999 rezultate për

1999

Ndryshon leja e qarkullimit, çfarë përmban urdhri i ri i Ministrisë së Infrastrukturës (FOTO LAJM) Ministrja e Infrastrukturës ka miratuar vendimin për lejen e qarkullimit në bazë të direktivave të Bashkimit Evropian.
NATO kujton 21 vjetorin e ndërhyrjes së KFOR-it Kosova sot është duke shënuar 21 vjetorin e çlirimit që erdhi falë ndërhyrjes së NATO-së përmes forcave të KFOR-it, të c
Ish mbrojtësi holandez: Refuzova Realin pasi nuk e dija gjuhën spanjolle Të marrësh një ftesë nga klube si Real Madrid, është maksimumi dhe ëndrra e çdo futbollisti. Por ka edhe nga ata që kanë
Nëna përlotet pranë varrit së vajzës 22 vjeçare që e masakruan në Reçak Nëna e Hanumshahe Mehmetit nuk arriti dot t’i mbaj lotët kur iu afrua varrit të së bijës 22 vjeçare që u masakrua më 15
Pamje të rralla: Si u dëbuan kosovarët nga serbët në vitin 1999 (VIDEO) Spastrim etnik i Kosovës, kishte filluar më datën 25 mars një ditë pas fillimit të bombardimeve të NATO-s mbi Jugosllavi
"Ishte rrahur për vdekje nga gardianët", ish-shoku i qelisë rrëfen tmerrin që përjetoi Kurti Ishin të dy të burgosur në institucionin e vuajtes së dënimit në Lipjan rreth vitit 1999 teksa konflikti mes shqiptarëve
I mbijetuari i masakrës së Reçakut rrëfen tmerrin që përjetoi mëngjesin e 15 janarit 1999 Fshati Reçak i komunës së Shtimes, i cili gjendet rreth 30 kilometra larg Prishtinës, dy dekada më parë, bëri kthesë të
Përplasja për masakrën e Reçakut, reagon ashpër SHBA Një ndër cështjet më të nxehta në ditët e fundit është masakra e Reçakut, ngjarje e cila është komentuar së fundi nga pë
100 filmat më të mirë drejtuar nga gratë BBC Culture anketoi 368 ekspertë të filmit nga 84 vende të ndryshme të botës për të gjetur filmat më të mirë nga kineast
Kjo foto po merr "dhenë", i rrëmbyen burrin dhe 4 fëmijët, shqiptarja shtron ende darkën për 6 persona Një histori e jashtëzakonshme nga pasojat e luftës në Kosovë, është bërë virale në rrjetet sociale, dhe ka marrë dhjetra
Veseli: Miqësinë me Shtetet e Bashkuara do ta kthej në nivelin e vitit 1999 Me gjashtë tetor në Kosovë mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Gjithsej 25 subjekte politike të të gjitha komu
Gjenerali gjerman: E duam ushtrinë në "top formë", siç ishte kur bombarduam Jugosllavinë Gjenerali i Ushtrisë Gjermane, Johen Bot, në një intervistë për gazetën Bild, ka thënë se nuk është i kënaqur me gjendje
Daçiç vazhdon me shpifje, akuzon Kosovën se ka bërë gjenocid ndaj serbëve Ivica Daçiç, Ministri i Jashtëm i Serbisë sot ka folur në Këshillin e Sigurimit. Daçiq ka thënë se në 7 muajt e parë
Koha kur tre ushtarë amerikanë u zunë rob nga serbët Tre ushtarët amerikanë ishin zënë rob nga ushtria serbe më 31 mars 1999. Televizioni serb kishte shfaqur 3 ushtarët ku s
Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për vrasjen e 160 shqiptarëve në Dubravë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vrasja e 160 të burgosurve dhe plagosja e mbi 300 prej tyre në Burgun e
Milan prezanton uniformën e re, rikthen atë të sezonit 1998-1999 (FOTO LAJM) Milani ka prezantuar uniformën për sezonin e ardhshëm. Kuqezinjtë në fakt kanë rikthyer uniformën e para dy dekadave
Fyen shqiptarët, nuk shfaqet në Bujanovc filmi ruso-serb për luftën e 1999 Filmi “Ballkan Border” prodhim serb-rus, që realizuesit pretendojnë se është bazuar në ngjarjet e luftës së fundit në K
Historia tragjike e nëndetëses së frikshme ruse që fshihej në detin shqiptar në vitin 1999 (FOTO LAJM) Ne vitin 1999, gjate luftes per çlirimin e Kosoves, njera nga nendeteset nukleare ruse e cila do te kujtohet gjate per t
Treni i shqiptarëve të dëbuar në pranverën 1999 shndërrohet në Muze të Gjenocidit Serb Më 10 prill 2019 në fshatin Bllacë të Hanit të Elezit do të shënohet 20-vjetori i gjenocidit serb dhe spastrimit etnik “
Pamje nga 1999, si u larguan serbët të turpëruar nga Kosova (VIDEO) Në një video të publikuar në ‘Youtube’, e cila është xhiruar në Kosovë nga mediat gjermane, shihen ushtarët serbë të cil