999 rezultate për

1988

Pas 31 vitesh, shikojeni si duket vendi që u përdor si i ikona e Windows XP (FOTO LAJM) Fotoja e shkrepur në vitin 1988 nga Charles O’Rear është një ndër më të shikuarat në botën digjitale. Ajo u ble nga Bill
Takimi i 1988 që do të ndryshonte botën përfundimisht Nga Peter Bergen & David Sterman Në gushtin e vitit 1988, 9 persona u takuan në shtëpinë e Osama Bin Ladenit n
Kush është "Ana", punonjësja e zjarrtë e hotelit në Sarandë që çmendi turistin e huaj gjatë komunizmit Një letërkëmbim ku flitet për një aventurat erotike të një turisti suedez në Sarandë vuri në alarm regjimin komunist në
Kush është "Ana", punonjësja e zjarrtë e hotelit në Sarandë që çmendi turistin suedez Një letërkëmbim ku flitet për një aventurat erotike të një turisti suedez në Sarandë vuri në alarm regjimin komunist në
Shikoni si duket sot vendi më i famshëm në botë (FOTO LAJM) Kjo foto është përdorur si “Wallpaper” në rreth 1 miliardë kompjutera në botë falë Microsoft Windows XP. Fotoja e sh
10 portierët e Seria A që kanë pësuar më shumë gola që nga viti 1988 (FOTO) Pësimi i sa më pak golave është synimi i çdo skuadre, ndaj dhe jo më kot thonë që mbrojtja është themeli për çdo ekip fu
Ja 18 të arrestuarit për planifikimin e sulmeve terroriste në ndeshjen Shqipëri-Izrael Autoritetet Kosovare lajmëruan se parandaimin e një sulmi terrorist kundër kombëtares së Izraelit në futboll, në ndeshje
Jeta e një futbollisti revolucionar, Johan Cruyff Johan Cruyff lindi në Amsterdam në 25 prill 1947. Ai ishte protagonist me Ajaxin në fund të viteve ’60 dhe fillim viteve
Foto e Ibrahim Rugovës në vitin 1988 Publicisti, njëherësh aktivisti dhe ish i përndjekuri politik, Salih Kabashi, në profilin e tij në Facebook ka postuar n
A është kjo pema më e çuditshme në botë? (FOTO LAJM) Në Astrali si destinacioni më i rrezikshëm turistik është cilësuar një pemë 75 metra me 165 "gjemba". Dave Evans Bice
Një burrë dhe një grua gjenden të vdekur në motel Një mashkull i moshës 34-vjeçare dhe një femër 27-vjeçare janë gjetur të vdekur në një motel në Manastir. Ngjarja është
MPB publikon profilet e 9 të arrestuarve (FOTO LAJM) Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar fotografitë e 9 personave të arrestuar gjatë operacionit të djeshëm "Celula
Fevziu nostalgjik për Tiranën e vitit 1988 Blendi Fevziu është bërë nostalgjik, teksa i është rikthyer stinës së verës 1988. Duket se gazetari ka nostalgji për
R.I.P Boateng (1988-2015) Nuk kanë fund shakatë dhe talljet me mbrojtësin e Bayern Munchen Jerome Boateng. Futbollisti i Kombëtares gjermane r
Dy talentë brazilianë pranë Shkëndijës (VIDEO) Me ardhjen e presidentit të ri skuadra e Shkëndijës vijopn përforcimet për merkaton e verës. Përveç lojtarëve shqiptarë,
Nuk deshi ta vriste Thaçin Prokurori i EULEX-it, Pascal Persoons, nuk ka gjetur asnjë provë për ta akuzuar Fazli Sejdiun (1988) për vrasje të rëndë
Ekstradohet nga Italia i dënuari me vdekje Arrestohet pas 23 vjetësh kërkim shqiptari i dënuar me vdekje në 1988 . Policia e shtetit njoftoi se zyra Qendrore Kom
Në Kumanovë u shënuan demostrata e vitit 1988 Në Kumanovë u shënua 20 vjetorin i demonstratave të vitit 1988, në të cilat shqiptarë