999 rezultate për

2009

Lojtarët që kanë arritur më shpejt 25 gola në pesë ligat më të mira të Evropës (FOTO LAJM) Erling Haaland kryeson listën e lojtarëve që kanë arritur më shpejt shifrën e 25 golave, ndërsa luajnë në pesë ligat më
Në dhjetë vjet, rreth 150 mijë kosovarë u kapën ilegalisht në BE Kosova ka shënuar nivelin më të ulët historik të emigrimit ilegal në vendet e Bashkimit Evropian gjatë vitit 2019. Me
Berisha rrëfen marrëveshjen e detit të vitit 2009: Unë isha kundër! Në një kohë që po diskutohet marrëveshje e re mes Shqipërisë dhe Greqisë për detin, ish kryeministri Sali Berisha ka fol
Balla i përgjigjet Metës, i kujton marrëveshjen që nënshkroi me Berishën në 2009-ën "Sali Berisha, Lulezim Basha dhe Ilir Meta ishin publikisht tre avokatët kryesorë të Marrëveshjes, kundër interesave të
Mbyti të dashurën gjatë aktit s*ksual, manjaku dënohet me 37 vite burg Motra e një viktime e ka quajtur vrasësin e motrës saj një ‘derr absolut’, por tha se do ta vizitonte në burg, nëse ai i
Vajza nga Tirana hedh në gjyq shtetin shqiptar dhe fiton 12,000 euro dëmshpërblim Shqipëria ka humbur një tjetër rast në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë, duke detyruar shtetin shqiptar të dëmshpërblejë
Popullsia në Maqedoni po plaket, ja statistikat Sipas vlerësimit të popullsisë, në fund të vitit të kaluar në vend ka pasur 2.076 255 banorë, që është për 7.083 persona
"Klubi im i preferuar, tifoz me Realin që kur luanin Zidane dhe Fenomeni", ja deklarata e Pjanic në 2009 Miralem Pjanic e ka kompletuar kalimin te Barcelona nga Juventusi si pjesë e marrëveshjes për shkëmbim me Arthur Melon.
Ahmeti: Ideja për kryeministër shqiptar, nga viti 2009 BDI mbrëmë ka prezantuar idenë e aj për kryeministrin e parë shqiptar, para banorëve të Sarajit. Kryetari i BDI-së, A
Ali Ahmeti 11 vite më parë: Ftoj partitë shqiptare ta realizojmë kryeministrin shqiptar (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në vitin 2009 në Kongresin e dytë zgjedhor të BDI-së në Shkup p
Fshehu hetimin për vjedhje, reagon kryebashkiaku i Gramshit Kryebashkiaku socialist i Gramshit, Klodian Taçe ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka sqaruar kallëzimin
10 filmat më të bukur me futboll që mund t’i ndiqni gjatë kësaj kohe në shtëpi Një këtë periudhë të vështirë izolimi, për shkak të Koronavirusit, një alternativë e mirë për të kaluar kohën janë edhe…
Moment krize, Tevez drejt rikthimit te Manchester United Sulmuesi argjentinas kishte luajtur për gjigantin anglez në periudhën 2007-2009, ndërsa më pas kishte kaluar tek rivalët
Barcelona në 2009 shkruante: Ne prodhojmë talente Reali i blen ata, tani po ndodh e kundërta Pas Griezmann, de Jong dhe shkëmbimit me Valencian të portierit Neto me Jasper Cillesen, Barcelona janë ende të etur të
Artan Hoxha: Kam dosjen, Meta kërkoi 200 mijë euro për zgjedhjet e 2009 Gazetari Artan Hoxha ka bërë një akuzë të fortë ndaj presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili, sipas tij, është i pë
Sfida 10 vjeçare e Sportmediaset (FOTO LAJM) Sportmediaset është media më e madhe sportive në Itali dhe jo vetëm. Gjigandët Italian kanë publikuar sot disa nga shkri
EMRI/ Arrestohet në Kavajë i dënuari për vrasje Policia e Kavajës ka arrestuar një person i cili ishte i dënuar më parë me 4 vjet e 6 muaj burg për veprat penale ”Vrasj
Iniesta: Pas tripletës së vitit 2009 kam kaluar një periudhë të errët në jetën time Andres Iniesta ka pasur momentet e tij të errëta, sfida të vështira për të zhvilluar, e jo vetëm në fushën e lojës.
Solari shkruan historinë te Real Madridi Santiago Solari po bën një punë shumë të mirë në drejtimin e Real Madridit. Ai është bërë trajneri i parë që ka fitu
Juve nuk mundi të thellojë dot rekordin historik Skuadra e Juventusit humbi mbrëmjen e kaluar nga Manchester United me shifrat 2-1. Bardhezinjtë po udhëhiqnin me shifrat