999 rezultate për

100-vjetorit

Ju kujtohet torta e 100-vjetorit? Pas 5 vitesh shqiptarët lënë sërish nam në shesh (VIDEO) Ju kujtohet torta e pavarësisë së 100-vjetorit? Më shumë se torta, të gjithë na kujtohen imazhet e shkrepura atë di
Figo dhe Helen, një çift për tapet të kuq (FOTO LAJM) Luis Figo nuk mundi të shpallet "Futbollisti i Shekullit" në Portugali pasi ky çmim shkoi për tre herë "Topin e Artë" Cr
Kjo do jetë makina e 100-vjetorit të krijimit (FOTO-LAJM) Në 100-vjetorin e krijimit, BMW pritet të paraqesë në vitin 2016 modelin e saj të ri M8. Makina sportive e cila ekziston
Presidenca tashmë edhe me revistë Institucioni më i lartë i vendit, Presidenca, tashëm do të ketë një botim të saj të posaçëm. Titulli i botimit periodik
Itali, Nishani dhe Napolitano në ekspozitën e 100-vjetorit të Pavarësisë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka vizituar të premten Romën ku është takuar me homologun e tij Giorgio Napolitan
Veprat e 100-vjetorit, Nishani “Medalje Mirënjohjeje” për artistët Në atmosferën e festave të fundvitit, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nderoi sot autorë të veprave studimore e ar
Katër të pandehurit e “Gërdeci”-t përfitojnë nga amnistia e 100-vjetorit Katër të pandehurit kryesorë të dosjes “Gërdeci” të akuzuar për “plagosjes së rëndë nga pakujdesia” kanë përfituar nga a
Video e plotë, ja çfarë i ndodhi tortës së 100-vjetorit (VIDEO) Për realizimin e tortës së 100- vjetorit të Pavarësisë është dashur puna disa ditore e një personeli i cili i kaloi 200
Plotësohet festa e 100-vjetorit, Haradinaj mbërrin në Prishtinë (FOTO LAJM) Ish kryeministri Ramush Haradinaj, Lahi Brahimaj dhe Idriz Balaj, të cilët u shpallën të pafajshëm në Tribunalin e Hagës
Festa e 100-vjetorit, 80 paciente në urgjencë Festa e Pavarësisë është shoqëruar me një fluks pacientësh në urgjencën e kryeqytetit e cila ka regjistruar rreth 80 per
Berisha shtron drekën 100-vjetorit, me ëmbëlsirën merret Basha ( FOTO LAJM) Personalitet më të larta nga Shqipëria dhe Kosova kanë marrë pjesë në mesditë në prerjen e tortës gjigante të Pavarësisë
Shqipëri-Hungari, forcimi i bashkëpunimit ekonomik prioritet i dy vendeve Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim Kryeministrin e Hungarisë, Victor Orban, i cili viziton ve
Amnistia e 100-vjetorit, "hapen burgjet" Rreth 220 të dënuar të cilët përfituan nga amnistia e 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë do të lënë sot ambiente
SHBA, një urim special për shqiptarët (VIDEO) Festa e 100-vjetorit të Pavarësisë ka bërë që edhe në SHBA të urohet për këtë festë. Në një nga godinat më të larta të F
Fëmija i parë i 100-vjetorit është vajzë Në ditelindjen e 100 të Pavaresise së Shqiperisë ka lindur edhe bebja e parë e cila është e seksit femër. Lindja e parë
Luhet sot ndeshja e 100-Vjetorit, Shqipëri-BE Diplomatë, aktorë, njerëz të mediave dhe futbollistët më të njohur shqiptarë të të gjitha kohërave do të zbresin sot në
Në Shkup po vazhdon manifestimi i 100-vjetorit UPDATE - Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi duke marrë fjalën në këtë event kaq të rëndësishëm për historinë e shqipta
Shqipëri-BE, ndeshje për 100-Vjetor Diplomatë, aktorë, njerëz të mediave dhe futbollistët më të njohur shqiptarë të të gjitha kohërave do të zbresin të hënë
50 motorçiklistë në xhiron e 100-Vjetorit Mbi 50 motoçiklistë të dy shoqatave më të mëdha në vendin tonë kanë zhvilluar pasditen e kaluar një shëtitje demonstrati
Festa e 100-vjetorit, Obama: Populli amerikan bashkohet me ju Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama ka uruar homologun e tij shqiptar me rastin e 100-Vjetorit