999 rezultate për

2014

Caktohen çmimet minimale: Sa do të paguhet për sigurimin e detyrueshëm të ndërtesave Pas tërmeteve “tundet” qeveria, nuk regjistrohen pronat pa sigurim 10-vjeçar. Caktohen çmimet minimale për sigurimin e n
Pas tërmeteve, Qeveria vendos sigurim të detyrueshëm 10 vjeçar për ndërtuesit Kryeministri Rama ka njoftuar sot se qeveria ka marrë vendim me ndikim afatgjatë, parashikon masat detyruese për ndërtue
Godin: Ky Inter më kujton Atleticon e sezonit 2013-2014, fitojmë derbin me Milanin Shoh shumë gjera tek ky Inter që më kujtojnë Atleticon e sezonit 2013-14. Diego Roberto Godin nuk ka dyshime, zikaltërit
Habit ish-modelja: Tupac është gjallë, e kam parë në një koncert Një grua pretendon se ajo pa reperin Tupac Shakur në SHBA në vitin 2014, 18 vjet pasi vdiq nga një makinë duke qëlluar n
"France Football" i trembet Shqipërisë: Arsyet përse "gjelat" duhet të kenë kujdes Revista e përjavshme franceze "France Football", në numrin e radhës i ka kushtuar një hapësirë të veçantë sfidës së 7 sh
Putin refuzon vizën senatorit amerikan Rusia i refuzoi vizën senatorit amerikan, Ron Johnson, i cili do të udhëtonte në këtë vend në kuadër të një delegacioni
Disa foto nga dasma e Robertit dhe Norës në vitin 2014 (FOTO LAJM) Dasma e Nora Istrefit me Robert Berishën ishte njëra prej dasmave më të përfolura në Kosovë gjatë vitit 2014. Sot u b
Kush është "killeri" shkodran që u kap mbrëmë në Tiranë: Vrasja që kreu në 2014 (VIDEO) Policia arrestoi mbrëmë një 28 vjeçar të rrezikshëm nga Shkodra, i cili kishte ardhur në kryeqytet për të kryer një vras
Qeveria harron premtimet për "Shkupi 2014" “Shkupi 2014” nuk ka pësuar asnjë ndryshim edhe pas ndërrimit të pushtetit në Maqedoninë e Veriut, dy vjet më parë. L
Duket shumë ndryshe, Jonida Maliqi publikon foto të 2014-ës (FOTO LAJM) Shpeshherë e akuzojnë për ndërhyrje të tepruara kirurgjikle duke i krahasuar fotot e vjetra me fotot perfekte që poston
ZYRTARE/ Chelsea gjen trajnerin e ri, arrin akordin me ish-legjendën e klubit Frank Lampard do të jetë trajneri më i ri i Chelsea-t. Klubi lodineze ka gjetur marrëveshjen me trajnerin e Derby-t teks
Përmendoret e "Shkupit 2014" nuk largohen nga LSDM LSDM edhe pse premtim kryesor në zgjedhjet parlamentare e kishte çrrënjosjen e përmendoreve monoetnike dhe kundërthënës
Lamtumira e Ramsey nga Arsenal shoqërohet me lot (VIDEO) Aaron Ramsey ka shpërthyer në lot teksa i ka dhënë lamtumirën tifozëve në "Emirates". Sezonin e ardhshëm, uellsiani do t
Kush po i vret shqiptarët në burgjet greke? Dyshime se ngjarjet nisin nga një marrëveshje e prishur Burgjet greke janë kthyer në një varrezë të vërtetë për të burgosurit shqiptarë, ku për 17 muaj janë therur ose helmuar
Cilët pozicione paguhen më shumë në Shqipëri, pagat u rritën minimalisht që prej 2014 Sot është 1 Maji, që njihet ndërkombëtarisht si dita e punëtorëve, që i ka fillesat në Çikago në 1886-n dhe më pas në 19
Fituesi i festivalit “Eurovision” 2014 Conchita, bën ndryshim drastik në pamjen e tij (FOTO LAJM) Fituesi i festivalit “Eurovision” në vitin 2014, Thomas Neuëirth, i njohur nga të gjithë si Conchita Wrust, tërhoqi vëme
Zgjedhjet Presidenciale në Maqedoni, fleta e njëjtë si në 2014 Asgjë nuk do të ndryshojë mënyrës së votimit për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni, shkruan Albeu.com Fleta e votim
Totti, Zanetti dhe Allegri në Hall of Fame Francesco Totti, Javier Zanetti dhe Massimiliano Allegri janë në mesin e emrave të përfshirë në Hall of Fame të futbolli
Simeone pranë rinovimit me Atletico Madrid Atletico Madrid dhe Diego Pablo Simeone do të vijojnë ende bashkpunimin. Sipas asaj që raporton "Marca", klubi i Madridi
Vrau prindërit e bashkëjetueses, për kokën e Lilës ishin paguar mijëra euro në 2014 Majlind Lila, 52-vjeçari që ekzekutoi dje prindërit e bashkëjetueses, më pas u vetëvra, i ka shpëtuar një atentati në vi