik droge Pavarësisht se deri tani janë shoqëruar 26 persona në lidhje me ekzekutimin e biznesmenit, ende nuk ka asnjë të dyshuar
Zbardhet pasuria e ish-ministrave të qeverisë "Berisha" Deklaratat e pasurisë së shtatë ish-ministrave të kabinetit Berisha, janë depozituar në Inspektoratin e Lartë të Deklari
Head of the DP in Pogradec resigns Following the decision of the party leadership for party election in the area, the head of the DP in Pogradec, Renato Pe
Kosovo had the highest level of corruption in 2015 Institutions have highlighted today that corruption in Kosovo is widespread. The first to report before the Committee on