999 rezultate për

1998

Dalin pamjet e rralla: Ky ishte krahu i dajthtë që nuk iu nda Adem Jasharit (VIDEO) Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari. Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, Adem
21 vjet nga rënia e heroit të tri luftërave Bekim Berisha-Abeja Më 10 gusht të vitit 1998, Bekim Berisha i njohur me nofkën “Abeja” si njëri ndër luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Ko
Thaçi: Asnjë serb nuk u dënua për vrasjen e 160 shqiptarëve në Dubravë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se vrasja e 160 të burgosurve dhe plagosja e mbi 300 prej tyre në Burgun e
Milan prezanton uniformën e re, rikthen atë të sezonit 1998-1999 (FOTO LAJM) Milani ka prezantuar uniformën për sezonin e ardhshëm. Kuqezinjtë në fakt kanë rikthyer uniformën e para dy dekadave
Kur Rugova dhe Kinkel u përplasën në vitin 1998 për pavarësinë e Kosovës Ish-Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Klaus Kinkel, i cili vdiq sot në moshën 82 vjecare, në fund të viteve 90’të kishte m
Urimi i veçantë i Lushtakut për festë, fjalët që çdo shqiptar duhet t'i dëgjojë (VIDEO) Ish-kryetari i Skenderajt dhe ish-komandati i zonës operative të Drenicës Sami Lushtaku, ka uruar 28 Nëntorin me një vid
Vuçiç bën deklaratën e fortë: Kam dijeni se kush i vrau serbët në Pejë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka thënë se ka informacione dhe njohuri për vrasjen e gjashtë serbëve në Pejë në
U stërvit nga amerikanët, komandoja që vrau në Bllok kreu misionin sekret në 1998 Detaje të reja kanë dalë në "dritë" në lidhje me vrasjen e ndodhur në zonën e ish-bllokut që tronditi Tiranën. Një
Sot është përvjetori i rënies së Bekim Berishës, shikoni sa i drejtë ka qenë (VIDEO) Sot më 10 gusht të vitit 1998, Bekim Berisha i njohur edhe nën nofkën “Abeja” si njëri ndër luftëtarët e Ushtrisë Çlirim
"Provokoi", motra e Haklajve tregon si u vra Azem Hajdari para PD-së Zylfije Haklaj, motra e 4 vëllezërve Haklaj për herë të parë ka rrëfyer vrasjen e Azem Hajdarit në një intervistë për Sh
Këto janë formacionet fituese të Botërorit në 25 vitet e fundit (FOTO LAJM) Franca tashmë është kampionja më e re e Botërorit dhe u kurorzua përsëri pas 20 vitesh, pasi trofeu i fundit i takonte v
Kante mblidhte plehra kur “Gjelat” fitonin Botërorin në vitin 1998 Një nga më të mirët në fushën e lojës këtë Botëror për Francën, edhe pse nuk pikaset shumë gjatë 90 minutave, ka qenë pa
Kroacia fton heronjtë e 1998-ës për finalen e madhe, këtu edhe një shqiptar Kanë kaluar 20 vjet, por futbolli kroat është gati për një tjetër emocion të madh. Në 1998 vrulli i Davor Shuker me shok
Franca do fitojë Botërorin, këto janë detajet historike Franca arriti të mposhtë Uruguajin lehtësisht me rezultat 0-2 duke kaluar automatiksht e para në fazën e gjysmëfinaleve
Miku i Ibrahim Rugovës rrëfen si ishte kërkuar që Kosova të bëhej shtet amerikan Adnan Merovci, ish bashkëpunëtori i ngushtë i presidentit historik, Ibrahim Rugova, në faqen e tij ka postuar një foto d
Nuk ndodhte që prej 1998, Behrami rrezikon të "djegë" Neymarin Neymar pati një natë të vështirë mbrëmë duke pësuar plot 10 faulle, shumica dërrmuese prej Valon Behramit. Ky rekord
Tifozët e Interit e bëjnë për ujë të ftohtë Iulianon: O burrë m*ti Pavarësisht se kanë kaluar 20 vjet nga faulli i Mark Iulianos ndaj brazilianit Ronaldo në ndeshjen Juventus-Inter të vit
Jetonte me të që prej vitit 1998, mjekët shtangen nga ajo qëi gjejnë në stomak Një pacient nga Kina i ka lënë mjekët të shtangur pasi ka përfunduar në sallën e operacionit nga dhimbjet e forta të sto
​Presidenti Thaçi dekreton gjashtë heronj nga Gjakova Me urdhër të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, sot do të bëhet dekretimi i gjashtë heronjve nga komuna e Gjakovës.
KMDLNj jep disa sqarime për ngjarjet e marsit të vitit 1998 në Prekaz Me rastin e 20 vjetorit të martirizimit të familjes Jashari dhe bashkëluftëtarëve të tyre në Prekaz përkatësisht në Lagj