999 rezultate për

Ămim

Trump vazhdon si pa të keq reklamimin e ilaçit kundër COVID-19: Unë kam besim Presidenti amerikan Donald Trump përsëri foli për të mirat e ilaçit kundër malarjes hidroksiklorinë për pacientët me COV
Ndalohet reklamimi i pijeve me sheqer në këtë qytet Singapori do të bëhet vendi i parë në botë që do ta ndalojë reklamimin e pijeve të pashëndetshme, të cilat përmbajnë shu
Ndalohet reklamimi i barnave që jepen me recetë Ministria e Shëndetësisë ka ndaluar përmes një rregulloreje reklamimin e barnave përdorimi i të cilave bëhet vetëm me re
Hapet në Tiranë laboratori i kodimit dhe i programimit për fëmijë e të rinj (FOTO LAJM) Edhe Tirana ka tashmë një hapësirë të inovacionit dhe robotikës profesionale kushtuar vetëm fëmijëve, si një mënyrë për
Kodim dhe programim që në gjimnaz, ALBtelecom mbështet nismën Interesi për kodimin dhe programimin tashmë nis që në shkollë të mesme. Ky është realiteti befasues i talenteve te r
Vetëm tre ditë para El Clasicos, Asensio dhe Iniesta merren me reklamimin e xhunglave (VIDEO) Kur kanë mbetur vetëm 3 ditë para El Clasicos, ndjenjat e kësaj përballje kanë kapluar të gjithë tifozët e futbollit si
NDODH EDHE KJO/ Deputeti shqiptar bën namim duke grushtuar lisin e kalbur (VIDEO) Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka praktikuar boksin në një lis. Në videon që po qarkullon nëpër rrjetet sociale shihet
Rekordi i ri i Facebook: Reklamon 5 milion biznese Në Shtator kompania tha se kishte 4 milion reklamues ndërsa në Mars vetëm 3 milion. Rrjeti social më i madh në botë Face
Reklamimi i ushqimeve me përmbajtje sheqeri, shkaktari kryesor i obezitetit tek fëmijët Prej një kohe të gjatë si prindërit ashtu edhe ekspertët e shëndetit kanë qenë të shqetësuar mbi ndikimin që kanë te fëm
Luani Codingame dhe përmirsoni aftësitë tuaja në programim Loja e re e quajtur Codingame është ndërtuar për të praktikuar aftësitë tuaja programuese duke luajtur njëkohësisht lojë
Qeveria tërheq ligjin për reklamim në media (FOTO LAJM) Qeveria sot e ka tërhequr Ligjin për reklama mediatike. Ky njoftim ka arritur sot pasdite deri te Kuvendi i Republikës s
Httpool autorizohet nga Twitter për reklamat në Shqipëri dhe Kosovë Httpool është autorizuar nga Twitter si partner i shitjes së reklamave në pesë shtete të reja (Shqipëri, Kosovë, Sllovak
Robert Aliaj: Jam kundër reklamimit të homoseksualitetit në TV Robert Aliaj, kundërshtoi hapur kërcimin e Xheni Karaj në "Dance with me" që transmetohet në "Tv Klan". Menjëherë pas
Mbahet Kongresi "Webit Global 2014" Webit Kongresi Global, një prej ngjarjeve më të rëndësishme teknologjike dhe digjitale ka sjellë së bashku më shumë se 1
Të zhduken dy të këqijat e Lindjes së Mesme, ISIS dhe Asadi Emiri i Katarit Sheikh Tamim bin Hamad al-Thani tha se lufta e Amerikës do të ketë sukses vetëm në rast se së bashku me
OSBE: Ivanov pati avantazh në reklamim Misioni i OSBE-së ka vëzhguar zgjedhjet presidenciale dhe ka dalë në disa përfundime. Ky mision i konsideroi zgjedhjet n
Trajçevski: Qeveria është e para për vetreklamim në media Zoran Trajçevski, kryetari i Agjencisë për media, audio dhe audiovizuale, është shprehur se sipas analizës së Këshillit
Ekspertët: Qeveria do të vazhdojë të "blejë" media Përfaqësuesja e OSBE-së për liri të mediave, Dunja Mijatoviq, gjatë vizitës në Shkup kërkoi nga Qeveria e Maqedonisë tra
1 milionë euro për reklamimin e Kosovës në CNN Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur të mërkurën ka miratuar një sërë propozim-vendime, midis të cilëve edhe atë për
Sheiku Tamim: Leonardo dëshiron të rikthehet në Itali Rezultatet e fundit negative të PSG, në veçanti humbja e rëndë ndaj Olimpik Marsej 3-0, kanë shtuar zërat për një largim