Bien ndjeshëm rastet e reja, 20 viktima në 24 orët e fundit në Shqipëri
999 rezultate për

2011

10 vite nga "21 Janari", Artan Hoxha: Rihetimi shpëton varrosjen e dosjes 285 Sot mbushen 10 vite nga 21 janari i 2011-s, kur gjatë një proteste të opozitës së asokohe u vranë në bulevardin ‘Dëshmor
Renditja e 20 lojtarëve më të mirë nga viti 2011-2020, Messi i pari, po CR7 ku është? (FOTO LAJM) Faqja e statistikave botërore, IFFHS, ka klasifikuar 20 lojtarët më të mirë nga viti 2011-2020 dhe ai që kryeson është L
Drejt zyrtarizimit, Pirlo rikthehet te Juventusi Andrea Pirlo është pranë rikthimit në Juventus. "Goal Italia" raporton se ish mesfushori sot do të nënshkruajë kontra
Titulli i viti 2011, Pato tregon sekretet e Milanit të Allegrit Në fazën e dytë kishit 12 rezultate pozitive radhazi, deri në humbjen kundër Palermos, që e afroi Interin me kreun e ren
Bode i përgjigjet Gjikës për akuzat e titullit të 2011: Ju tregoj të vërtetën me Skënderbeun Skënderbeu-Flamurtari rindizet afro një dekadë më pas. Në sezonin 2010-2011 skuadrat luftuan për titullin deri në fun
Jemini pranon gabimin në ndeshjen Skënderbeu-Flamurtari të sezonit 2010-2011: Nuk ishte penallti Ish-arbitri i njohur i Kategorisë Superiore Lorenc Jemini pranoi se penalltia e dhënë në favor të Skënderbeut në ndeshje
Mourinho: Për herë të parë në jetën time si trajner kam qarë kur na eliminoi Bayern Mourinho u largua nga Real Madrid me tituj të rëndësishëm si, Copa del Rey në 2011 dhe La Ligan për sezonin 2011/12, por
Basha e fton për debat live: Rama më refuzon prej vitit 2011 Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur i gatshëm që të dalë në debat me kryeministrin Rama, por shp
Goli i Messit në El Clasicon e vitit 2011, momenti kur ishte "gjunjëzuar" CR7 (VIDEO) Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kundër njëri-tjetrit në aksion në secilin sezon, ishte diçka e jashtëzakonshme të shi
Kuqezinjtë e Tetovës përcjellin dekadën më të suksesshme në histori Shkëndija në dekadën e fundit u shndërua si një prej fuqive udhëheqëse në futbollin vendor, duke fituar 6 trofe dhe duke
Këta shtatë nxënës vdiqën dhe u rikthyen në jetë në vitin 2011 Edhe pse u nisën për një ditë të bukur eskursioni, në fakt gjithcka desh u kthye në tragjedi. Disa nxënës nga Danimar
Shpallim "21 Janarin" Festë Zyrtare: Opozita bën kërkesën e beftë në Kuvend Opozita parlamentare ka kërkuar shpalljen e një tjetër feste kombëtare në Shqipëri, e cila është data 21 janar. Propozim
Si u bënë të gjithë milionerë brenda natës në këtë qytet, përveç 1 banori fatkeq Fshati Bujqësor i Sodeto në Spanjën verilindore përbëhet nga rreth 240 njerëz. Shtëpi guri identike dhe hambarë janë të
U infektua me bakterin E.Coli, ndërron jetë djali 10-vjeçar Një djalë 10 vjeç nga Franca që u helmua në vitin 2011 nga mishi i kontaminuar i supermarketeve ka ndërruar jetë. Prej v
Që prej 2011, rreth 200 mijë shqiptarë kanë marrë pasaportën greke Shqipëria është një nga vendet e cila ka një numër të lartë të emigracionit të popullsisë, të cilët largohen në drejtim
Përgjimet e "Bild", Sonila Meço jep deklaratën e fortë: Dorëhiqet Rama? Përgjimet e publikuara nga gazeta "Bild" kanë sjellë edhe reagimin e gazetares, Sonila Meço. Por ndryshe nga të gjith
Shkon të aplikojë për kartën e re të identitetit por rezulton i vdekur që në 2011 Selim Hodo, një i moshuar mbi të 80-at nga Orikumi, tregon në "Stop" se shkoi në gjendjen civile për të aplikuar për një
Haradinaj: Paga minimale nuk është prekur që prej 2011 Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se përballet vazhdimisht me kërkesa për rritje të pagave në sektorë të ndry
Totti, Zanetti dhe Allegri në Hall of Fame Francesco Totti, Javier Zanetti dhe Massimiliano Allegri janë në mesin e emrave të përfshirë në Hall of Fame të futbolli
Milani rikthen fanellën e sezonit 2011-2012 (FOTO LAJM) Milani ka përgatitur fanellën e re për sezonin e ardhshëm. "Footyheadlines", një faqe e specializuar për uniforma dh