999 rezultate për

-kryebashkiakun

PD e vendosur për të mos liruar bashkitë, gjykata jep vendimin Kryebashkiakët e djathtë prej kohësh kanë deklaruara se në mos njohje të zgjedhjeve të 30 qershorit, nuk do t’i lirojnë
Dikur hero, shkarkohet prokurori që arrestoi Fullanin Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur të shkarkoi nga detyra prokurorin Ramadan Troci, pasi sipas tyre Troci n
Gjykata shpall të pafajshëm ish-kryebashkiakun e Vlorës Apeli i Vlorës i ka dhënë pafajësi ish-kryetarit të Bashkisë Shpëtim Gjikës. Në këtë proces penal ai akuzohej nga prokur
Trump vendos në krye të sigurisë kibernetike ish-kryebashkiakun e New York-ut Ish-kryebashkiaku i Nju Jorkut, Rudy Giuliani, është zgjedhur nga presidenti Donald Trump si këshilltar për dosjen e “nx
Shpërdoroi detyrën, procedim penal për ish-kryebashkiakun e Leskovikut Blutë e Korçës kanë nisur një procedim penal në gjendje të lirë për ish Kryetarin e Bashkisë Leskovik, pasi mbi të rëndo
Ja cilat janë 3 akuzat që rëndojnë mbi ish-kryebashkiakun Shukri Xhelili u shoqërua sot për tu marrë në pyetje dhe organi i akuzës vendosi që të hetohet në gjendje të lirë. Mbi i