999 rezultate për

2015

Goditën Ramën me vezë, ja dënimi që gjykata dha për studentët Gjykata e Tiranës dënoi sot me 60 orë punë për interes publik studentët që goditën me vezë kryemministrin Rama në nëntor
Gruevski i ka pranuar pikat e Deklaratës shqiptare që në 2015-ën? Nikolla Gruevski dhe VMRO-DPMNE i kanë pranuar kërkesat e BDI-së që në vitin 2015, raporton tv Nova. Kjo del nga dok
Lista e ekzekutimeve ishte hartuar qysh në vitin 2015 nga Murat Jashari (VIDEO) Qysh majin e vitit 2015, Murat Jashari kishte planifikuar që pranverën e këtij viti – 2017, të niste ‘hakmarrjen’ ndaj a
Vrasja në Belgjikë, shpallet i pafajshëm "bashkëpunëtori" i Frrokut Kristjan Marinaj, i cili akuzohej si bashkepunetori i Mark Frrokut në vrasjen në Belgjikë të shtetasit Aleksandër Kurti,
Shqiptarët dërguan 870 milion euro nga Italia dhe Greqia për një vit Greqia dhe Italia janë tradicionalisht dy shtetet, nga të cilët emigrantët dërgojnë më shumë para drejt Shqipërisë, por
Kuvendi shtyn sërish me 30 ditë mandatin e komisionit Ditën e sotme Kuvendi vendosi të shtyjë sërish me 30 ditë afatin e veprimtarisë së Komisionit të posaçëm për Reformën Zg
Evropa drejt plakjes, rënie drastike e numrit të lindjeve Numri i foshnjave të lindura në Francë dhe Evropë ka shënuar rënie drastike ku gjendja më alarmante është Bullgari, rapo
RAPORTI/ Ja çfarë thotë DASH për zgjedhjet lokale dhe korrupsionin në Shqipëri Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin për vitin 2016 për Shqipërinë. Në këtë raport ka një shuplakë të f
Ministri i LSI-së gjobit pesë kryebashkiakë me 500 mijë lekë, ja arsyeja Ministria e Mjedisit ka gjobitur disa krer institucionesh publike shëndetësore për shkak të mosmenaxhimit si duhet të mb
Grabitja në Rinas, zbulohet detaji tronditës në lidhje me arrestimin e 4 autorëve Arrestimi i katër personave të dyshuar për grabitjen e ndodhur në rrugën e Rinasit është bërë me urdhër ndalimi të firmo
Grekët gjejnë "dëshminë", ja pse s'duhet të ketë marrëveshje për emrin e Maqedonisë Sipas një hulumtimi të ekspertëve grekë bazuar në rritjen e popullsisë në botë që nga viti 2010 deri në vitin 2015, përc
Ndërron jetë aktori i famshëm i “Hollywood-it” Aktori veteran Sir John Hurt ka ndërruar jetë në moshën 77, ka njoftuar agjenti i tij. Fituesi i çmimit Bafta, i njoh
U zhdukën 150 mln lekë, reagon "Tirana Bank": Ja çfarë ndodhi Rasti i denoncuar mbrëmë në emisionin “Stop” ku një emigrant denonconte zhdukjen e 150 milionë lekë nga llogaria e tij,
PËRGJIMET/ 2 vite burg, ja si i dekonspironte oficeri operacionet, Një oficer policie i komisariatit nr. 4 në Tiranë është dënuar me dy vite burg, pasi dyshohet se shfrytëzonte postin e t
Miliona kinezë gjejnë shërim te mjekësia tradicionale Kina është vendi me popullsinë më të madhe në botë dhe pjesa e tyre më e madhe kurohen falë mjekësisë popullore. Sipa
2016, viti më i nxehtë i regjistruar ndonjëherë Shifrat e plota për 2016 konfirmojnë se ky vit konsiderohet si më i nxehti deri tani, duke lënë pas 2015. Të dhënat
Shteti ku për herë të parë pas dy vitesh nuk u shënua asnjë vrasje Shteti i cili nga shkaku i përleshjeve të bandave kriminale radhitet në mesin e vendeve më të rrezikshme në botë, El Sal
Rusia do të ndalojë shitjen e cigareve për personat që kanë lindur pas vitit 2015 Rusia po planifikon që të ndalojë shitjen e cigareve tek të gjithë personat që kanë lindur pas vitit 2015. Drafti i Mini
I ftohti i vitit 2015 kthehet në Kosovë Temperaturat e ulta në Kosovë po i detyrojnë shumë qytetarë të anulojnë lëvizjet e tyre. Erërat e fuqishme dhe reshj
Eksportet rriten me 17.4% në krahasim me një vit më parë (FOTO LAJM) Eksportet në muajin nëntor rriten me 17.4 % në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të shkuar dhe rreth 5.4 % në kra