1012 rezultate për

2012

Zyrtare: Eden Hazard rinovon me Chelsea-n Lidhja mes Chelsea-t dhe fantazistit belg Eden Hazard ėshtė e destinuar tė zgjasė gjatė. Nėpėrmjet njė komunikate nė faq
AKI-ja ka pėrgjuar 1.000 qytetarė Numri i tė pėrgjuarave dhe tė vėzhguarave ėshtė mbi 1.000. Ky numėr arrihet, sepse thuajse asnjė vendim nuk ėshtė vetėm
Instagram kalon Twitter-in, ja shifrat Instagram njoftoi ditėn e djehsme se tashmė ka mbi 300 milionė pėrdorues aktivė nė muaj, nga 200 milionė qė kishte nė mu
Dopingu, njolla e zezė nė shtangėn shqiptare (FOTO LAJM) Rasti i Romela Begajt nuk ėshtė rasti i parė me doping nė peshėngritjen shqiptare, e cila vitet e fundit paralelisht me
Ja dosja e plotė e ēėshtjes "Monstra" (FOTO LAJM) Gjashtė shqiptarė etnikė janė akuzuar se kanė vrarė 5 maqedonas nė liqenin e Smilkovcit, duke pėrbėrė njė nga rastet gjy
Arrestohet nė Milano Kastriot Zhuba, masakroi njė familje nė 2012 Arrestohet nė Milano shtetasi Kastriot Zhuba, i shpallur nė kėrkim ndėrkombėtar dhe i akuzuar pėr njė vrasje tė trefisht
Palermo huazon uruguajanin te Vllaznia Sebastian Sosa ėshtė zyrtarisht futbollisti mė ri i Vllaznisė. Klubi italian i Palermos e ka huazuar 20-vjeēarin uruguaj
PD: Nikolla tė mbajė pėrgjegjėsi pėr mashtrimin e Kryeinspektores Partia Demokratike kėrkoi sot qė ministrja e Arsimit tė mbajė pėrgjegjėsi pėr mashtrimin e kryeinspektores Ejona Isufaj.
Mashtroi me shitjen e njė apartamenti nė 2012, nėn hetim noterja Mashtroi nė vitin 2012 pėr shitjen e njė apartamenti, tashmė njė notere ėshtė nėn hetim. Ajo nuk ka vepruar e vetme, pas
Martohet Adrola Dushi, ish Miss Universe Albania 2012 (FOTO LAJM) 20-vjeēarja nga Rrėsheni, Adrola Dushi, e cila ka rrėmbyer kurorėn e ‘Miss Universe Albania 2012’ ėshtė martuar, vetėm p
Deklaratat 2013, ja pasuria e Berishės dhe ish ministrave tė tij (FOTO-LAJM) Zbardhen pasuritė e ish-kryeministrit Sali Berisha pėr vitin 2012 dhe 2013 dhe tė disa prej ish-ministrave tė qeverisė s
PTK-ja drejt humnerės Posta dhe Telekomi i Kosovės ka filluar ta humbasė nga viti 2011, vit nė tė cilin nisėn t'i ikin edhe konsumatorė. Nė nj
Deklaratat, ja pasuritė e Visho Ajazit, Didit e Llallės (FOTO-LAJM) Pas politikanėve ėshtė momenti ti hedhim njė sy pasurive tė disa prej drejtuesve tė institucioneve ligjzbatuese tė vetsh
Pattinson dashuron Perryn, nisin thashethemet Ndonėse ata janė miq tė mirė, Pattinson dėshiron tė lidhet me Perryn. Aktori i ka shprehur dėshirėn njė miku tė tij s
Shumė divorce, mė pak martesa! Nė tė gjithė Maqedoninė ėshtė nė rėnie numri i martesave, ndėrkohė qė numri i divorceve sa vjen dhe rritet. Kėshtu tr
Korrupsioni, pranga ish drejtorit tė ujėsjellėsit Strukturat e krimit ekonomik nė Drejtorinė e policisė sė Qarkut tė Elbasanit arrestuan sot ish-drejtorin e ujėsjellėsit
Balla: Trafik droge, tetor 2012-mars 2013 Taulant Balla, deputet i Partisė Socialiste, kėrkoi arsyen pse ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-ministri i Mbrojtje
Kėrkohet burgim i pėrjetshėm pėr tė dyshuarit e rastit "Monstra" Prokurorja publike Gordana Geshkovska ka thėnė sot se pėr tė dyshuarit e rastit "Monstra" duhet dėnim i pėrjetshėm. “
Ekskluzive/Letra e SHISH, avionė me drogė dhe nė vitin 2012 Portali Albeu mėson se avionė me drogė dyshohen qė tė jenė ulur edhe gjatėt vitit 2012. Nė njė shkresė tė Shėrbimi Infor
J.Lo tashmė shkrimtare, publikon librin nė vjeshtė Jennifer Lopez e kemi parė tė performojė nė skenė, por asnjėherė nuk e kemi menduar se edhe ajo do tė shkruajė njė libėr
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.