999 rezultate për

Ăshte

EMRAT/ Pas gjashtë orë mbledhjeje, KED ndalon 3 kandidatë për Kushtetuesen! KED ka vendosur sot ndalimin e kandidimit të kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Ata janë identifikuar si Aldona Sy
Ish-mjeku i Maradonës akuzon klinikën ku argjentinasi u operua së fundi Alfredo Cahe, ish-mjeku personal i Diego Maradonës, kritikoi hapur vendimet e fundit të marra për shëndetin e ish-futbol
Kaos dhe përleshje, çfarë po ndodh jashtë ceremonisë mortore të Maradonës (VIDEO) Kaos dhe përplasje me policinë. Këto ishin skenat nga Buenos Aires, jashtë Casa Rosada, ku është vendosur për homazhe ar
Nxorri jashtë Shqipërisë vëllain e mitur që të përfitonte azil, procedohet 24 vjeçarja Policia Kufitare e Rinasit ka proceduar penalisht një 24-vjeçare pasi ka nxjerrë në vendet e BE-së vëllain e saj, me qël
Tuchel: Duhet të ndryshojmë taktikat për Man Utd Trajneri i Paris Saint-Germain, Thomas Tutchel, tha se është i gatshëm të ndryshojë taktikat që skuadra e tij të triumfo
Vdekja e Maradonës, përlotet Papa: Takimet me të, të jashtëzakonshme (VIDEO) Bota e sportit në zi për vdekjen e futbollistit argjentinas, Diego Armando Maradona, konsideruar nga shumë njerëz si loj
Tifozë dhe jo vetëm, vajtojnë legjendën Diego Maradona (FOTO LAJM) Tifozët në të gjithë botën kanë përjetuar dhimbjen e thellë me vdekjen e legjendës së futbollit Diego Maradona ditën e m
Shqipja nuk u ndahet sherreve edhe jashtë Për'puthen, kë po kërcënon në Instagram? (VIDEO) Shqipe Hysenaj, ish-konkurrentja e "Për’puthen" duket se është në probleme serioze së fundmi. Këtë na la të kuptonim
6 nominime Grammy, Dua lipa thyen rekorde Ndonëse për shkak të pandemisë, për artistët ky vit nuk ka qenë shumë i mirë, e kundërta ka ndodhur me Dua Lipën, e cila
Shkon në dasmë me 6 gra shtatzëna, habit burri: Janë të gjithë fëmijët e mi (FOTO LAJM) Një burrë nigerian i habiti të gjithë, pasi u paraqit në një dasmë me gjashtë gra shtatzëna në krah, ndërsa pretendon se
E mbytën në grushta jashtë lokalit, i riu përfundon në spital Një i ri ka përfunduar në spital pas një sherri për motive ende të panjohura. Ngjarja ndodhi dje rreth orës 22:00, në la
Roma "shkretëtirë" në mbrojte për ndeshjen në Europa League Mbrojtja e Romës është në emergjencë totale para ndeshjes së raundit të 4-t të fazës së grupeve në grupeve në Europa Lea
Bëri namin për të, Shqipja flet për marrëdhënien me Andin jashtë "Përputhen" (FOTO LAJM) Shqipe dhe Andi ishin një nga çiftet më të komentuar në "Përputhen", por pas përjashtimit të konkurrentes, fansat nuk ar
Nga problemet me jashtëqitjen tek trajtimi i anemisë, pse duhet të hani sa më shumë hurma Shpeshherë është quajtur edhe si “Pema e paqes” për shkak të mbijetesës së bombës në Nagasaki, Molla e Lindjes, Pema e 7
"Mos dilni jashtë", autoritetet thirrje banorëve në Itali pas stuhisë Komuna e Krotonës (Crotone) në Itali ka dhënë alarmin në mediat sociale për shkak të një të ashtuquajture “bombë e motit
"Special One" ka dalë jashtë mode, Murinho i vendos një epitet të ri vetes Murinjo do të quhej "Special One" në 2004 kur lëvizi nga Porto drejt Chelseat, teksa fitoi "Europa League" dhe “Champion
Pa maska dhe jashtë orarit, qytetarët e pabindur denden në gjoba shqiptarët akoma nuk janë mësuar t'i binden rregullave që janë vendosur për shkak të pandemisë. 645 qytetarë janë gjo
Papa pëlqeu foton e modeles me të brendshme, Vatikani i kërkon llogari Instagramit (FOTO LAJM) Vatikani ka kërkuar shpjegime nga Instagrami, për të kuptuar se si llogaria zyrtare e Papa Françeskut ka pëlqyer fotot e
Dëbimi i mësuesve turq, Grupi i Punës së OKB dënon Kosovën dhe Turqinë Gjashtë shtetasit turq të arrestuar në Kosovë dhe të dëbuar në Turqi në mars 2018, u dënuan me 56 vjet dhe 7 muaj e gjys
Pas nisjes së pandemisë, Shqipëria ka blerë jashtë vendit 137 milionë euro ilaçe Që prej nisjes së pandemisë në mesin e muajit Mars e deri në fund të muajit të kaluar Shqipëria ka importuar në total 17