999 rezultate për

2010

Zuri vendin e Koeman, De Boer beson se Holanda aktuale është më e mirë sesa ajo e 2010-ës Frank De Boer nuk ka kursyer lëvdatat për skuadrën kombëtare të Holandës. De Boer është emëruar si kryetrajner i Hola
Xhaferraj: Rama ka sjellë drejtues fushate Ardian Çelën, ka dosje korrupsioni që nga 2010-ta Kreu i Degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ditën e sotme ka deklaruar se kryeministri Edi Rama k
Sot një nga vajzat më të bukura, si dukej Nevina kur u shpall "Miss Shqipëria 2010" (FOTO LAJM) 10 vite më parë Nevina Shtylla ka fituar "Miss Albania 2010". Atë kohë Nevina ishte 16 vjeç dhe triumfoi mes 32 bukur
Vjen oferta e parë e Ajax për Suarez Ajax ka ofruar 15 milionë euro për transferimin e Luis Suarez raporton El Chiringuito. Uruguani do të mbushë 34 vjeç
Sot një nga vajzat më të bukura, si dukej Nevina kur u shpall "Miss Shqipëria 2010" (FOTO LAJM) 10 vite më parë Nevina Shtylla ka fituar "Miss Albania 2010". Atë kohë Nevina ishte 16 vjeç dhe triumfoi mes 32 bukur
30 momentet më dramatike në futboll gjatë dekadës 2010-2019 (VIDEO) Futbolli padyshim është sporti më i ndjekur në planet dhe numuron miliona shikues në mbarë botën. Në këtë video ju do
Dhjetë klubet angleze që kanë harxhuar më shumë para që nga viti 2010 Paratë në futbollin anglez kanë kaluar çdo limit në vitet e fundit, sidomos nga fillimi i shekullit XXI, kur Alan Sheare
Dhjetë klubet angleze që kanë harxhuar më shumë para që nga viti 2010 Paratë në futbollin anglez kanë kaluar çdo limit në vitet e fundit, sidomos nga fillimi i shekullit XXI, kur Alan Sheare
Habit Ahmetaj: Borxhin e 2020-ës e morëm për të larë atë të 2010-ës Ministri Arben Ahmetaj është shprehur se borxhi i marrë së fundmi, Eurobondi prej rreth 650 milionë euro, është për të s
"U bëra lojtari më i mirë brazilian", Melo: Isha pranë Realit, por ai faull në Kupën e Botës.. Mesfushori brazilian Felipe Melo zbuloi për herë të parë se ishte pranë kalimit te Real Madridi në verën e vitit 2010.
Jemini pranon gabimin në ndeshjen Skënderbeu-Flamurtari të sezonit 2010-2011: Nuk ishte penallti Ish-arbitri i njohur i Kategorisë Superiore Lorenc Jemini pranoi se penalltia e dhënë në favor të Skënderbeut në ndeshje
Sneijder zbulon dhuratën që i bëri Morati për tripletën në vitin 2010 Wesley Sneijder ishte padyshim ndër futbollistët më të mirë të skuadrës së Interit në vitin 2010, kur ata zhvilluan një
Moratti tregon ndeshjen më dramatike të jetës, Dybalan e do te Interi Masimo Moratti rithekson edhe fazat e “tripletës” së vitit 2010, të cilat filluan më 5 maj. Kjo datë kujton atë ditë të
Stankovic ironizon Juventusin: Ka investuar miliona dhe nuk arriti të bëhet si Interi Interi dhe Juventusi kanë një rivalitet të madh, sidomos pas titullit të vitit 2006 kur zikaltërit e fituan në tavolinë
Gjendet e vdekur ish-gruaja e Floyd Mayweather Nëna e tre fëmijëve të Floyd Mayweather, Josie Harris, është gjetur nga policia e vdekur në makinën e saj. Ajo u gjet
Historia e çuditshme e azilit: Policia i çon letrat për dëbimin, por vajza shqiptare zhduket Rasti më i njohur i azilit në historinë e re të Austrisë është ai i vajzës së re shqiptare, Arigona Zogaj, shkruan gazet
100 futbollistët më të mirë të dekadës 2010/2020 Viti i ri po ofron, ka qenë një dekadë e mbushur me spektakël në futboll. Nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi që k
Sneijder "var këpucët në gozhdë" Ish mesfushori i Interit dhe Holandës, Wesley Sneider ka paralajmëruar pensionimin e tij nga futbolli profesionist Sn
HISTORIA/ Një person tregon ku gjendet Belona Mata, e zhdukur që në vitin 2010 Mbrëmjen e sotme është rikthyer në emisionin 'Pa Gjurmë' sërish historia e vogëlushes Bleona Mata e humbur në vitin 2010
Tre rastësitë që rritin besimin e triumfit të Juventusit në Ligwn e Kampioneve Përmbysja që Juventusi realizoi ndaj Atleticos së Madridit, duke triumfuar 3-0 në Torino dhe duke bërë të pavlefshëm fit