999 rezultate për

2015

Vidal i jep lamtumirën Barcelonës Aleix Vidal pritet t’i japë lamtumirën Barcelonës në afatin kalimtar të janarit. I transferuar te blaugranat në 2015 nga
Ja kush paguan më shumë para për reklamë në Shqipëri (FOTO LAJM) Shoqëritë e telekomunikacioneve mbeten reklamuesit më të mëdhenj në Shqipëri, të ndjekura nga bankat. Vodafone është
ZYRTARE/ Suarez vazhdon me Barcelonën, ja klauzola marramendëse Sulmuesi i Barcelonës, Luis Suarez ka nënshkruar një kontratë të re pesëvjeçare me klubin katalunas që parashikon qëndri
Rama nuk heq dorë nga Jaguarët superluksozë Këshilli i Ministrave ka shfuqizuar vendimin e shumë debatuar për marrjen me qira të makinave për zyrtarët e lartë, përf
Vriten në Siri atentatorët e Parisit dhe të Brukselit Dy prej atentatorëve të përfshirë në sulmet fatale të nëntorit të vitit 2015 në Paris të Francës, raportohet të jenë v
Rama "u mbyll" gojën të rinjve të PD: Lexoni raportin e PISA 2015 (FOTO LAJM) Kryeministri Rama nuk ka qëndruar në heshtje, por ka zgjedhur që të reagojë në lidhje me protestën e të rinjve të PD-së
Thirrën “Vritini shqiptarët”, arrestohen 4 tifozë të Lokomotiv Moskës (VIDEO) 4 tifozë rusë të “Lokomotiv” që akuzohen se organizuan thirrjet “Vritini shqiptarët” dhe “Kosova është Serbi” në ndeshje
MASHT pranon dështimet në arsim: Në vitin 2021 do t'i arrijmë vendet e zhvilluara Programi për Vlerësimin Ndërkombëtar të Nxënësve, i njohur si PISA, i ka publikuar sot rezultatet e plota të testimit të
10 vendimet e bujshme të qeverisë që janë rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese Gjykata Kushtetuese vendosi sot të rrëzojë për të disatën herë qeverinë shqiptare për sa i përket ccështjes së vetingut.
Ekonomi: Ndihma Shtetërore për 2015 ishte 6.2 miliard lekë, u punësuan 8350 persona (FOTO) Në mbledhjen e radhës së Këshillit Ekonomik Kombëtar, ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrj
"Pleshti" kthehet në makth për Guardiolën Pep Guardiola e ka quajtur lojtarin më të mirë në botë, por strategu spanjoll përjeton "makth" sa herë përballet me të.
I vunë flakën bunkerit në 8 dhjetor 2015, nën akuzë 8 protestues Lidhur me djegien e bunkerit-simbol pranë Ministrisë së Brendshme, sot Prokuroria ka vënë nën akuzë tetë nga mbështetësi
BE ka shpërdoruar 5.5 miliard euro gjatë vitit 2015 Bashkimi Evropian shpërdoroi 5.5 miliard Euro në vitin 2015, bëri të ditur “Watchdog”-u financiar i BE-së sot, duke para
Shifra rekord/ Mbi 60 mijë shqiptarë aplikuan për azil në BE në 2015-ën Shqipëria renditet në 5 vendet me numrin më të lartë të azilkërkuesve në vendet e Bashkimit Europian. Ambasadori austria
Publikohet videoja e vrasjes së 6-vjeçarit nga policët në 2015 (VIDEO) Një gjyqtar nga Louisiana ka tronditur mbarë opinion publik në SHBA duke publikuar një video të policisë të mërkurën që
Raporti/ Këto janë 10 ndeshjet e trukuara që dënuan Skënderbeun Në raportin prej 31 faqesh dërguar Federatës Shqiptare të Futbollit, UEFA ka publikuar të gjitha ndeshjet që Skënderbeu
I preu kokën kushëririt/ Drejtori i spitalit: Zani nuk vuante nga probleme të rënda psikike Drejtori i Spitalit Psikiatrik Vlorë, Kujtim Llapi ka pohuar se Jorgo Zani, 30-vjeçari që i preu kokën kushëririt të tij
Clinton tregon se sa milionë dollarë ka fituar gjatë 2015 Kandidatja demokrate për presidente në SHBA, Hillary Clinton, publikoi sot pasqyrën e taksave të saj dhe bashkëshortit B
Acapulco kthehet në zonë lufte (FOTO LAJM) Acapulco në Meksikë që njihej dhe si një prej zonave turistike më të bukura në botë, kohët e fundit është kthyer në zon
Kanada/ I dyshuar për terrorist vritet nga policia Një 24-vjeçar, Aaron Driver, është vrarë nga policia kanadeze gjatë një operacioni anti-terrorizëm në Strahroy, 225 kilo