999 rezultate për

-tĂ

Barcelona shquhet për "Tiki-Takan", shikoni se çfarë goli realizojnë këta djemlosha (VIDEO) Barcelona mbahet për stilin e saj të famshëm "Tiki-Taka", duke i bërë kundërshtarët si leckë. Kjo gjë po trashëgohet
Në këtë datë fillon mësimi në Kosovë Kryetari i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK), Rrahman Jasharaj, ka thënë se tashmë janë
‘Tiki-Taka’ blen gruan e Icardit (FOTO LAJM) NdĂ«rkohĂ« qĂ« klubet e SerisĂ« A vijojnĂ« tĂ« punojnĂ« nĂ« ditĂ«t e fundit tĂ« merkatos pĂ«r tĂ« forcuar skuadrat, tĂ« njĂ«jtĂ«n gjĂ« p
Ish-talenti italian parashikon sa gola do tĂ« shĂ«nojĂ« Ronaldo Antonio Cassano beson se Cristiano Ronaldo do t’i shĂ«nojĂ« 40 gola gjatĂ« sezonit tĂ« ardhshĂ«m dhe se Juventusi tanimĂ« e ka
Ish-talenti italian parashikon sa gola do tĂ« shĂ«nojĂ« Ronaldo Antonio Cassano beson se Cristiano Ronaldo do t’i shĂ«nojĂ« 40 gola gjatĂ« sezonit tĂ« ardhshĂ«m dhe se Juventusi tanimĂ« e ka
Si ndryshon jeta pas tĂ« 30-tave? Galeria qĂ« tĂ« bĂ«n tĂ« qeshĂ«sh dhe qash E keni dĂ«gjuar thĂ«nien “Kur unĂ« isha 20 vjeç, personat qĂ« ishin 30 vjeç mĂ« dukeshin tĂ« vjetĂ«r”? Sigurisht keni pasur
Në prag të të 50-tave, Jennifer Lopez sapo e provoi sërish se mbetet divë E konsideruar zyrtarisht një divë, Jennifer Lopez ka vërtetuar se pavarësisht vieteve, nuk ka ndërmend të plaket. Art
Estetika pagano-talebane e shkaterrimit Ajo që më shqetëson më shumë në këtë çështjen e ndërtesës
Tiki-Taka e "dështuar" e Spanjës Spanja dështoi sot të kualifikohej më tej në çerekfinale të Kupës së Botës, pasi u mposhtën nga Rusia nga pika e bardhë
E shikoi Liverpool-in në 12 finale, e 13-ta i anulohet (FOTO-LAJM) Dy kompani ajrore anuluan fluturimet e tyre nga Anglia për në Kiev të Ukrainës, duke bërë që disa tifozë të Liverpool të
Jasharaj i përgjigjet ministrit: Nëse nuk mbani fjalën fillojmë grevën Kryetari i Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës, Rrahman Jasharaj nuk i beson deklarimit të ministrit të Financave, Bedri
FSHF-Tatimet, gjithçka mund të vendoset nga UEFA Gara për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit duket se nuk ka mbaruar. Krahas tensionit që shoqëroi vigjiljen e fush
Ndërtimi i kalimit kufitar Preshevë-Tabanoc do të bëhet në vitin 2019 Vendkalimi kufitar Preshevë-Tabanoc mes Serbisë dhe Maqedonisë do të duhet të fillojë së ndërtuari në vitin 2019, në ven
Armina Mevlani rikthehet në të 80-tat, duket kaq me stil (FOTO LAJM) Armina Mevlani është blogeria e njohur shqiptare e cila ka kohë që është në qendër të vëmendjes. Në disa imazhe të p
12 marsi, ditë greve për mësuesit e Kosovës Mësimdhënësit në tërë sistemin arsimor të Kosovës, përveç çerdheve, pritet të hyjnë në grevë një ditore të hënën e ardhs
Aziri: 2018-ta, vit i arritjeve të shumta për shqiptarët në kulturë Me mbështetje të fuqishme nga ana e Ministrisë së Kulturës ku mbi 30 për qind e buxhetit i është ndarë veprimtarëve shqi
Do tĂ« zbatohet statusi i punĂ«torĂ«ve tĂ« viteve ’90-ta "ËshtĂ« detyrĂ« e jona t’i aftĂ«sojmĂ« fĂ«mijĂ«t tanĂ« dhe statusin e punĂ«torĂ«ve tĂ« viteve tĂ« ’90-ta e kemi obligim nĂ« mos tjet
Ish-talenti i Tiranës, bën debutimin në LaLiga Mervil Ndokyt u transferua një vit më parë, tek klubi i Getafes në La Ligan spanjolle, me klubin bardheblu që bëri një n
4 zakonet prej të cilave duhet të heqësh dorë para të 40-tave Jeta nis pas të 40-tave! Ata që kanë kapur këtë moshë me siguri që e dinë tashmë kuptimin e kësaj shprehjeje. Por për
Pamje të rënda, kurdët gjuajnë me anti-tank një kamion pro turk (VIDEO) Një ngjarje e filmuar, supozohet të ketë ndodhur në Sirinë veriperëndimore ku shihet një automjet ushtarak i milicisë pr