999 rezultate për

2005

Vrasja e Klodian Saliut dhe Vajdin Lames, jepet vendimi për Rusin, Shullazin dhe Ymerin Gjykata Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka lënë në fuqi masën e sigurisë "arrest me burg" dhënë nga
"I tmerrshmi i Dibrës": Kush është i penduari i drejtësisë, Luftar Reçi Luftar Reçi, i njohur edhe si i ‘tmerrshmi i Dibrës’ është personi që me dëshmitë e tij ka bërë që të rihapen dosjet e b
Kush është i penduari i SPAK që "spiunoi" dy prej bosëve më të mëdhenj të krimit në Shqipëri Ditën e sotme SPAK ka zbardhur dy nga ngjarjet më të bujshme në Shqipëri për të cilët akuzohen disa nga njerëzit më të r
I "zbuloi" shtëpinë 500 mijë euro në Palasë, Basha paralajmëron padi ndaj Braçes Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e
Plot 36 tituj, Juventus shpallet kampion i Serie A për të 9 vit radhazi (VIDEO) Juventus është zyrtarisht kampion i Italisë për sezonin 2019/2020. Bardhezinjtë kanë mposhtur 2-0 Sampdorian me gola
Ngjiti Stuttgart në Bundesligë, Maro Gomez tërhiqet nga futbolli me skuadrën ku nisi karrierën Mario Gomez zyrtarisht sot i dha lamtumirën futbollit, duke shënuar golin e fundit me fanellën e Stuttgart. Në moshën
"Doja ta lija futbollin", Pirlo tregon zhgënjimin pas finales së vitit 2005 ndaj Liverpool Rossonerët ishin në epërsi prej tre golash në pjesën e parë në ndeshjen që u zhvillua në Stamboll, mirëpo në gjysmën e d
Ndahet nga jeta ish-ministri i Shëndetësisë (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 68-vjeçare Maksim Cikuli, ish- ministri i shëndetësisë në qeverinë e PD. Cikuli ishte
Ronaldo kundër Puyol: Dueli i vitit 2005 që tifozët e futbollit nuk mund ta harrojnë kurrë (VIDEO) Dy futbollistë të jashtëzakonshëm. Ronaldo dhe Puyol në një duel spektakolar në një Classic të muajit Prill 2005. Ga
NOSTALGJI/ Mesfushë shkatërruese dhe sulm i jashtëzakonshëm, formacioni më i shtrenjtë i vitit 2005 (FOTO LAJM) Nga Ronaldinho te Thierry Henry, Alessandro Nesta e Andryi Shevchenko, ky është njëri nga formacionet më të mira në 20 v
"Nga Redi te Dara", transformimi dhe fuqizimi i Redjan Rrajës Gjatë emisionit “Opinion”, gazetari Poli Hoxha tregoi se Redjan Rraja deri në 2005 ka punuar për një rrogë të thjesht pë
Rinisin polemikat, Juventusi kërkon t’i hiqet Interit titulli i sezonit 2005-2006 Në prag të derbit të Italisë mes Interit dhe Juventusit, bardhezinjtë e kanë ndezur edhe më shumë sfidën, pasi kanë vend
I përdhunuan dhe i vranë djalin e mitur, 55 vjeçari mbyt veten Policia ka nisur kërkimet në zonën e Kanalit të Cukës, për kufomën e 55-vjeçarit Arben Shaqiri, banues rom në fshatin C
Zyrtare: Titullit i sezonit 2005-2006 në Seria A i mbetet Interit Kërkesa e Juventusit për të kërkuar rivënien në disktutim akordimin e trofeut të titullit kampion në Seria A në sezonin
Daçiç: Në vitin 2005 ndërkombëtarët na propozuan ndarjen e Kosovës Shefi i diplomacisë serbe, Ivica Daçiç konsideron se një marrëveshje me Prishtinën do të jetë e pamundur, pasi sipas tij
Fatmir Xhafaj del kundër PS-së: Deputetët janë shndërruar në kartona Ish-ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj pak minuta më parë ka shprehur një qëndrim kundër mazhorancës për sa i përket nd
Rikthehet gruaja me gërshet, Timoshenko kandidon për presidente Ish-kryeministrja ukrainase, Julia Timoshenko shpalli sot kandidaturën e saj për zgjedhjet presidenciale të 31 marsit, n
Meta propozon këshilltarin e tij për në krye të KLSH Presidenti Ilir Meta ka propozuar këshilltarin e tij për në krye të KLSH. Mësohet se Meta ka propozuar ish-kreun e SH
Tentoi ta vrasë në 2005, Lul Berisha përballet me atentatorin nga Kosova Sot në sallën e Gjykatës së Krimeve të Rënda, është mbajtur seanca gjyqësore për atentatorin e Lul Berishës, Ahmet Ajeti
"Arsimi në Shqipëri është harruar, buxheti më i ulët se në 2005" Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, në një deklaratë për mediat ka hedhur akuza të forta ndaj Qeverisë për sa