Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
999 rezultate për

1195

Kroatët alarmojnë: Ky është plani serb për "Serbinë e Madhe", shqiptarët hyn në lojë? Sipas disa të përditshmeve në Kroaci, portali Dnevno.hr po merret edhe me tezën rreth “mini Shengenit” si një shprehje e
Si t'i ndalosh gazrat dhe fryrjen e stomakut, një herë e përgjithmonë E ke provuar apo jo? Je e ulur në karrige, divan apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë… pa u ndalur. Nuk je
Qëndro larg këtyre lëngjeve para gjumit, nëse do të biesh në peshë Të biesh të paktën 2 kilogramë është një prej dëshirave që të gjithë e kanë në muajin janar, sepse pas pushimeve, të gji
5 mënyra për të ndihmuar njerëzit që djersijnë shumë Disa nga ne kanë më shumë vapë se të tjerët, gjë që i bëjnë të djersijën edhe më shumë: por, sa më shumë të djersish, aq
5 mënyra për të ndihmuar njerëzit që djersijnë shumë Disa nga ne kanë më shumë vapë se të tjerët, gjë që i bëjnë të djersijën edhe më shumë: por, sa më shumë të djersish, aq
Zgjedhjet e 2021-shit, a do të aplikojë SPAK modelin kroat? Zgjedhjet e vitit 2021 janë një kufi politik shumë i rëndësishëm për vendin. Një kufi që sjell nevojën normalisht të nd
OSBE-ODIHR godasin zgjedhjet në Serbi: Vuҫiҫ shkeli ligjin! Në raportin paraprak pas zgjedhjeve në Serbi, OSBE-ODIHR vë theksin në dy problem thelbësore të këtyre zgjedhjeve: munge
3 arsye të forta pse duhet ta zëvendësosh kafen me ҫajin e zi Sipas një studimi të fundit amerikan, nga e përditshmja “Clinical Nutrition”, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫ
3 arsye pse duhet ta zëvendësoni kafen me ҫajin e zi Sipas një studimi të fundit amerikan, është vërtetuar se vetëm disa gota ҫaj i zi në ditë ulin me 31 për qind rrez
Shkenca ngre alarmin, "Digjital detox" çdo natë para gjumit Studimet e fundit nga “Digital Awareness” U.K. dhe konferenca “Headmasters and Headmistresses” kanë arritur në përfundim
Qerpikë artificialë? Është kaq e thjeshtë të zgjasësh tuat Qerpikët e gjatë janë një sfidë më vete bukurie për të gjitha vajzat, madje sa herë ke ndonjë rast për të Ti mund të di
A do të ketë sukses dëshira e Serbisë për përfitim nga Uashingtoni për ҫështjen e Kosovës? Pas bllokimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës politika e jashtme serbe përpiqet ta gjejë rrugëdaljen në Uashing
Ekspertja gjermane: "Në Shqipëri mungojnë tekstet e komunizmit, të rinjtë duhet të dinë ç'ndodhi" DW: Znj.Kaminsky, cili është qëllimi vizitës tuaj në Shqipëri bashkë me një delegacion nga Gjermania? Dr. Anna Kamins
Deutsche Welle vë në pikëpyetje Ramën për marrëveshjen Kosovë-Serbi? Presidenti Meta dekretoi të premten (18.01.2019) kryeministrin, Edi Rama në postin e Ministrit të Jashtëm. Dekretimi vje
Ndryshime në takimin Thaҫi-Hahn Takimi në mes të Presidentit të Kosovës Hashim Thaҫi dhe Komisionerit të BE-së Johannes Hahn i cili ishte paraparë
Janë konsideruar femërorë, si t’i bëni thonjtë të zgjasin Ndoshta një pjesë e mirë e jona e kanë të vështirë të shkojnë gjithmonë në sallon bukurie dhe të presin pa fund për t’i
Macron pret Thaҫin nën reshjet e shiut Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi arriti në “Pallatin Elise” (Élysée Palace) ku është pritur nga presidenti i Francës,
Ky është vendi më çuditshem ku Haradinaj zgjodhi të flejë gjumë (FOTO LAJM) Ndeshja mes Kosovës dhe Ishujve Faroe ishte një ngjarje mjaftë e rëndësishme. Atë nuk hezituan që ta përcjellin edhe kre
Të rinj kujdes! Bëni zgjedhjen e duhur! Të rinj KUJDES! Bëni ZGJEDHJEN e duhur Shqipëria është një vend me të rinj me potenciale dhe aspirata të larta për tu
Tortë me krem kakao Përbërësit: 250 gr biskota të bluara 100 gr gjalpë 400 gr ҫokokrem 500 gr Krem djathi (Philadelphia,ma