999 rezultate për

1966

Anglia thyen rekordin e vitit 1966 me golin e Kieran Trippier Goli i shënuar nga futbollisti Tripier, ka vendosur 1 rekord për Anglinë. Super goli i futbollistit të Totenhemit th
Anglia do ta fitojë Kupën e Botës, këtë thotë historia Anglia deri më tani ka bërë një paraqitje të mirë në këtë Botëror sidomos ndeshjen e fundit ku kanë mundur Panamanë me n
E FUNDIT/ Vdes futbollisti i njohur, kampion bote Ray Wilson, ish-kampion i Kupës së Botës me Kombëtaren e Anglisë, ka ndërruar jetë sot në moshën 83-vjeçare. Në moshë
Rrëfimi dramatik i ish-futbollistit të Partizanit: Sigurimi më kërcënoi gruan Ndërsa përgatitet fillimi i sezonit 1965-1966 me shpresën e sistemimit definitiv të tij te Partizani në përfundim të shë
Atletico prezanton projektin për stadiumin e ri, ndryshon dhe logon (FOTO) Atletico Madridi bën një investim të rëndësishëm për të ardhmen, teksa duke filluar nga sezoni i ardhshëm do t'i luajë s
Prapaskena e Beckenabuer: Në 1966-ën firmosa për Interin Franz Beckenbauer rrëfen një prapaskenë interesante të shumë viteve më parë, duke zbuluar se karriera e tij mund të kish
Uruguaj-Angli, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Kupa e Botës nisi në ngjitje për Anglinë dhe Uruguajin, që dolën të dyja të humbura nga 90 minutat e para, respektivisht
“Mea Culpa” e Qosjes: S’fola kur u dënuan studentët e mi Pendesa e thellë për marrëdhënien me gruan dhe fëmijët, por edhe mosguximi për të mbrojtur studentët që arrestoheshin zë
Shuhet legjenda Eusebio Është ndarë nga jetë në moshën 71 vjeçare legjenda e futbollit portugez Eusebio. Ai ka shënuar plot 473 gola në 440 ndes
Anglia Trajneri: Fabio Capello Kjo eshte pjesmarrja e 13 ne kete kompeticion per nje vend qe eshte nder te pa
Zvicra Trajneri: Ottmar Hitzfeld Skuadra kombëtare zvicerane do të jetë në finalet e një botërori për herë
Meksika Trajneri: Javier Aguirre Meksika është kualifikuar për në finalet e Kupës Botërore 14 herë, më shumë
Spanja Trajneri: Vicente Del Bosque Spanja ka marr pjese ne dymbedhjete finale te Kupave te Botes dhe eshte
Brazili Trajneri: Dunga Pjesa me e madhe e historise se Kupave te Botes mund te jete duke thene historine e B
Italia Trajneri:Marcello Lippi Italia është kampionia në fuqi e botës dhe deri në finalen e madhe të botërori
Gjermania Trajneri: Joachim Low Skuadra gjermane e futbollit ka fituar 3 herë më parë kupën e botës dhe tani p
Argjentina Trajneri: Maradona Argjentina ka arritur te marrë pjesë katër herë në Kupat e Botës. Ata mundën Hol
Franca Trajneri: Raymond Domenech Edhe pse ne eliminatore nuk beri nje paraqitje te mire, Franca renditet m