999 rezultate për

-tĂn

Ndodh në Rusi, përdorin anti-tank për të shuar zjarrin në një pus nafte (VIDEO) Rusia tha të hënën se kishte shuar me sukses një zjarr në një pus nafte në Siberi pasi zyrtarë thirrën ushtrinë të gjuaj
Kush është shqiptarja që drejton laboratorin ku u zbulua ilaçi premtues ndaj COVID 19? Kontributi i komunitetit shqiptar në luftën globale kundër pandemisë COVID-19 është për t’u vlerësuar. Studimi me i fund
Thaçi: SHBA të ruajë fokusin në Kosovë dhe rajon Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pasur një takim me ekspertët e Brookings Institute, një nga “think-tanket” më të
Modelja shfaqet me bikini-tanga në det (FOTO LAJM) Kimberley Garner është fotografuar me bikini të bardha shumë të vogla në plazhin e Majemit. Ish-ylli i “Made In Chels
Kapet personi që do të sulmonte me anti-tank Shtëpinë e Bardhë Një 21-vjeçar u arrestua në Xhorxhia, në juglindje të SHBA-së, pasi u përpoq të blejë eksplozivë dhe një antitank me syn
FSK pajiset me këto mina anti-tank (FOTO LAJM) Forca e Sigurisë së Kosovës që ka nisur tranzicionin për t’u bëë ushtria më e re në Ballkan ka planifikuar blerjen e art
RRËFIMI/ Mehmet Shehu-tankistit: Futu aty dhe të qëlloj me flakëhedhës, mund të digjesh si mi Flet ish-ministri i Mbrojtjes, Kiço Mustaqi: “Njerëz joprofesionistë thonë në ’66-tën ushtrisë iu ndërrua destinacioni,
Edison "faqe djeguri", i afërm i të tmerrshmit të Vlorës që qëlloi me anti-tank ndaj Lul Berishës Edison Harizaj është 39-vjeçari i cili u ekzekutua me breshëri plumbash të shtëna nga dy armë të ndryshme dy net më parë
Pamje të rënda, kurdët gjuajnë me anti-tank një kamion pro turk (VIDEO) Një ngjarje e filmuar, supozohet të ketë ndodhur në Sirinë veriperëndimore ku shihet një automjet ushtarak i milicisë pr
Turqia përdor taktikat e sovjetikëve kundër nazistëve në frontin e Sirisë (FOTO LAJM) Ushtria turke ka hyrë në ditën e shtatë të operacionit kundër formacioneve të armatosura kurde në veri të Sirisë, por aj
Vrasje, atentate dhe anti-tank, si lindi dhe u zhvillua hakmarrja e egër mes tetë familjeve në Elbasan Hasmëria mes fiseve Çapja nga njëra anë dhe Beqiri e Çela nga ana tjetër ka shkaktuar shumë të vdekur në Elbasan që prej
Zbulohet makinat nga e cila u godit me anti-tank familja Çapja në Elbasan Ngjarje e datës 18 Shtator në tregun Agro-ushqimor të qytetit të Elbasanit, ku u godit nga një automjet i blinduar makin
Si u qëllua me anti-tank hoteli ku qëndroi Cristiano Ronaldo në Elbasan (VIDEO) Qyteti i Elbasanit është shënjestruar si qyteti më kriminal në vend dhe që kontrollohet nga bandat. Ky përfundim ka a
Turku tenton të udhëtojë në avion me një anti-tank dhe radio ushtrie (FOTO LAJM) Punonjësit e sigurisë në aeroportin ndërkombëtar të Zaporojiyes në Ukrainë nuk i kanë bësuar syve për atë as kanë parë k
Ja super tanku rus që sfidon NATO-n (VIDEO & FOTO LAJM) Zyrtarët e inteligjencës ushtarake të Britanisë së Madhe kanë paralajmëruar se super-tanku i ri rus është shumë më super
Sulmohet me anti-tank Kuvendi i Kosovës (VIDEO) Në ndërtesën e Kuvendit të Kosovës, pak para mesnate është dëgjuar një shpërthim. Sipas policisë, kuvendi është sulm
Martin Shkreli paguan 2 mln $ për një album muzikor I ashtuquajturi "shqiptari më i urryer në botë", Martin Shkreli ka paguar 2 milion dollarë për të blerë albumin e grupit
Pamje të rënda / Lavdrim Muhaxheri vret të riun me anti-tank (VIDEO) "Daily Mail" ka publikuar një video tronditëse ku shihet edhe komandanti i shqiptarëve në Siri nga Kosova, Lavdrim Muhax