999 rezultate për

2015

E duan të vdekur, kush është badigardi i plagosur që i ka shpëtuar tre atentateve Një badigard u plagos gjatë orëve të para të mëngjesit të një dite më parë në Sarandë duke alarmuar policinë e qytetit b
Fillon projekti i Ramës për të ndërtuar kulla në Parkun e Liqenit (FOTO LAJM) Qeveria me vendimin numër 406 të datës 4 korrik ka miratuar kalimin në pronësi të Bashkisë Tiranë të territorit prej 25
Pamje fantastike, shikoni se çfarë forme ka stadiumi i Bursasporit Stadiumi “Timsah Arena” i Bursaspor është zyrtarisht stadiumi më mahnitës në botë – të paktën sipas tifozëve. Standar
Lojrat me Asociacionin Për formimin i Asociacionit të komunave me shumicë serbe, qoftë sipas marrëveshjeve të Brukselit, të vitit 2013 dhe 2015
“E hoqëm nga puna prokurorin”, dalin përgjimet e bandës së Jurgen Mollës Prokuroria e Krimeve të Rënda ditën e djeshme ka përfunduar hetimet për bandën e rrjetit të trafikut të drogës të Jurgen
Policia austriake gati për tu përballur me emigrantët Qindra policë e ushtarë austriakë kanë marrë pjesë në ushtrime për kontrollimin e kufirit me Slloveninë kundër imigrantë
Rama i shkoi në kullë, historia e dy vëllezërve që terrorizuan Tiranën në 2015 Vetëm dy ditë më parë kryeministri Edi Rama vizitoi Lurën, ku ndër të tjera zgjodhi të hynte në shtëpinë e Llesh Doçit.
Hungaria dënon bandën përgjegjëse për 71 emigrantët e vdekur në kamion Katër burra janë dënuar secili me nga 25 vjet burgim në Hungari për shkak të 71 emigrantëve të vdekur që janë ngufatur n
Albian Ajeti del blof, tha se nuk u ftua nga Shqipëria Futbollisti me origjinë nga kosova, Albian Ajeti vetëm pak ditë më parë, u ankua se nuk ishte ftuar nga Kombëtarja e Shq
Dy të arrestuar për sulmin terrorist në Paris Dy persona të dyshuar për pjesëmarrje në veprimtaritë e një grupi terrorist u arrestuan në Belgjikë, në kuadër të hetimi
Trafik droge me avion nga Shqipëria, policia tregon si qëndron e vërteta Policia shqiptare ka reaguar pas një lajmi të dhënë nga mediat italiane në lidhje me një bandë e cila transportonte drog
Izraeli del ‘bllof’, ANEB: Nuk ka prova për armët bërthamore Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore (ANEB) tha se nuk ka prova të besueshme se Irani është duke punuar në zhvi
Ky është rekordi tjetër që mund të thyejë Messi Messi ka shënuar së paku një gol në 4 finale të Copa del Rey më 2009, 2012, 2015 dhe 2017. Leo Messi mund ta thyejë r
Guardiola e shijon këtë gjë për herë të parë pas vitit 2015 Liverpooli mposhti përsëri mbrëmë ndaj Manchester Cityt të Pep Guardiolas, duke e eliminuar nga UEFA Championsi League.
Ky është arbitri për ndeshjen mes Juventusit dhe Realit Arbitri turk, Cuneyt Cakir është caktuar për të vendosur drejtësinë në ndeshjen çerekfinale të UEFA Champions League mes
Këto janë ndeshjet që i sollën dënimin Skënderbeut (VIDEO) Dosja për dënimin e Skënderbeut përfshin disa ndeshje të cilat UEFA i ka detajuar, por janë 4 ndeshje në kupat e Evropës
Titulli i hequr i Skënderbeut, CAS merr vendimin përfundimtar Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka caktuar datën 13 prill, si ditën kur do të marrë një vendin zyrtar për çështjen e titul
Zhduket lojtari i Cityt, Kombëtarja e tij nuk i di vendodhjen Bregut të i Fildishtë është në ankth për mesfushorin e Manchester City-t, i cili nuk është paraqitur edhe pse duhej të t
Detaji që "fundos" kompaninë Garden, u kap me 90 kg kokainë edhe në 2015 Edhe pse kompania Garden ka mohuar cdo akuzë, dhe ka deklaruar se nuk ka asnjë lidhje me drogën e kapur në portin e Durr
McAllister: Kosova ta ratifikojë marrëveshjen e vitit 2015 për Demarkacionin Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, dhe anëtari i partisë së Angela Merkeli (CDU), David M