999 rezultate për

1993

Vrau tre persona në 1993, arrestohet pas 26 vitesh shqiptari në Itali Një shqiptar 49 vjeç është arrestuar në Itali për shkak të një krimi të tmerrshëm të kryer 26 vite më parë në Shqipëri.
Shpenzimet buxhetore për paga më të ulëtat që nga 1993 Edhe pse fondi i pagave për punonjësit në sektorin publik ka ardhur me rritje vit pas viti, vlera e tyre në raport me PB
Historia e rrëzimit të aeroplanëve ku vdiqën 200 shqiptarë në Maqedoni Dokumentari i parë i Zona Express i është kushtuar rrëzimit të dy aeroplanëve në Maqedoni në vitin 1993, e ku humbën jet
Ja sa do të paguani për banesën, çmimet nga Tirana në Fushë Arrëz Nga 1 prilli nis zbatimi i taksës së re për pronën. Banesat do të taksohen sipas një formule që merr për bazë vlerën e p
Raporti i frikshëm: Shqipëria ka sot më pak vende pune se në 1993 Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (RCC) në një raport të sapopublikuar mbi performacën e tregut të punës në Rajonin e Bal
Rrëfimet tronditëse të të mbijetuarve për kriminelin që piu helmin në Hagë (FOTO LAJM) Abdulah Ahmiq është një nga të mbijetuarit e mizorive që ndodhën më 16 prill 1993, kur ushtarët kroatë kishin vrarë 116
Ndërron jetë tenistja çeke Ish-tenistja çeke, Jana Novotna u nda nga jeta në moshën 49-vjeçare, pasi humbi luftën e saj me sëmundjen e kancerit
Do na rrjepin si pulat: Nga shtatori nis taksa e re e qeverisë Qeveria ka marrë një vendim për të aplikuar një taksë të re një taksë të re për pronën, shtëpitë dhe tokat në të gjithë
ZBULIMI/ Shqipëria tentoi të blinte ndeshjen me Spanjën në vitin 1993 Shqipëria dhe Spanja nesër në mbrëmje do të luajnë duelin e gjashtë mes tyre në histori. Në përballjet e deritashme, të
Elvis Roshi në hetim edhe për drogë Prokuroria e Tiranës duket se ka siguruar krejt skedën penale të dënimeve dhe precedentëve penalë të Elvis Rroshit jasht
Si do të ishte jeta me 1 mijë mace në shtëpi?! (FOTO LAJM) Kafshët janë shumë të dashura për njerëzit, madje disa prej nesh bëjnë çmos që ta kenë një në shtëpi. Por a e dini sa ma
SPECIALE/ Shqipëri- Kosovë, ndeshja e parë miqësore më 1993 (FOTO & VIDEO) Nëse mendoni se Kosova dhe Shqipëria do të luajnë miqësoren e dytë mes tyre, e keni shumë gabim pasi në fakt është e kat
1993-2015, ja deputetët shqiptarë që janë arrestuar (FOTO LAJM) Arrestimi djeshëm i deputetit të Partisë Socialiste Armando Prenga është kryefjala e ditës në Shqipëri, por parlamentari
Thaçi: Liderët e PDSH janë survejuar që nga viti 1993 Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi ka pritur në një takim ambasadorin e BE-së në Shkup, Aivo Orav, t
15 arrested for a massacre tha happened in Bosnia in '93 Fifteen people, 10 in Bosnia and 5 in Serbia were arrested as suspects for a massacre that happened in Bosnia in 1993 in
Arrestohen 15 persona për masakrat në Bosnje Pesëmbëdhjetë persona, 10 në Bosnje dhe 5 në Serbi janë vënë në pranga si të dyhsuar për një masakër të ndodhur në Bosnj
BMW M5 e 1993-ës më e shtrenjtë se modeli i 2015 (FOTO LAJM) Çmimet e modeleve të vjetra M të BMW-së kanë nisur të rriten me të madhe duke kaluar edhe modelet e tashme të kompanisë
Dokumenti me të cilin është themeluar Kuvendi Kombëtar i Iliridës Ky është dokuementi me të cilin është themeluar Kuvendi Popullor i Iliridës më 2008-tën. Ky vendim është bazuar në re
Kapet shqiptari pas 20 vitesh arrati Një shtetas shqiptar që prej 20 vitesh ka qenë në arrati, është kapur nga policia në Jazhincë, pikë kufitare mes Kosovës
Deklarata "profetike" e Rexhep Qoses në vitin 1993 (VIDEO) Deklaratë e fuqishme e akademikut Rexhep Qosja gjatë një konference në Paris në vitin 1993. Në këtë video, Qosja flet pë