999 rezultate për

ĂshtĂ

Fosilet e jashtëzakonshme zbulojnë se si insektet e lashta përdornin ngjyrën për tu maskuar Ngjyrat e ndritshme mund të përdoren si kamuflazh, ose për të ndihmuar në mirëmbajtjen e temperaturave të trupit. Një
"PĂ«rjashta, m*tĂ«r", Artan Lame pritet me protesta nĂ« LukovĂ« (VIDEO) “Turp, turp tĂ« kesh..”, “PĂ«rjashta, mutĂ«r”, kĂ«to janĂ« thirrjet e banorĂ«ve nĂ« momentin kur kreu i AgjencisĂ« sĂ« KadastrĂ«s
"Komunikimi i fundit në orën 3, si nuk i thashë të dilte", flet shoku i ngushtë i piktores që vdiq në spital Diena Meçaj Karanxha humbi vajzën e saj 8-vjeçare nga tërmeti por pasi e nxorrën nga rrënojat vdiq edhe vetë. Shoku i
Pse roza është ngjyra më e vjetër në botë? Kurrë nuk ndalet së pushtuari botën! Gjithmonë aktuale, kurrë banale. E megjithatë roza është ngjyra më e vjetër në botë
8 mënyra si të mos përfundoni si Kokëkashta në ditët me shi (FOTO LAJM) 1. Produktet për zbutjen e flokëve janë të rëndësishme Zbutësit e flokëve, të cilët këshillohet të aplikohen në flokë
E frikshme, era nxjerr nga platforma dhe lëkund në ajër pastruesin e xhamave (VIDEO) Një moment i frikshëm ka qarkulluar gjerësisht në rrjete sociale ku duket casti platforma e një punonjësi që pastronte
Gjendet qypi plot me florinj, monedha të lashta romake (FOTO LAJM) Arkeologët po studiojnë një qyp me monedha të lashta romake, të gjetur në rrënojat e një teatri të vjetër në veri të Ita
Top 5 plazhet shqiptare që bëjnë namin në Instagram (FOTO LAJM) Si një nga rrjetet sociale më të përdorura të kohëve të fundit, instagrami është një mënyrë e mirë për të kuptuar popull
Zbulohet xhamia në shkretëtirë, një nga më të lashtat në botë Arkeologët kanë zbuluar në shkretëtirën e Negev, Izrael një xhami që mendohet se është më e lashta në botë. Xhamia, e
E kundërshton konkurrenti, Renato Mekolli "çmendet" në kuzhinë (VIDEO) Shefi i kuzhinës Renato Mekolli është kthyer në një nga personazhet më të kritikuar të ekranit shqiptar, që kur u bë pje
Youtube shton hashtagun si opsion YouTube ka prezantuar në heshtje mënyra të reja për të zbuluar videot gjatë muajve të fundit. Tani, faqja po shtjello
Këto të fshehta të lashta, i dinë vetëm 2 persona në botë Në ditët e sotme, me shpejtësinë e internetit apo mënyrat e tjera të komunikimit, sekretet janë bërë të vështira për tu
E FUNDIT/ Plas në Kuvend, PD kërkon të nxjerrë me forcë Veliajn (VIDEO) Rinis mbledhja e komisionit te medias. Kryetarja e komisionit te medias i kerkon gardes te nxjerre jashte kryetarin e ba
"Dil jashtë!" Braçe humb toruan e nxjerr jashtë deputetin demokrat Komisioni i Ekonomisë dhe Financave është shoqëruar edhe ditën e sotme me debate dhe incidente. Kreu i këtij komision
Vëllai i Ramës është personazhi më i përfolur tani në botë, të gjithë i thonë "tamam" (FOTO LAJM) Më shumë se 1 milion turq i kanë thënë "Mjaft" presidentit Erdogan në rrjetet sociale pas një fjalimi të tij në miting.
Risia e fundit e Insagramit: Tashmë mund të ndiqni edhe #hashtaget Së fundmi Instagram ka filluar testimin me ndjekjen hashtageve në rrjetin social. Me fjalë të tjera do të jetë një ve
“Hashtag” feston 10 vjetorin, si lindi simboli mĂ« i famshĂ«m Ka mbushur plot 10 vjeç njĂ« nga simbolet mĂ« tĂ« famshme tĂ« rrjeteve sociale, “hashtag” i simbolizuar nga njĂ« simbol thurj
Njihuni me tunelet e lashta që të çojnë nga Skocia në Turqi (FOTO&VIDEO) Ka mijëra tunele të nëndheshme në të gjithë Evropën, që shtrihen nga Skocia e deri në Mesdhe. Ky rrjet 12000-vjeçar masi
Spalleti, trajneri i ri i Interit për dy vitet e ardhshme Luciano Spalletti do të jetë trajneri i ri i Interit. Ish-drejtuesi i bankinës së Romës do të jetë në krye të zikalt
"T'i kĂ«pus tĂ« dy duart", ja momenti kur polici i dehur dhunon gazetaren (VIDEO) NjĂ« ditĂ« mĂ« parĂ«, emisioni ‘STOP” transmetoi rastin e Shefit tĂ« Rendit nĂ« Ballsh, Klodian Caushaj, i cili dhunonte njĂ« q