999 rezultate për

1981

Publikohet filmi për veprimtarinë e Ali Ahmetit nga viti 1981 deri sot (Video) Është publikuar video përmbledhja për veprimtarinë e kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, nga viti 1981 deri sot. Ahmeti
Blakaj ka përfshirë në aktakuzë të riun nga Skënderaj por ka një skandal Në aktakuzën e veteranëve mashtrues gjendet edhe një banor i Kostercit të Skenderajt. Aty, figuron se në kohën e luftës,
Gati për luftë! Rusia mban stërvitjen më të madhe që prej 1981 (FOTO LAJM) Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Sergei Shoigu, tha se vendi i tij do të mbajë muajin e ardhshëm stërvitjet më të mëdha us
20 futbollistët më të vjetër të "Russia 2018" Botërorit i këtij viti ka sjellur shumë emra futbollistësh të ri në arenën e futbollit. Këta të fundit kanë një mundë
Reagimi i Krasniqit që është mësim për Azem Vllasin dhe Halil Matoshin Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka reaguar ndaj Azem Vllasit e Halil Matoshit për demonstratat
Çdo ngjasë me Jugosllavinë? Pyetja e Enverit që alarmoi ushtrinë ǒdo ngjasë në Jugosllavi pas Titos?!” Një pyetje e tillë që hodh publikisht nga ish-diktatori Enver Hoxha e fushën e ng
37 Vjet nga Protestat Studentore në Prishtinë Sot bëhen 37 vjet nga organizimi i demonstratës studentore, e cila është protesta e parë që u shtyp me dhunë nga policia
Bosnja ekstradon në SHBA të dyshuarin e ISIS-it e lindur në Kosovë Autoritetet e Bosnjë dhe Hercegovinës kanë bërë të ditur që kanë ekstraduar sot për në SHBA të dyshuarin për terrorizëm,
Formacionet më të mira në futboll bazuar në vitet e lindjes (FOTO) Portali i njohur “Goal.com’ ka publikuar 15 formacionet më të mira bazuar në vitin e lindjes të futbollistëve më të spik
Veseli: Tahir Meha ishte frymëzim i UÇK-së (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit të Kosovën, Kadri Veseli ka kryer homazhe në Prekaz tek varri i Tahir Mehës, i vrarë në pranverën e
Thaçi: Demonstratat e 81-shit, bazë e fuqishme për Pavarësinë (FOTO) Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi ka rikujtuar demonstratat e viti 1981, duke thënë se ato kanë treguar vendosmërinë e
A i organizoi Shqipëria demonstratat e vitit 1981në Kosovë? Sipas ish-Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Shqiptare, Veli Llakaj, zakonisht kuadrot kryesore ushtarake të
8 protestat më të mëdha në Kosovë, 1981-2016 (FOTO LAJM) Me rastin e protestës së 17-18 marsit 2014 ne Mitrovice, ju risjellim në kujtesë disa prej protestave më të mëdha të mba
Ja si i kujton Ali Ahmeti protestat e shqiptarëve më 1981 Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti ka kujtuar protestat e vitit 1981, kur shqiptarët u ngritën kund
Mustafa: Demostratat e vitit 1981, ngjarje kulmore në historinë e re të Kosovës Kryeministri Isa Mustafa ka përkujtuar demonstratat e vitit 1981, duke u shprehur se ato ishin fillimi i revoltës dhe rr
Thaçi: Ëndrra e brezit 1981 u bë realitet (FOTO) Presidenti i ardhshëm i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se Kosova është e pavarur dhe e lirë falë ëndrrës së brezit 1981.
Selimi-Mustafës: Ke që në 1981 që kullot në politikë, largohu Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi i është kundërpërgjigjur kryeministrit Isa Mustafa nëpërmjet një statusi në Face
Homazhe në nder të Sabit Veselit, bashkëthemelues i UÇK-së Ditën e sotme nga ora 11.00 deri në orën 12.00 në fshatin Braboniq të Mitrovicës, do të behën homazhe pranë varrit të ve
Rrëfimi / Ramiz Alia: Shqipëria do ndërhynte nëse sulmoheshin shqiptarët e Kosovës Pasardhësi i diktatorit Enver Hoxha, Ramiz Alia, në intervistën e vitit 2006 për emisionin "Rubikon", kishte sqaruar se
10 vjeçarja studentja e matematikës më e re në botë (VIDEO) Esther Okade është studentja më e re në botë. Esther nga Britania e Madhe është regjistruar në Universitetin e Hapur dhe