999 rezultate për

2015

Rrihte turistët që në 2015! Zbardhën bëmat e Mihalit Nga Mentor Kasa Pamjet e shpërndara me shpejtësi në Shqipëri me protagonist Mihal Kokëdhimën, pronar i restora
E DHIMBSHME/ Sfida e urisë, mijra persona vuajnë çdo ditë për bukën e gojës Sipas një raporti vjetor të publikuar të hënën nga shumë organizata të OKB-së, kritikojnë se ky është viti i tretë rradh
Thaçi: Serbia nuk zbatoi marrëveshjen e vitit 2015 (VIDEO) Presidenti i vendit Hashim Thaçi, në forumin ndërkombëtar “GlobSec” që është duke u zhvilluar në Bratislavë ka thënë se
Shpallet në kërkim personi kyç i grabitjes në Rinas, si u lirua në vitin 2015 Policia e Shtetit ka shpallur në kërkim edhe shtetasin Eldi Çela, i cili është vëllai i Klement Çelës, një nga personat
Detaje të reja nga shpartallimi i grupit kriminal, emrat e të arrestuarëve Një grup i strukturuar kriminal në fushën e trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Gjermanisë, është kapur nga policia s
I shpëtoi tre atentateve me dy të vrarë, kush është bosi i drogës i arrestuar sot Policia arrestoi arrestoi katër persona sot, të cilët akuzohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë dërguar sasi të k
BE shpëton nga kriza e refugjatëve Komisioni Evropian e ka shpallur të përfunduar krizën e emigratëve, duke ashpërsuar kritikat për lajmet e rreme dhe keqi
Një lajm i mirë nga Zvicra, shqiptarët ilegalë mund të aplikojnë për lejeqëndrim Rreth 3,500 emigrantë pa dokumente që jetojnë në Gjenevë pritet të marrin lejen nën skemën “Papirus” të nisur në 2015, t
Të gjitha punësimet do të kalojnë në sitë Komisioni Anti-Korrupsion hap pas hapi i analizon të gjithë punësimet me nepotizëm. Përveç emrave që dolën në publik ka
Totti, Zanetti dhe Allegri në Hall of Fame Francesco Totti, Javier Zanetti dhe Massimiliano Allegri janë në mesin e emrave të përfshirë në Hall of Fame të futbolli
Merr fund arratia e dy "skifterëve", arrestohen në Lushnje Dy persona mësohet se kanë përfunduar në prangat e policisë pasi akuzohen për disa vjedhje të ndodhura në zonat e Lushnj
Nga Top Channel tek OST, kush është super drejtori i ri i Belindës Ministrja e re Belinda Balluku ka emëruar Skerdi Drenovën në krye të Operatorit të Sistemit të Transmetimit pas largimit
Pak para tragjedisë, dalin pamjet e përplasjes së avionit në tokë (VIDEO) Autoritetet britanika kanë zbuluar të dhënat e hetimit nga tragjedia e verës së vitit 2015 kur një avion i viteve '50 u
Selimi pyet deputetët që votuan për Specialen: Flisni sot, pse nuk flisni? Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka reaguar përmes Facebook-ut, pas nisjes në Hagë të Sami Lushtakut dhe R
Këto janë sëmundjet më të rrezikshme që po marrin jetë në Kosovë Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat për “Shkaqet e Vdekjeve në Kosovë» për vitet 2014/2015
Gjyqet për shpifje të Edi Ramës, sa prej tyre ka humbur Dekriminalizimi i shpifjes ende nuk është në planet e qeverisë. Dokumentat që "Top Story" disponon tregojnë se përballje
Zyrtare: Joe Gomez rinovon kontratën me Liverpoolin Mbrojtësi i krahut të Liverpooli, Joe Gomez sot ka nënshkruar kontratë të gjatë me klubin anglez. 21-vjeçari ka nënsh
Pas 3 vitesh burg lirohet kameramania që shkelmonte emigrantët Gjykata më e lartë e Hungarisë vendosi të martën që ta lirojë kameramanen Petra Laszlo, pasi që ishte akuzuar për një ku
Gjykata merr vendimin për grupin e Jurgen Mollës, sa vite u dënuan Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për të ashtuquajturën banda e Jurgen Mollës. Në përfundim të procesit trup
I arrestuar, moderatori i njohur ka një sugjerim pikant për Stresin Ditën e djeshme, reperi "Stresi" është arrestuar nga policia për shkak se gjatë një kontrolli në hotelin ku po rrinte i