999 rezultate për

nasa

Nga 2020 turizëm në hapsirë, një natë do të kushtojë 35 mijë euro Duke filluar nga viti 2020 NASA do të hapë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës për turistët. Një natë në hapësirë do t’i
Fundi i botës, NASA jep datën se kur do të shkatërrohet çdo gjë Teori të ndryshme qarkullojnë për fundin e botës, një enigmë kjo që ka shoqëruar brezat shekull pas shekull. Sipas
NASA: Hëna po zvogëlohet Hëna e Tokës ka aktivitet të rrallë gjeologjik dhe herë pas here, si në Tokë dhe në planet të tjera ndodhin tërmete, dhe
NASA: Fundi i botës do të ndodhë, këto janë masat tona për mbrojtje (FOTO LAJM) Edhe pse asteroidët që mund të shkaktojnë dëme të rënda ose edhe ta shkatërrojnë tokën janë të rrallë, ata janë një mund
Ariana Grande largohet nga skena pasi e gjuajnë me limon Ariana Grande është gjuajtur nga një anëtar i publikut me limon mbrëmjen e së dielës gjatë performancës në Coachella 201
Ishin gati të bënin historinë por NASA i anullon udhëtimin në hapësirë 2 vajzave NASA ka anuluar fluturimin e parë me femra në hapësirë për shkak të kostumeve. Austronautet Anne McClain dhe Christina K
Një meteor shpërthen fare pranë Tokës, 10 herë më i fuqishëm se bomba atomike (FOTO LAJM) NASA thotë se një lëmsh i madh zjarri shpërtheu në atmosferën e Tokës në muajin dhjetor është shpërthimi i dytë më i mad
10 herë më i fuqishëm se bomba e Hiroshimës, meteori shpërthen shumë pranë tokës Një meteor i madh i zjarrtë shpërtheu në atmosferën e Tokës në dhjetor, sipas NASA-s. Shpërthimi ishte i dyti më i
NASA: Personi i parë në Mars do të jetë një grua! Me shumë gjasë, personi i parë që do të mbërrijë në planetin e kuq do të jetë një grua. Së fundmi, i ftuar në emision
Copa perfekte e këtij ajsbergu tremb gjithë shkencëtarët Një copë ajsbergu perfekte ka lënë pa fjalë gjithë studiuesit e NASA. Ajsbergu i çuditshëm ka një formë drejtkëndësh
NASA paralajmëron shkëputjen e një akullnaje nga Antarktida Agjencia Amerikane e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) paralajmëron se nga Antarktida së shpejti do të shkëputet një aku
Njihuni me shqiptarin 24-vjeçar që u punësua në NASA Shumë të rinj nga Kosova ia kanë mësyrë botës. Edhe pse për ndonjërin një gjë e tillë nuk ka dalë si vendim i duhur, për
NASA jep vitin kur do të zbulohen alienët Sipas shkencëtarëve të NASA-s jeta jashtëtokësore mund të zbulohet në dy dekadat e ardhshme. Në vitet e fundit sfidat
NASA i vjen në ndihmë Tottenhamit, Harry Kane shpreson të riaftësohet sa më shpejt Te Tottenhami janë të gjithë të tensjonuar teksa ylli skuadrës Harry Kanë është i dëmtuar në fazën më të rëndësishme të
Tre vite mungesë, Rihana jep lajmin e madh për fanasat Pas tre vitesh mungesë, Rihanna, ashtu siç ka lamëruar e dhe vetë ka vendosur që ti rikthehet botës së muzikës. Kjo
E zbuloi NASA, asteroidi gjigant është duke "fjetur" poshtë akujve në Alaskë (FOTO LAJM) Një asteroid me diametrër gati 1 500 metra u përplas në Alaskë rreth 2.5 milionë vite më parë duke sjellë ndryshime të m
NASA do të shkojë në Hënë Nëntë kompani amerikane tani kanë të drejtë të ofrojnë aplikimin e tyre për shpërndarjen e NASA-s në sipërfaqen e hënës
NASA bën paralajmërimin, çfarë do të ndodhë ditën e sotme? Ditën e sotme (e hënë, 26 nëntor) një ngjarje e madhe pritet të ndodhë. Anija kozmike InSight do të shkëputet nga Toka p
Si është e mundur? Copa perfekte e ajsbergut frikëson NASA-n Një copë ajsbergu perfekte ka lënë pa fjalë gjithë studiuesit e NASA. Ajsbergu i çuditshëm ka një formë drejtkëndësh
Hoxha nga Kosova sfidon NASA-n: Ia futni kot me zbulimet tuaja (FOTO LAJM) Hoxhë Shefqet Krasniqi, në një paraqitje live në kanalin e tij zyrtar në Youtube, është pyetur nga një shikues se Univer