999 rezultate për

1982

"Topi i Artë" i Kupës së Botës, çmim që dhurohet nga viti 1982: Këtu janë të gjithë fituesit “Topi i Artë” në Kupën e Botës u prezantua për herë të parë në vitin 1982, ndërsa ky çmim dhurohet për atë që konsideroh
Rritet numri i viktimave në Xhenova, vdes një i plagosur Deri më tani janë konfirmuar 43 të vdekur nga tragjedia në Xhenova pas shembjes së urës "Morandi", megjithatë autoritete
20 futbollistët më të vjetër të "Russia 2018" Botërorit i këtij viti ka sjellur shumë emra futbollistësh të ri në arenën e futbollit. Këta të fundit kanë një mundë
7 humbje në 17 ndeshje, ecuria më e dobët që nga 1982 Në javën e fundit në Seria A, kundër Bolognas dhe në Kupën e Italisë, kundër Veronës, Milani ka mashtruar vetëm tifozët
Zhvillohen homazhet për kompozitorin Aleksandër Lalo (FOTO LAJM) Homazhet në nder të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo i cili u nda nga jeta një ditë më parë në moshën 68-vjecare p
SKANDAL / Mishi i ngrirë në vitin 1982 mund të përfundojë në Kosovë Drejtoria e Doganës së Serbisë ka zbuluar se në portin e Barit në Mal të Zi ka arritur një ngarkesë me mish të ngrirë që
Universiteti i Harvardit shkruante për Nënë Terezën në 1982-shin (FOTO) Në vitin 1982, Nënë Tereza udhëtoi për në Amerikë, në një ekspeditë e cila do të përfshinte edhe tre fjalime të rëndësis
Sulmet terroriste në Turqi nga 1982 deri sot Gjatë dy dekadave të fundit dhjetëra sulme terroriste kanë ndodhur në Turqi. Sipas një liste të përpiluar nga Agjencia e
Jeta e Cesare Maldinit në 20 imazhe (FOTO LAJM) Ish trajneri dhe futbollisti i Milanit, Cesare Maldini u nda nga jeta disa orë më parë. 84 vjecari ka qenë futbollit i M
Ja 10 atentatet që kanë tronditur Turqinë (FOTO LAJM) Sulmi i djeshëm terrorist në Stamboll, që shkaktoi 10 të vrarë dhe 15 të plagosur, nuk është i pari që trondit Turqinë.
Murat Jashari, 39 pyetje "bombë" për Ali Ahmetin Në vazhdim disa nga pyetjet e Murat Jasharit që konfimojnë dyshimet për implikim e kreut të BDI-së, Ali Ahmetit, në disa
1982-2015, ja 9 atentatet më të përgjakshme në Turqi (FOTO LAJM) Sulmi i djeshëm terrorist në Ankara, që shkaktoi rreth 90 të vrarë dhe mbi 120 të plagosur, nuk është i pari që trondit
Francë-Gjermani, Deschamps: Nuk hakmerremi për "Spanjë 82" (VIDEO) Didier Deschamps theksoi se Franca nuk do e konsiderojë çerekfinalen e Botërorit "Brazil 2014" ndaj Gjermanisë si një ha
Historia e celularëve Nokia nga 1982 deri sot (FOTO-LAJM) Doni të dini se cili ka qenë telefoni i parë i nxjerrë në treg nga Nokia dhe cilët kanë qenë modelet që kjo kompani ka n
Brazil-Itali, ja përballjet historike (FOTO LAJM) Thua Itali-Brazil, ose Brazil-Itali, i ke thënë të gjitha. Kjo nuk mund të jetë kurrë një ndeshje si gjithë të tjerat, e
Tërhiqet Ferguson: 27 vjet, 49 trofe (FOTO LAJM) Sir Alex Ferguson vendosi ti japë sot karrierës së tij si trajner duke u tërhequr përfundimisht nga futbolli. Tekniku sk
Ky Ferrari, si Italia e Botërorit 1982 "Është e qartë që për momentin Red Bulli ka makinën më të mirë. Po çfarë mund të themi? Nuk vlen të bëjmë qaramanët, duh
Milan, kaq dobët vetëm para 71 vjetësh Milan në disavantazh të tre golave nuk arrin ta barazojë me Lazion, duke pësuar kështu humbjen e pestë në kampionat. Tan
Emocionet ndër vite të Gjermani-Itali (VIDEO) Duart në qiell të Rivera, britma e Tardellit, gëzimi i papërshkrueshëm i Grosso: shkruaj Gjermani-Itali, lexo emocion "a
Kameruni Trajneri: Paul Le Guen Hera e pare qe ky ekip merr pjese ne Finalet e Boterorit eshte viti 1982, kompe