999 rezultate për

1992

Aktorja 61 vjeçare zbulon të pasmet(FOTO LAJM) Ishte pikërisht filmi që e ngriti si një yll të mirëfilltë të “Hollywood”-it. E pikërisht 27 vite më vonë, Sharon Stone,
Berisha nxjerr sekretet: Ja si donin ta ndanin Kosovën në vitin 1992 Ish-kryeministri Sali Berisha tha se në vitin 1992 në zyrë i kanë shkuar zyrtarë negociatorë me harta në duar për çështj
Në kujtim të shqiptarëve të vrarë nga çetnikët në Bijelinë të Bosnjës në fillim të prillit 1992 (FOTO LAJM) Bijelina sot është një qytet pothuaj “i pastër” serb. Dikur ishte qytet shumetnik, me serbë e boshnjakë (myslimanë), por
Berisha: Plani për ndarjen e Kosovës, që në 1992 Ish-kryeministri Sali Berisha ka rrëfyer se kur ka dëgjuar për herë të parë idetë për ndarjen e Kosovës. Në emisionin
Deklarata e fortë e Sali Berishës: Ky është armiku im nga viti 1992 I ftuar në emisionin “Opinion” pas pesë vitesh e gjysmë mungesë, Sali Berisha ka treguar të vetmin armik që ka pasur ai
100 këngë për fëmijë e të rritur, ky është prifti që bekoi pikën e basteve Një video e një prifti në Korçë duke bekuar një pikë bastesh është bërë virale në internet. Prifti në video është At
Selami: Do t’i rikthej PD-së madhështinë e vitit 1992 Eduard Selami, është i vetmi kandidat kundër kryedemokratit Lulzim Basha në betejën për kreun e PD-së. Selami u për
6 prill 1992, rrethimi i Sarajevës i mori jetën mbi 11 mijë njerëzve (VIDEO) Për më shumë se 500 vjet, kodrat përreth Sarajevës kanë qenë vend për shëtitje, piknik familjar apo pamje mahnitëse të q
Ish-presidenti kroat jep dorëheqjen për deklaratat e viteve 1990-1992 Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç, ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i kryetarit të Lidhjes së Luftëtarëve Antifash
Ky është ish-ministri që humbi jetën në mënyrë tragjike Ish-ministri i Brendshëm, Vladimir Hysi humbi jetën në mënyrë tragjike dy ditë më parë. 65-vjeçari, banues në Tiranë
25-vjeçarët më të mirë në botë, mes tyre dhe një shqiptar (FOTO) Mosha 25 vjeç cilësohet si kulmi i karrierës së një futbollisti profesionistë. Duke marrë për bazë këtë fakt "Corriere d
Bosnje / Arrestohen 8 serbë për vrasjen e 120 burrave boshnjakë dhe kroatë në vitin 1992 Policia boshnjake ka arrestuar tetë serbë të Bosnjës, të cilët dyshohen për vrasjen e rreth 120 burrave dhe djemve boshn
Rugova në 1992 gazetës gjermane: Shqiptarët e Maqedonisë përbëjnë 40% të popullatës Shqiptarët e Maqedonisë përbëjnë 40 për qind të popullsisë në Maqedoni. Këtë e ka thënë ish presidenti kosovar, Ibrah
Ja çfarë i ka thënë Trump adoleshentes në vitin 1992 (VIDEO) Gara e ashpër mes dy kandidatëve për president të SHBA-ve, ka bërë që të "gërmohet" thellë mbi gafat e tyre. E fundit
Zvicra tërheq kërkesën / Nuk duam të hyjmë në BE Zvicra zyrtarisht e ka informuar Brukselin se është tërhequr nga kërkesa për anëtarësim në BE, të cilën e kishte paraqit
A po iu vjen fundi kryetarëve të vjetër?! Lufter Xhuveli u largua nga politika dhe njëkohësisht nga drejtimi i Partisë Agraro-Ambjentaliste të cilën e drejtonte q
Fjalimi i parë i Hashim Thaçit në vitin 1992 (VIDEO) Emisioni Zona Express ka sjell sonte dokumentarin më të ri, “Portret i paautorizuar i Hashim Thaçit”. Në këtë dokumen
20 futbollistët më të mirë që nga viti 1992 në Champions League (FOTO LAJM) Para fillimit të përballjeve direkte në Ligën e Kampioneve, portali "goal.com" ka publikuar listën me 20 lojtarët më të
Arrestohen 6 persona, vidhnin para në bankomate Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë urdhër-ndalimi për gjashtë persona, të cilët me karta të klonuara vidhnin para në bankom
Ja 5 atentatet ndaj Azem Hajdarit (FOTO LAJM) Azem Hajdari u perball me vdekjen qe ne momentin qe vendosi te dilte ne krye te protestave studentore per rrezimin e reg