999 rezultate për

1989

Arratisja e bujshme e '89-ës dhe raporti sekret për Ramiz Alinë: Dilni çuna shikoni Evropë me sy Memorie.al publikon disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit
"Rri urtë se do hash plumbin kokës", si u riluajt në situata reale filmi "Duel i heshtur" Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror t
"Rri urtë se do hash plumbin kokës", sekretet e errëta pas filmit "Dueli i heshtur" Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror t
Foto nga 9 nëntori, data historike e rënies së Murit të Berlinit (FOTO LAJM) Muri i Berlinit u ndërtua në vitin 1961 për të ndarë Berlinin Lindor nga ai Perëndimor, dhe u shemb më 9 Nëntor të vitit
Në kërkim që nga viti 1989, ekstradohet nga Amerika vrasësi shqiptar ZQK Interpol Tirana në bashkëpunim me autoritetet e Shteteve të Bashkuara Amerikane, arrin të ekstradojë një person i c
Fotografi i huaj nxjerr një pamje nga një dasëm shqiptare në diktaturë (FOTO LAJM) Një ndër fotografët më të famshëm amerikan, Steve McCurry, ka publikuar një fotografi të bërë në Kosovë. Fotografia ë
Rumani, ish-presidenti nën hetim për krime kundër njerëzimit Ish-presidenti rumun, Ion Iliescu, 88 vjeç, po hetohet për krime kundër njerëzimit, në dosjen e gjatë për ditët e përgja
Telefonata nga Amerika që alarmoi regjimin në 1989: Dua të martohem me Eli Farën Një telefonate e çuditshme nag përtej Atlantikut alarmoi funksionarët e regjimit komunist të vendit në gjysmën e dytë të
Telefonata nga Amerika që alarmoi regjimin në 1989: Dua të martohem me Eli Farën Një telefonate e çuditshme nag përtej Atlantikut alarmoi funksionarët e regjimit komunist të vendit në gjysmën e dytë të
Aktorja e njohur shqiptare humb nënën Aktores shumë të njohur shqiptare të teatrit dhe kinematografisë, Anila Bisha, i ka ndodhur një fatkeqsi pasi ajo ka hum
Juventus-Real Madrid, zbuloni se cila ka fituar më shumë trofe Juventus dhe Real Madrid sonte në mbrëmje do të përplasin brirët në duelin më të rëndësishëm të vitit në futbollin europ
Ndërron jetë Noriega, si kaloi nga ish-spiuni i CIA-s në trafikant droge? (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë si pasojë e një hemoragjie në tru ish-diktatori e drejtoi vendin e Amerikës Qendrore nga viti 1983 deri
E pabesueshme, koincidenca që shpall Juventusin kampion Europe (FOTO LAJM) Juventus mbrëmë ka siguruar finalen e 9-të në 44 vite, teksa do të udhëtojë në Cardiff për të fituar trofeun e 3-të në h
Lorik Cana bën urim special për festën e 7 Marsit, ja si dukej në vitin '1989 Ish-kapiteni i kombëtares, Lorik Cana, ka postuar një foto në profilin e tij në “Instagram”. Loriku ka uruar festën e më
Nis aplikimi për njohjen e stazhit të punës për punonjësit e arsimit 1989-1999 Zëvendëskryeministri dhe ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, së bashku me ministrin e Punës dhe Mirëq
Gazetat serbe tallen me parlamentin e Kosovës, ja çfarë shkruajnë Situata aktuale politike në Kosovë nuk bën ti shpëtojë Beogradit, i cili modoemos kërkon të nxjerrë pleshtin nga dhjami.
Arrestohen 6 persona, vidhnin para në bankomate Prokuroria e Tiranës ka nxjerrë urdhër-ndalimi për gjashtë persona, të cilët me karta të klonuara vidhnin para në bankom
Ja 119 themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës më 1989 Lista e pjesëmarrësve në Kuvendin Themelues të Lidhjes Demokratike të Kosovës, të mbajtur më 23 dhjetor 1989 Në Kuv
Kronikë e vitit 1989 / Rugova kërkon Pavarësinë e Kosovës (VIDEO) Një televizion francez ka realizuar një kronikë në Kosovën e vitit 1989, për problemet që kishte në atë kohë ky vend, pj
“1989”, në tetor del albumi i Taylor Swift Taylor Swift i janë dashur dy vite punë intesive, për të sjellë albumin më të ri në muajin tetor. Sipas saj, ky është al