999 rezultate për

ânĂnĂ

Arsyet pse këtë verë duhet të hani më shumë ananas Ananasi është një prej frutave më të pasura me vlera ushqyese dhe vitamina. Përfitimet në organizëm janë edhe më të lart
Ananas, limon dhe xhenxhefil: Pija që ju djeg dhamin e barkut Pija me ananas, limon dhe xhenxhefil është një nga mënyrat më efektive për të detoksifikuar trupin dhe për të djegur dhj
Pak ia dinë vlerat, ananasi shëron shumë sëmundje Ananasi është një frut tepër i shijshme dhe i shëndetshëm tropikal. Ananasi filloi të përdorën në Amerikën e Jugut, k
Ky frut ekzotik lufton bakteret Shkencëtarët Australianë besojnë se 3 enzima që gjenden tek ananasi mund të ndihmojnë në luftën kundër baktereve. Ata ka
Lëkura e ananasit ndihmon në humbjen e peshës Ananasi është një frut tropikal dhe ka një shije shumë të veçantë. Përmbajtja e lartë e vitaminës C, ndihmon trupin t
Këngëtari rrëfen vuajtjet: “Kur isha i vogël shisja banana dhe thana” Ai u rikthye në qendër të vëmëndjes së publikut pasi bëri një debat publik me Kryministrin Edi Rama. Këngëtari Klajdi
Vetitë e jashtëzakonshme të ananasit Ananasi është një frut tropikal me një shije shumë të shijshme. Ai ndihmon organizmin në forcimin e kockave, në përm
Pasi të lexoni këtë artikull do blini më shpesh ananas Ananasi shpesh shihet thjesht si një nga frutat më të shijshëm tropikal, pasi karakterizohet nga shija e ëmbël dhe përzi
Shpërndante heroinë, arrestohet 28-vjeçari në Fier Policia e Fierit ka vënë në pranga një 28-vjeçar pasi u kap me 22 doza lëndë narkotike, heroinë. Policia bën me dije
Kek me ananas dhe arrë kokosi Kjo recetë është shumë e thjeshtë në përgatitje por me një shije fantastike. Kombinimi i ananasit me arrën e grirë të ko
Kulla: Ambasadori Lu po na trajton si Republikë ananasi! Analisti Ilir Kulla, i ftuar këtë mbrëmje në “Tonight” me Ilva Tare është shprehur se mendon se Shqipëria trajtohet si
Dieta me banana, dobëson 8 kg në muaj Keni dëgjuar për japonezin Hitoshi Watanabe, që humbi rreth 8 kg në disa muaj? Ju prezantojmë më dietën e përdorur ng
Ananasi mbrojtës i mirë i kockave Ananasi është një frut që njihet për vlerat e tij ushqimore, ai ndihmon në forcimin e kockave, në përmirësimin e gjendje
Së shpejti do të provoni dredhëz me shije ananasi (FOTO) Me siguri keni dëgjuar për këtë frut, dhe ju duket i zakonshëm, pasi në pamje të parë duket si luleshtrydhe e papjekur,
Efektet e shëndetshme të ananasit Ananasi është një frut që nuk është shumë i përhapur tek ne dhe për këtë dhe konsumimi i tij mund të jetë më i rrallë. D
Policët i dhanë alkool që Julian Siananaj të pranonte vrasjet?! Prokuroria e Krimeve të Rënda do të rishqyrtojë marrëveshjen e të penduarit Julian Sinanaj. ABC News ka mësuar se për
Vetitë kuruese të bananes dhe ananasit Rrathët rreth syve janë një shqetësim i shumë personave për këtë është e rëndësishme që në një mënyrë apo në një tjetër
Ananasi mbrojtës i mirë i kockave Ananasi është një frut i cili ndihmon në forcimin e kockave, në përmirësimin e gjendjes shëndetësore gjatë gripit dhe nd
Dieta me ananas, e duhura për të rënë në peshë Bëhet fjale për një dietë te thjeshte dhe njëkohësisht te shijshme, por qe ka një efekt drenues dhe tonifikues. Merita e
Ja cili është presidenti me mbiemrin më të çuditshëm në botë Presidenti i parë i Zimbamvesë kishte dhe mbiemrin më të çuditshëm në botë. Emri i tij ishte Canaan "Sodindo" Banana dhe