999 rezultate për

2006

Ishin bashkë prej 2006, mer fund martesa e Robert Berishës me Nora Istrefin (FOTO LAJM) Robert Berisha dhe Nora Istrefi i kanë dhënë fund martesës së tyre. Këtë e ka bërë të ditur vet Roberti përmes një po
Zyrtare: Kompany firmos me skuadrën legjendare të Belgjikës (VIDEO) Vincent Kompany vendosi të largohet nga Manchester City pas 11 vitesh. Por belgu tashmë ka gjetur shpejt skuadër të re.
Zyrtare: Titullit i sezonit 2005-2006 në Seria A i mbetet Interit Kërkesa e Juventusit për të kërkuar rivënien në disktutim akordimin e trofeut të titullit kampion në Seria A në sezonin
Hamitaj e pësoi i fundit, rastet e rënda të dhunës në futbollin shqiptar Dhuna në futbollin shqiptar është diçka që shpërthen herë pas here. Rasti i djeshëm në Kamëz, me kryesorin Eldorian Hami
Merr fund gjyqi, titulli vitit 2006 i mbetet Interit Titulli viti 2006 mbetet i Interit. Sot ka mbaruar gjyqi teksa Juventusi pretendonte titullin kampion që e kishte fituar
Për herë të parë që prej vitit 2006, Messi lihet jashtë treshes finaliste të Topit të Artë Janë paraqitur edhe treshja tjetër që kanë zënë vendin e 5, 6 dhe 7. Në pozitën e pestë është Lionel Messi i Barcelon
Spalletti nuk humb ndaj Milanit prej vitit 2006 Sonte në mbrëmje do të zhvillohet derbi i Madoninës mes Interit dhe Milanit. Një ndeshje që nuk lejohet lënia e pikëve n
Lippi kujton Botërorin e vitit 2006: Gattuso donte të më vriste Italia nuk është në këtë Botëror, por në 2006 ka qenë dhe ka fituar. Trajneri i atij ekipi, Marcello Lippi, e kuptoi se
Rrëfehet arbitri që i dha Zidane karton të kuq në 2006 Ish-arbitri i finales së Kupës së Botës 2006, që nxorri jashtë me karton të kuq Zinedine Zidane është rrëfyer duke thënë
Ish-presidenti i Juventusit tregon se si ishte jetesa në Serin B Ish-presidenti i Juventusit, Giovanni Cobolli Gigli u emërua president i klubit pasi që Juventusi iu rikthye në Serie B
Fabrika e cila po shkrumbohet u vizitua nga Rama në 2006: Model! (VIDEO) Një fabrikë në Tiranë është përfshirë nga zjarri dhe ende zjarrëfikësit po luftojnë me flakët. Por kjo fabrikë ëshët
Masakroi familjen e të vëllait në 2006, burg përjetë Luan Marës Gjykata e Rrethit të Beratit dënoi Luan Marën me "burgim të përjetshëm". Luan Marra u dënua me "burgim të përjetshëm"
Pse duhej helmuar spiuni rus? Policia po përpiqet të identifikojë substancën e cila shkaktoi gjëndjen e rëndë shëndetësore të ish agjentit rus, i akuz
Ledion Liço publikon foton e para 12 viteve, kështu dukej (FOTO LAJM) Moderatori Ledion Liço dhe Sara Hoxha nuk janë vetëm një nga çiftet më simpatike në showbiz-in shqiptar, por janë gjitha
Ish-mesfusori i Unitedit ndahet nga jeta në moshë të re (FOTO LAJM) Futbollisti irlandez, Liam Miller ka humbur jetën në moshën 36-vjeçare, pasi vuante nga kanceri në pankreas. Miller ka l
STATISTIKË / 15 përballjet mes Chelseat dhe Barcelonës në kompeticionet evropiane (FOTO LAJM) Chelsea dhe Barcelona do të përballen me njëra-tjetrën në fazën me eleminim direkt më 20 shkurt dhe 14 mars Ne iu sje
Gerrard: Nuk e mbaj mend vitin 2006, mbase kam qenë i dehur nga fitorja ndaj Milanit më 2005 Viti 2006 ka qenë magjik për klubet angleze në Ligë të Kampionëve, edhe pse skuadra që në fund e ngriti trofeun nuk isht
Vrau vajzën dhe e varrosi në oborr, vdes babai “monstër” Zbulohet e shkuara e errët e të burgosurit që vdië në spital ditën e djeshme. Gjatë së dielës në reaminacionin e QSUT
“Fergusoni e largoi Nistelrooyin nga Unitedi pasi ofendoi Ronaldon” Biografitë shpesh hedhin tregime të fshehura ndër vite. Diçka e ngjashme ka ndodhur me atë të Alistair Campbell, i cili
E zbulon ish-presidenti i Barças: Messi ishte pranë Interit në vitin 2006! Ish- presidenti i Barcelonës, Joan Laporta ka zbuluar një prapaskenë të bujshme sa i përket Lionel Messi shumë vite më p