999 rezultate për

1994

Merreshin me bixhoz, pesë të arrestuar Sektori i hetimeve rajonale në Prizren, gjatë një aktiviteti të realizuar në rajonin e Prizrenit së bashku më Inspektorë
HAPAT/ Si mund të përfitoni pension pleqërie kur nuk keni vitet e plota në librezë Të gjithë shtetasit që janë të interesuar të aplikojnë për të përfituar pension pleqërie nga shteti shqiptar duhet të ke
"Pjesë e bandës siçiliane", Babani i përgjigjet dokumenteve të demokratëve Kryebashkiaku i Vaut te Dejes, Mark Babani reagoi sot pas akuzave tw demokratwve, sipas tw cilwve ai ka qenw pjesw e njw
Fredi Beleri nën hetim, si u vranë ushtarakët shqiptarë nga grupi terrorist grek në prill 1994 Fredi Beleri është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pas rihapjes së dosjes së masakrës së Peshkëpisë, k
Befason Fenomeni: Ky është sulmuesi më i mirë me të cilin kam luajtur Shumë kampionë ka pasur si partner sulmi, por në zemrën e Ronaldo Luis Nazario da Lima, ose ndryshe "Fenomeni", është ve
Shqiptari kërkon me ngulm të blejë këtë makinë, mësoni arsyen prekëse Gjërat apo sendet nga e kaluara mund të na bëjnë nostalgjikë dhe në një farë mënyrë apo në një tjetër preferojmë t’i kuj
Braçe kujton si Hajdaraga e shpëtoi nga atentati në 1994 në Lushnjë Ditën e djeshme u nda nga jeta ish-themeluesi i PS-se Luan Hajdaraga. Hajdaraga, u nda nga jeta në moshën 69-vjeçare
Uniformat më të shëmtuara të Kupës së Botës ndër vite (FOTO LAJM) Uniformat, padyshim që janë një simbol për kombetarët pjesëmarrëse në Botëror. Ato janë edhe shenja dalluese e një ek
Man City 14 pikë larg vendit të dytë, si Man United më 1994 14 pikë larg vendit të dytë, diferenca më e madhe kjo në fund të një viti që nga koha e Man Unitedit më 1994. Manches
Ndodh në botë, por kurrë në Shqipëri: Politikania e lartë akuzohet për tradhti Duket e pabeueshme, por ish-presidentja e Argjentinës, Cristina Fernaandez de Kirchnera akuzohet për tradhti ndaj vendit
Foto e rrallë e Arbën Xhaferit me flamur shqiptar në Tetovë (FOTO LAJM) Arbën Xhaferi është një nga figurat kryesore që ka luftuar për të drejtat e shqiptarëve të Maqedonisë. Edhe pse ka ndërr
PS-LSI nxjerrin "thikat": Vasili i rikujton Ramës katastrofën e Berishës Nisja r fushatës ka sjellë edhe ashpërsim të gjuhës mes aleatëve qeverisës PS-LSI. Ndërkohë që Rama deklaroi dje se nuk
Juventus rekordesh, barazon Milanin për finalet e Champions League Juventus arrin Milanin, dhe bëhet një ndër dy skuadrat që ka arritur më shumë finale në Champions, plotë 6, që nga koha
Prapaskenat e vitit 97', si u shitën me gomerë raketat që Berisha bleu kundër grekëve në vitin 1994 (FOTO LAJM) Analisti Shpëtim Nazarko ka risjellë në vëmendje ngjarjet e vitit 1997 duke kujtuar se çfarë rrezikonte Shqipëria atëher
Dokumenti i CIA-s: Greqia do të sulmonte Shqipërinë në vitin 1994 (FOTO LAJM) Viti 1994 do të sillte një shtrëngatë të vërtetë në marrëdhëniet shqiptaro-greke në kontekstin e pasrrëzimit të komunizm
Shkëlqim Selami: Ja si qëndron e vërteta e procesit gjyqësor në Itali Deputeti i LSI-së, Shkëlqim Selami, ka deklaruar se Partia Demokratike i ka bërë presion prokurorisë, pasi e gjithë kjo
Ja 18 të arrestuarit për planifikimin e sulmeve terroriste në ndeshjen Shqipëri-Izrael Autoritetet Kosovare lajmëruan se parandaimin e një sulmi terrorist kundër kombëtares së Izraelit në futboll, në ndeshje
Trump si aktor i “Sex and the City”, “Wrestelmania”, “Home Alone” (VIDEO & FOTO) Donald Trump padyshim që është njeriu i skenës dhe shoë-t dhe si i tillë ai nuk i ka munguar skenës së Hollywood-it.
Ju kujtohet Spillo? Ja se çfarë bën aktori sot (FOTO) Fëmijët gjatë viteve '90 e kujtojnë mjaft mirë Spillo e “Amico mio”, një aktor i cili i ka dhënë plot ngjyrime fëmijëris
Hysaj në garë për të fituar "lojtari i ri më i mirë" në Europian Europiani i Francës do të jetë një mundësi e artë për të rinjtë për të treguar talentin e tyre. Elseid Hysaj është n