999 rezultate për

2001

Pas 20 vitesh Victoria Beckham thyen dietën dhe fajin e ka David (FOTO LAJM) Victoria Beckham ndjek një dietë strikte, pa karbohidrate që prej vitit 2001. Por gjatë periudhës së karantinës ndodhi d
Durrësi bëhet qyteti i dytë më i madh në vend, Fieri humb më shumë banorë në dy dekada Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia kaluar në këtë mënyrë Fie
Neziri: Unë sot kontribuoj 10%, ndërsa Lufta e UÇK-së në vitin 2001 i ka vulosur të drejtat e barabarta të shqiptarëve prej në Veles e deri në Karshiak Lufta e ndershme e UÇK-së në vitin 2001 e bëri kthesën e madhe te shqiptarët në Maqedoninë e Veriut. Maqedonia nga një s
Ahmeti: Rrugëtimin tonë e kemi nisur në vitin 2001, koha për Kryeministër shqiptar (VIDEO) Ali Ahmeti përmes facebook ka shpërndarë një spot publicitar ku bën thirrje që populli të votojë për herë të parë një Kr
10 filmat më të bukur me futboll që mund t’i ndiqni gjatë kësaj kohe në shtëpi Një këtë periudhë të vështirë izolimi, për shkak të Koronavirusit, një alternativë e mirë për të kaluar kohën janë edhe…
Thaçi: Shqiptarët para vitit 2001 kanë qenë ekonomikisht më të fortë (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në një intervistë ekskluzive për "Zhurnal" ka folur për aktualit
Buffon dhe hakmarrja për vitin 2001 te Juventus: Më vjen keq për Interin ne Champions Xhanluixhi Bufon është kthyer përsëri në fushën e lojës në Ligën e Kampioenve, aty ku është një ndër 10 futbollistët më
Ancelotti jashtë Champiosit, për herë të fundit kishte ndodhur në vitin 2001 Napoli ngeli jashtë Champiosit teksa u eleminua nga Liverpooli dje në mbrëmje. Për trajnerin e Napolit, Carlo Ancelotti
Në kërkim për prostitucion, kapet shqiptari i rrezikshëm në Qafë-Thanë Specialistët e Seksionit për trafikun e paligjshëm në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë arrestimin provizor me
E vërteta e tmerrshme e 11 Shtatorit 2001 Mund ta quani fiksion apo si të doni, por e gjitha kjo që do të lexoni më poshtë ka baza të sakta dhe qindra verifikime
Habitet 66 vjeçari në Kurbin, gjen makinën të depërtuar nga plumbi Një burrë ka mbetur pa fjalë pas ka lënë makinën të arkuar, por e ka gjetur atë të depërtuar nga një plumb. Ngjarja k
Ja çfarë ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë (VIDEO) Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila ë
Ali Ahmeti ngushëllon familjen e Komandant Gurit Pas ndrajes nga kjo botë të komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) gjatë 2001 në Maqedoni, Jetulla Çarri – Gur
Ndërron jetë komandanti i UÇK-së i luftës së 2001 në Maqedoni Komandanti i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK) gjatë 2001 në Maqedoni, Jetulla Qarri – Guri ka ndërruar jetë. Ai i
Akademi përkujtimore për 17 vjetorin e luftës së UÇK-së në Maqedoni Në Maqedoni shënohet dita e fillimit të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, që nisi më 16 shkurtin e vitit 2001 në
Gani Geci: Agron Sylejmani dhe Ruzhdi Shaqiri vranë shokët e mi Pas deklaratës së Shkumbin Mehmetit dhënë një televizioni ka reaguar edhe Gani Geci ndaj të cilit është është bërë atent
"Nëse vihet në rrezik kombi im, i kthehem ilegalitetit" (VIDEO) Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka qenë i ftuar në emisionin LIVE në Opinion e cila feston 20 vjetorin e saj. “Gjërat kanë
Aksident afër Gjakovës, dy të vdekur e dy të lënduar Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot në rrugën lokale në periferi të fshatit Rogovë të Gjakovës. Sipas P
Ivanov propozon amnisti për sulmuesit e 27 prillit Presidenti Ivanov, në një intervistë të dhënë në Kanal 5, deklaroi se sipas tij pas ndarjes së mandatit shteti është fut
“Kumanova”, Latifi: Na arrestuan që të hakmerren për 2001-shin Procesi gjyqësor për rastin e Kumanovës ka vazhduar me dëshmitë e të akuzuarve Fazli Osmani dhe Ragmi Latifi, ndërsa i a