999 rezultate për

1974

Ngjan si 20-vjeçare, por nuk do ta besoni sa vjeç është Rudina Rudina mbetet shembull për modesti, butësi dhe krenari. Ajo është një nga moderatoret më të njohura dhe të dashura s
Pamje të rralla nga një dasëm kosovare e vitit 1974 (VIDEO) Në një video që po qarkullon në rrjetet sociale shihen pamje të cilat thuhet se i takojnë vitit 1974. Sipas publikues
Clinton: Trump mund të japë dorëheqje me skandale si Nixon Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton e krahasoi dje presidentin amerikan, Donald Trump me ish-presidentin
Bayern dhe Atletico janë sfiduar në vitin 1974 (VIDEO) Bayerni dhe Atletico janë përballur më parë në vitin e largët 1974. Skuadra e Bundesligës triumfoi në sfidën e dytë me r
Lirohet nga burgu ish-presidenti i Bayernit Ish-presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoeness, ditën e sotme është liruar me kusht nga burgu. Njoftimi për lirim të p
Ndërron jetë Ilaz Kurteshi, njëri prej hartuesit e Kushtetutës së vitit 1974 Ilaz Kurteshi, një nga hartuesit e Kushtetutës së vitit 1974 pas një sëmundjeje të rëndë dhe të gjatë sot (e shtunë, 13
Abrashi: Oferta për rishikimin e Demarkacionit me ekspertë të huaj vlen ende Vazhdon të jetë e hapur oferta e Qeverisë së Kosovës për të krijuar një grup ekspertësh ndërkombëtarë, me përfshirje edh
SHBA: Demarkacioni Kosovë-Mali i Zi nuk cenon integritetin territorial Departamenti Shtetit ka shqyrtuar vijën e detajuar të caktimit të kufirit të Kosovës dhe Malit të Zi të përgatitur nga K
Një sudez gjykon përballjen ndaj Portugalisë UEFA ka caktuar gjyqtarët e ndeshjes Shqipëri-Portugali, kualifikuese e “Euro 2016”, që do të luhet më 7 shtator në “Elb
Marrëveshja për kufirin firmoset në Vjenë, stanet e shqiptarëve mbesin në Mal të Zi Gazeta malazeze "Vijesti" shkruan se, marrëveshja për demarkacionin e cila ishte negociuar me Malin e Zi, në vitin 2009,
Haradinaj për kufirin Kosovë-Mali i Zi, hap hartat e vitit 1974 (FOTO LAJM) Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj konsideron se demarkacioni i Kosovës me Malin e Zi duhet të trajtohet më profesional
Meha: Kufiri me Malin e Zi sipas Kushtetutës 1974 Kryetari i Komisionit qeveritar për shënjimin e kufirit me Malin e Zi, Murat Meha ka deklaruar para Komisionit të Punëve
Marrëveshje e fshehtë Kosovë-Mali i Zi, mbesin kufijtë e vitit 1974 Republika e Kosovës dhe ajo e Malit të Zi kanë arritur para 20 ditësh një marrëveshje për demarkacionin, në bazë të së
"Dashuria" e parë nuk harrohet (FOTO-LAJM) Makina e parë nuk harrohet kurrë. E di mirë këtë gjë edhe Pekka Nummelin, një marangoz finlandez i cili është kthyer pas
40 vjet më parë, finale Bayern-Atletico (VIDEO) Thonë se historia përsëritet, por nuk dihet ende nëse do të jetë ky sezon i Champions League ai që do ta vërtetojë këtë
Ferrari i vitit 1974 gjendet i groposur (FOTO-LAJM) Një Ferrari i vjedhur në vitin 1974, është gjetur i "groposur" në oborrin e një shtepie në rrugën 119 të Los Angeles. Ma
Karaçeva, pasojë e marrëveshjes Miloshevic-Gligorov Deputeti i LDK-së Lutfi Haziri ka thënë se ndërhyrja e xhandarmërisë serbe në Karaçevë nuk lidhet me nënshkrimin e Marrë
Ban: Ka dallime të thella në konfliktin qipriot Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki Moon tha se ka “dallime serioze” mes udhëheqësve turk dhe grek të
Serbia Trajneri: Radomir Antic Serbia merr pjese ne kupen e botes per here te pare si shtet i pavarur. Ne vit
Hollanda Trajneri: Bert Van Marwijk Tulipanet Holandeze kane tete pjesmarrje ne kompeticionin Kupa e Botes, d