662 rezultate për

2013

20 sajtet popullore nga 1996-2013 (FOTO LAJM) Nė kohėn kur Google dhe Facebook nuk ekzistonin, mbretėrit e internetit ishin Netscape ose Altavista. Nga kjo ne vėmė
IFFHS vlerėson CR7-ėn, "Golashėnuesi mė i mirė 2013-ės" Cristiano Ronaldo ėshtė vlerėsuar edhe me ēmimin si golashėnuesi mė i mirė i vitit 2013. Kėtė herė, vlerėsimi vjen nga I
Ronaldo trullos shokėt e Messit (VIDEO) Cristiano Ronaldo nuk mundi tė shėnojė nė miqėsoren e djeshme kundėr Argjentinės, por sėrish mundi tė tregojė se ėshtė d
Heroi 8-vjeēar qė shpėtoi vajzėn mes plumbave (VIDEO) Qė lufta nė Siri ėshtė e tmerrshme, njė gjė tė tillė kemi mundur ta shohim pėrmes mediumeve ndėrkombėtare. Njė grup k
Lamtumirė Ingesson, "luftėtari" qė s'u dorėzua kurrė (FOTO LAJM) Luftoi deri nė sekondėn e fundit tė jetės sė tij por nuk ia doli tė triumfonte nė betejėn mė tė vėshtirė. Klas Ingesson
Cristiano, "goli mė i bukur" nė La Liga 2013-14 (VIDEO) Cristiano Ronaldo ėshtė vlerėsuar me ēmimin "Sulmuesi mė i mirė i sezonit 2013-14 nė La Liga". Ylli i Real Madrid fitoi
LSDM: Maqedonia humbi 21 milionė euro nga fondet e BE-sė LSDM-ja e ka akuzuar sot qeverinė se ka keqpėrdoror fondet qė vijnė nga BE-ja. Sipas partisė nė opozitė, vetėm nė vit
Naser Berisha: E dija kush ishte babai i Vuēiēit Kandidati pėr deputet nga rradhėt e Vetėvendosjes, Naser Berisha ėshtė shprehur se prej kohėsh e dinte njė sekret, se ku
Shtohet popullsia nė Kosovė Agjencia e Statitsikave tė Kosovės ka bėrė me dije numrin e popullsisė aktuale qė ka shteti. Nė bazė tė regjistrimit,
Kishte marrėveshje SHBA-Rusi-BE qė Kosova tė shpallej e pavarur mė 2013-tėn? "Trojka" pėr Kosovėn, e pėrbėrė nga pėrfaqėsues tė SHBA-sė, Rusisė dhe BE-sė kishin vendosur qė Kosova tė shpallej e pav
Customs report they collected 18 billion leks more than 2013 In the annual analysis of the institution she runs, Spiropali suggested that they collected 18 billion more than the pre
Top 10 klubet qė "pasurohen" nga televizioni (FOTO LAJM) Sipas njė raporti tė publikuar nga "La Nueva Espana", Barcelona dhe Real Madrid janė klubet e futbollit qė pėrfitojnė mė
Ekstradohen dy persona tė shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar Dy shtetas shqiptarė tė shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar janė ekstraduar sot nga Spanja dhe Gjermania. Nga Madridi, Spanj
Ja kur do tė kthehet Ronaldo te United Cristiano Ronaldo dėshiron tė largohet nga Real Madrid pėr tu rikthyer te Manchester United, por kjo do tė ndodhė vetėm
Rritėn lehtė ēmimet nė ndėrtim Nė tremujorin e dytė tė kėtij viti, ndryshimi vjetor i indeksit tė kushtimit nė ndėrtim (pėr banesa) ėshtė 0,2 %. Sipas
Di Maria: Qėndrova te Reali pėr Ronaldon Blerja mė e shtrenjtė e Manchester United pėr kėtė merkato vere, Angel Di Maria ka bėrė njė deklaratė tė fortė teksa ėsh
Ulet kėrkesa e individėve pėr marrjen e njė overdrafti Banka e Shqipėrisė ben te ditur se gjate vitit 2013, kėrkesa e individėve pėr marrjen e njė overdrafti u ul nė 8.2 mili
Urdhri i Tahirit, ja organika e re e policisė Policia e Shtetit do tė ketė njė strukturė tė re. Sipas urdhrit tė ministrit tė Brenshėm Saimir Tahiri ndryshimet do tė
Posta Shqiptare bėn analizėn e 6-mujorit tė parė tė 2014-s Drejtori i Pėrgjithshėm i Postės Shqiptare, Ardit Ēela prezantoi sot pėr mediat analizėn e treguesve ekonomiko- financia
Bankat regjistruan 387 mijė kredimarrės nė 2013-n Nė fund tė vitit 2013 subjektet bankare dhe financiare kanė raportuar nė total 954,307 kredi nė regjistrin e Bankės sė S
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.