999 rezultate për

-per

Rrëshqitje dherash në aksin Librazhd-Përrenjas, maunia bllokon qarkullimin (FOTO LAJM) Një maune ka devijuar nga rruga duke bllokuar qarkullimin për shkak të rrëshqitjes së dherave në aksin nacional Librazhd
Rrëshqitje dherash në aksin Elbasan-Përrenjas, radhë në dy krahët e rrugës Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, janë shkaktuar rrëshqitje dherash në aksin rrugor Elbasan-Përrenjas në fshatin
Dhurata ideale! 10 librat që duhen lexuar këtë prag festash Libri mbetet një prej atyre dhuratave të paçmuara, që i bën ballë kohës dhe hapësirës dhe për festat e fundvitit është i
U kapën 2.6 ton drogë, policia shqiptare: Erdhi nga Greqia me fruta-perime Policia shqiptare ka reaguar pas lajmit se në kufirin e Malit të Zi është ndaluar një kamion që vinte nga Shqipëria me 2
Nga nesër e detyruar me ligj! Nëse keni këto sëmundje, mos mbani maskë Nga dita e nesërme në Shqipëri do të vendosen gjoba në rast se jeni jashtë dhe pa maskë. Por nëse keni këto sëmundje
Në veri-perëndim dhe jug të Shqipërisë priten stuhi shiu këtë fundjavë Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar një shkresë 5 prefekturave të Shqipërisë duke i paralajmëruar të marr
Pyetje-përgjigje për prindërit: Shkolla, koronavirusi dhe kolla në mëngjes 1- 7.30 e mëngjesit, fëmija ka një kollë të lehtë dhe nëna ose babai i masin temperaturën. Fëmija nuk ka temperaturë, a
Gjeti në rrugë një unazë martese, gruaja futet në telashe pasi shfaqet pronari Një 45-vjeçare nga Tirana është futur në telashe, vetëm se gjeti dhe mori nga toka një unazë floriri. Unaza i përkis
Çdo gjë online, zbardhet mënyra si do të korigjohen provimet e maturës këtë vit Drejtorja e Qendrës së Shërbimeve Arsimore, Rezana Vrapi ka sqaruar maturantët se si do të korrigjohen provimet e maturë
Çmime stratosferike për ilaçe e fruta-perime, e pësojnë keq 6 biznesmenë (VIDEO) Policia ka vijuar kontrollet për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, produkteve u
"Si u dënua ish-përkthyesi i Enverit", historia tragjike e profesorit që mblidhte letrat te plehrat Publikohet historia e panjohur e Gjergj Komninos me origjinë nga fshati Mbrezhdan i Këlcyrës, i cili pasi kishte studiua
Shqipëria e Greqia nuk gjejnë qetësi, lëkunden sërish nga tërmete Një tjetër tërmet është regjistruar pak pas mesnate në Greqi. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.4 të shkallë
Tërmeti godet Greqinë, sa ishte magnituda Një tërmet me magnitudë 4 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mengjesin e sotëm. Sipas të dhënave lëkundjet janë ndj
Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnit
Greqia nuk gjen qetësi, tronditet sërish nga tërmete Banorët dhe turistët në Greqi janë zgjuar nga një tjetër tërmet. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje me m
Finalja e "Copa America", Brazil-Peru: Formacionet zyrtare Sonte nga ora 22:00 zhvillohet finalja e Kupës së Amerikës në mes të Brazilit dhe Perusë. Dy skuadrat do të ndajnë fa
Brazil-Peru, cila do ta fitojë Kupën e Amerikës Kombëtarja e Brazilit dhe ajo e Perusë do të vihen sonte përballë njëra tjetrës në finalen e Kupës së Amerikës 2019.
Ky është numri i shqiptarëve që jetojnë në Kroaci Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, Ermina Lekaj-Përlaskaj, ka thënë se pjesa dërmuese e shqiptarëve që jetoj
Hidhet shorti i FA Cup, kjo është sper-përballja e pritur (FOTO LAJM) Manchester Unitedi do të udhëtojë drejt Londrës për t’u përballur me Chelsean në rundin e pestë të FA Cup. Manchester
Me një këmbë afër kualifikimit, PSG fiton super-përballjen me Liverpoolin (VIDEO) Paris Saint Germain ka mposhtur sonte me rezultat 2-1 Liverpoolin duke i komplikuar më të madhe kalimin në grupe të nënk